Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarországon is vannak...

Magyarországon is vannak olyan feketepenészes házak, mint amerikában?

Figyelt kérdés
Tele van az internet “toxic mold” videókkal, ami megbetegíti a lakókat, rejtve marad a felszín alatt. Azt tudom, hogy hazánkban is van penészgomba… Viszont vannak itt is hasonló ingatlanok? Mire kell figyelni, hogy elkerüljüj?
márc. 25. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

bepárásítasz a kecódban, kikapcsolod a fűtést, bezársz minden ajtót ablakot, és 1 hét múlva elkezd vírágoznia feketepenész



rengeteg házban lakásban gond hogy penészedneka falak.


Főlega régi szigeteletlen vájogházak, nagyon öreg tégla társasházak

sőt a panellakások fűrdőszobiban is meg tud indulnia penész.


Hol élsz te hogy a penészes fal neked egy misztikus dolog?.D

márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Szerencsére én még csempefugán láttam, amit nagyon könnyen ki lehetett irtani. De a burkolat alatti, random helyen elszaporodót még soha. Viszont így teljesen érthető, ahogy leírod. Akkor ezeknél a típusoknál körültekintőnek kell lenni.
márc. 25. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
amerikaban altalaban konnyu szerkezetesek a hazak, ott tobb helyen el tud bujni a penesz. Itthon ne vegyel olyan lakast, ahol gibszkarton van a falakon, vagy barmilyen szigeteles belul a falakon. Kb minden mas esetben lathato marad a penesz. :)
márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
márc. 26. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, a volt albérletem ilyen volt, régi polgári lakás annak is a cseléd oldala, ami a szocializmus alatt össze vissza le volt választva tákolmány megoldásokkal. Hetente kellett szavóznom, de úgyis visszajött, az egész épületben rossz a szigetelés. Még csak nem is rosszabb nevű kerületben, mindez a 2. kerületben, alapból elég elit helyen. Az utcában igazából minden ház normális állapotú volt, csak ez nem. Egy airbnb volt, két albérlet (az enyémmel együtt) a többi lakásban pedig alkesz nyuggerek laktak - szóval kepzelheted mennyire lehetett behajtani a közösköltséget...

Szerencsére azóta már tudtam venni saját lakást és elöltöltöztem erről a lepra telepről mielőtt az egészségem bánta volna.

márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elköltöztem*
márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amerikaban magas a paratartalom ami kedvez a penesznek.

Az auton is megjelenik a fekete penesz ha sokaig nem mosod le es termeszetesen a feher auton latszik a legjobban.

A hazon kivul gyakoribb a penesz, bent annyira nem mert klimatizaltak a hazak

márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
márc. 27. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amerikaban magas a paratartalom"


Floridaban, avagy Nevadaban?

márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!