Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek egy rossz panelt...

Vennétek egy rossz panelt hitelre vagy megvárnátok amíg fater kihal a patent házból ami úgy is az enyém lesz és addig albi?

Figyelt kérdés
30 vagyok fater 62, anyum már 10 éve meghalt, tesóm nincs. Faternak van egy megyeszékhely agglomerációjában található háza ami 70-80 milliot ér, nagyon patent minden. Az úgy is az enyém lesz ha beadja a kulcsot és mivel nem a legegészségesebb életmódot folytatja jó eséllyel egy 5-10 éven belül finito. Szóval úgy vagyok vele h lehet gáz h 30 felett nincs saját lakás de minek vállaljak be egy 20 éves hitelt ha egy rossz panelra vagy egy isten háta mögötti falusi házra futná csak. Középosztálybeli vagyok, csok nem jöhet szóba mert isten mentsen attól h gyerekem legyen, a komoly kapcsolatot se nekem találták ki. Így egy fizuból max. egy panelputrit tudnék venni most meg egy újépítésű lakást bérelek ami nulla felelősség bármikor felmondhatom és nem kell azon idegeskedni hogy ezt még 15-20 évig fizetnem kell. Szóval nem rossz a kapcsolat a faterral járok hozzá, nem várom h meghaljon de ha el kell menni. . .
ápr. 10. 04:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Remélem az öreg kihúz a végén a rendeletéből addig is albizál az neked való!
ápr. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Apád még az életében eladja a lakást és a 70-80 milliót felél. Így jobban jársz ha magadnak veszel egy lakást. Ha mégis órökölsz valamit 10+ év múlva akkor meg majd vagy felújítod a paneltűz vagy nagyobbra cseréled.
ápr. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
89%
Vedd meg azt a panelt, később jó lesz kiadni, miután a patentbe költöztél.
ápr. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Amikor a gyerekeim a házunkra pályáznak, akkor emlékeztetni szoktam őket, hogy a Dédi 92 múlt, és a 70 éves Mama még mindig várja, hogy megörökölhesse a házát. :)))) Ezen elgondolkodtak, és úgy döntöttek, inkább vesznek sajátot, ahogy Anyám is tette igen bölcsen :D
ápr. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mad Max2 ***** válasza:
78%
remélem a faterod 100 évig él majd
ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor szokott az a helyzet előállni, hogy az egészségtelen életvitelű papa 95 évig él. :D Vagy amit más is mondott, lazán lehet, hogy eladja a patent házat és feléli a vételár jórészét.

Vagy esetleg amit öregapám is csinált. 64 évesen szerelmes lett és eltartási szerződést kötött az élettársával. 69 évesen meghalt, gyerekeknek örökség nulla.

Nem lehet örökségre alapozni.

Szerintem ingatlannal az ember kevesebb nem lesz. Ez nem vagy lakás, vagy örökség kérdés. Attól, hogy veszel egy lakást még vélhetően lesz örökséged. Megveszed, megcsinálod azt is patentre, fizetgeted, majd ha apuka megmurdál, akkor elgondolkozol melyik ingatlannak mi legyen a sorsa.

ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Remélem a papa él 100 évig, amíg ő "beadja a kulcsot" - tényleg egy elegáns középosztálybeli srác vagy - addig ülj a putri panelban.
ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Akkor mit csinálsz ha a fater egészsége megromlik, és úgy dönt lecseréli a házát egy fullos nyugger otthonban lévő szobára?


Kevés ember vállalja be a szülei fürdetés, esetleg pelenkazasát. De esetleg demencia is kialakulhat stb. Vagy makk egeszsegesen is dönthet úgy hogy korabeli társaságot szeretne.

ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Oh, szerencsére van egy segítőkész, szerető fia, ő biztosan szívesen ápolná;)
ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lilluci27 ***** válasza:
70%
Ezúton kívánok apukádnak még legalább 40 boldog évet, jó egészséget!
ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!