Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek faluban lakást,...

Megvennétek faluban lakást, ha van hozzá kertrész, de városias életet kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés
Nézegettem az árakat és falun olcsóbban lehet lakást venni, kevesebb önerőre van szükség és a törlesztő is kevesebb. Megyek megnézni egy lakást, ami nagyon szép, igényes. Viszont az életmódom szerint a város passzol hozzám. Ott a kertben a kutyákkal lehetne játszani, de viszont a séta borzalmasan sivár lenne. Esti sétánál szeretem a kivilágított utcákat, sétányokat a városban. Hangulatos szerintem. Néha van 1-1 járókelő, de mégsem üres az utca. Sajnos nem vagyok fiatal és nem tudom, mi legyen. Valamennyi ismerős és rokon szerint jobb a falu. De ők nem egyedül élnek, úgy biztos másabb. Egyik meg otthonülő típus. Munka után elvégzi, amit kell és tévézik. Én meg inkább fogom a kutyát és megyek. Ő az övével 10-20 percet ha kint van. Szeretem, hogy boltba gyalog is eljutok. Sportolni is gyalog jarok, de az se lenne baj, ha autóval 5-10 percre lenne. Sajnos a mai árak mellett egy erkélyes lakást venni városban egyedül, csak egy álom. Főleg amelyik nem 30 négyzetméter, hanem kb 50, ami élhetőbb. Szoktam vendéget fogadni , így kellene ekkora és hosszú távra is optimálisabb.
2023. júl. 22. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél azt, amire pénzed van, ha mindenképpen venni akarsz. Nem kell ott meghalnod, idővel léphetsz tovább...
2023. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem. Falun lakás? Gondolom házra gondolsz, mert faluban nem szoktak emeletes házak lenni. Én inkább azt választanám. El nem tudom képzelni mivel érdekesebb a kutyát a városban sétáltatni, kerülgetni a kutyaszart. Vidéken sokkal érdekesebb. Ezt a sétáltatásra írom, nem magára az életre.
2023. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Ha városban akarsz lakni, gyűjts még néhány évet és vásárolj ott lakást. Azt írtad, hogy nem vagy már túl fiatal, szóval ha eddig vártál, 1-2 éven már nem fog múlni.


Amit még javasolni tudok, az egy nagyobb falu, ami nem kietlen, vagy egy olyan falu, aminél adott a város közelsége.

2023. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem
2023. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az embereknek különböző az életmódjuk, különböző, hogy kinek mi az ideális lakhely. Attól még, hogy valamennyi ismerősödnek jobb a falu, nem biztos, hogy neked is az. Ha szereted a városias életet, az esti sétákat, a kivilágított utcákat, mászkálós tipus vagy, akkor mindenképp jobb a város. Falun hamar elunnád magad és elkedvetlenednél, megbánnád. Értem, hogy drágább a város. A helyedben valami kompromisszumra törekednék pl. városi, de szerényebb állapotú ingatlant vennék. Vagy olyat, ami valami miatt olcsóbb, pl. nincs annyira központi részen, de mégis városi. Vagy kivárnék egy jó vételt. Esetleg olcsóbb megyében, vagy kisebb városban keresnék lakást.

Én a csendet és a vidéket szeretem, laktam városban és vidéken is, mindkettő más.

2023. júl. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Győr környékén egyre több társasház épül falukba. Nem nevezném soknak, de szaporodnak. Ez az 1200 m2-es telkekre 3 ház következménye gondolom. Szerencsére egyre több település beszabályozta, hogy 1 telekre max 2 ház építhető.

A kutyának biztosan jobb a kertesház, neked meg annyival biztosan jobb, hogy tiszta levegőt szívsz. Vagy legalábbis biztosan sokkal tisztább mint egy városban. tudsz ücsörögni a teraszon, tudsz kerti partit tartani grilezés bográcsozás stb és senki sem fog szólni érte.

Akkor porszívózol amikor akarsz, jóval nagyobb hangerővel nézhetsz filmet, hallgathatsz zenét, és senkit sem fog érdekelni (persze mértékkel így is).

fűnyírás, favágás, madárcsicssergés meg sok lesz.


A falukban is kivilágítottak az utcák! Tehát sétálhatsz lámpa fénynél... 1-1 járókelővel falukban is összefutsz este.

A "pláza turizmusról" meg le kell szokni, ha vidéki vagy. Csak akkor megyek ilyen helyre vidékiként, ha tényleg akarok valamit, de ott az emberek jórésze csak céltalanul lézeng, hogy elteljen valahogy a napja.

Sportolás meg azon múlik mit csinálsz, vidéken azért elég korlátozott. Pl tőlem 5 km-en belül van konditerem, uszoda.

2023. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
20 km -es körzetben nincs olyan sportolási lehetőség, amit szeretnék. Az is plusz utat jelenteni , vagy mégtöbb távollétet otthonról. Kutyák miatt azért nem mindegy.
2023. júl. 23. 10:20
 8/11 anonim ***** válasza:
faluban lakást biztos nem
2023. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De. Nem írtam, hogy melyik ország ez. Itt rengeteg faluban van lakás. Laktam is olyanban pár évet, de ott se kert, se terasz nem volt.
2023. júl. 23. 10:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl városi lány vagyok, egyszer kipróbáltam az agglomerációban, falun élni. Pánikszerűen menekültem vissza. Nem költözöm falura, akkor inkább albérlet városban és gyűjtök városi lakásra, házra.
2023. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!