Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Majdnem 40 évesen várnátok...

Majdnem 40 évesen várnátok még az ingatlan vásárlással, hogy az önerő összejöjjön vagy megvennétek egyet lakást olyan helyen, ahova nem annyira vágytok?

Figyelt kérdés

Városban élek és ez a környék kifejezetten tetszik. Nem a legdrágább város, de egyedül azért itt venni ingatlant mem egyszerű.

Néztem olcsóbb lakásokat faluban, amire van önerőm. Az sem családi, hanem lakás.

Lemondanátok a kényelmes városi életről egy ilyen lehetőség miatt? Közel a 40-hez várjak még 1-2 évet és hátha tudok itt is venni?


2023. jún. 23. 23:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg es kesobb eltudod adni ha tobb penzed lesz es visszamennel a varosba.
2023. jún. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Sokat számítana az is, hogy miként tekintek a dologra az adott pillanatban. Szükséges rossz, B terv, kényszermegoldás vagy netán csak nyűg?


Ingatlanvásárlásnál én nem gondolom, hogy 1-2 év hosszú távnak tekinthető főleg akkor, ha nem létszükségű a költözés. Mennyit nyersz hosszútávon, ha vársz még? Milyen távról beszélünk? pl. Napi 1-2 óra ingázást nem mindenki tud elviselni huzamosabb ideig. Van olyan ingatlan a környéken, ahova szívesen költöznél vagy csak kellene valami, mert “türelmetlen” vagy?

2023. jún. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább várnék vagy vennék egy rosszabb lakást.

Biztos nem költöznék 10-15 évre olyan környékre ami nem tetszik.

2023. jún. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
20% -os infláció mellett nem igen érdemes várni, hiába ad az állam papír 15%-ot, még akkor is -5% körüli a bukás. A lakáshitel thm-je pedig 9% körüli
2023. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Van egy rossz hírem... mindig viszik előrébb a célvonalat. Ha nem vagy gyors, akkor sosem fogod utolérni.
2023. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Türelmetlen vagyok, mert öregszem. Onnan a minkahely közelebb van, de a bevásárlási lehetőségek csak autóval elérhetők. Itt gyalog pillanatok alatt elérek mindent, ha épp kell valami. Sportolni járok és az is itt van gyalog nem messze. Nem mellesleg fontos, hogy a kutyákkal kimegyek sétálni, nem csak 2 irányba tudok menni és este is változatos lehet a séta, közvilágítással.

Megnézem, aztán döntök, de szerintem maradok.

2023. jún. 24. 08:38
 7/22 anonim ***** válasza:
22%
Jólva tesó... adsz majd lejjebb az igényekből hamarost! :D
2023. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne menj olyan helyre lakni - még ingyen sem - amit előre utálsz!

Még ha ugródeszkának tekinted is, nem tudni mit hoz az élet és beleragadhatsz.

Még a kedvelt városon belül sem szabad olyan ingatlant választani, amibe ha belépsz taszít.

(Keserves tapasztalat!)

2023. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

8# Ez valahol igaz, de pénzügyi megfontolásból dönthet úgy az ember, hogy pár évig meghúzza magát valahol, amíg el nem éri az vágyott szintet (fontos, hogy az reális legyen).

Vagyis mondok példát. Az én álmom az, hogy a budaörsi hegyoldalban legyen egy házam. 33 éves vagyok, talán 20 év múlva lesz rá kilátásom (ha albérletet fizetek addig, akkor valószínű akkor sem). Az én esetemben reálisabb döntés keresni egy szimpatikus, de számomra is elérhető árú környéket/ingatlant, majd ha úgy érzem minden adott, akkor visszatérni az álmokhoz?

Ezt most a kérdezőtől függetlenül írom, mert nem írta hány évre kéne mennie, anyagi szempontból ez mit jelentene, stb. Nem kell egy életre megalkudni, de elérhetetlen távolságból kergetni a vágyakat is felesleges.

2023. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ne egy Pest jellegű várost képzeljetek el , de élhető és nem drága, csak nekem az még..
2023. jún. 24. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!