Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudom melyik a gyom...

Honnan tudom melyik a gyom melyik a zöldség?

Figyelt kérdés
Életem első konhyakertje, szépen fel lett rotálva gereblyézve. Pár dolgot el is veteményeztem , minden sort megjelöltem. Vannak gyomok mik gyorsan nőnek , de félek hogy kiszedem a terméseket. Hagyjam kicsit elgyomosodni hogy lássam a sorokat majd késöbb , vagy kezdjem el kapálgatni? De ha elkezdem kapálgatni félek hogy a zöldséget is kiszedem. Nem tudom mit csináljak. Tipp?

#vetemény #gyom #kapálás #veteményezés után gyomlálás
2023. ápr. 21. 04:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A sorközöket kapáld meg, amennyire be tudod azonosítani a sorokat. Bármit ültettél is, ha már begyomosodott a föld azóta, akkor a veteménynek is ideje kikelni, ha még eddig nem kelt ki.

Megnézed, mik vannak sorban, azokat hagyod, a többit kihúzod. De rá is kereshetsz előtte, melyik növénynek hogy néz ki a magonca. A legtöbb elég jellegzetes, nem hasonlít a gyomokra. Emlékszem, én már 6 éves koromban felismertem, hogy melyik a vetemény, szóval nem lehet az annyira nehéz...

2023. ápr. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze hogy felismerem, ráadásul szépen sorban vannak. Csak jelenleg a gyom jobban nő mint bármi és félek hogy ezért nem fognak kijönni. Kicsit hagyom elgazosodni míg látszódnak a sorok és a levelek mert akkor kiszedem az egészet
2023. ápr. 21. 07:51
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyomok sokkal gyorsabban nőnek, mint a haszonnövények, úgyhogy sokáig nem érdemes várni. A nagyobb gyomnövényeknek a gyökere is nagyobb, és kihúzáskor szaggatják a vetemény gyökerét is, vagy éppen kijön velük a vetemény is.
2023. ápr. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ràjöttem tök egyszerű a legtöbb zöldségnek élénk zöld szine van simán észre lehet venni a gyomnak sőtét zöld általában. De tényleg más a szine simán észrevenni
2023. ápr. 23. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!