Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen hatása lesz a Gyomstop...

Milyen hatása lesz a Gyomstop és Glialka keverékének?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy kérdést feltenni a hatásos totális gyomirtásról. Ha 50 ml Gyomstopot és 50 ml Glialkatot keverek össze, majd hozzáadom ezt a keveréket 5 liter vízhez 100 nm²-en, milyen hatása lesz ezeknek a gyomirtószereknek? Köszönöm előre is a válaszokat!

#gyom #Glialka #totális gyomirtás
2023. máj. 29. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan hatása lesz, hogy duplán terheli a pénztárcádat... A gyomot meg vagy viszi, vagy nem...

A Glialka önmagában is totális gyomirtó, tehát mindent visz, amire rámegy. (Már feltéve, hogy kellő dózissal és megfelelő módszerrel használod.)

De ha van egy kis eszed, akkor nem Glialkát veszel. Majdnem feléért más néven is megkapod ugyanazt. Úgy kell bemenni a boltba, hogy "a legolcsóbb glifozátot kérem".

2023. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A glialka visz mindent Az mellé nem kell mást keverni. Csak a csupasz föld marad utána.

1 deci 10 liter vízhez, én is használom.

És ahogy 1-es mondja a glialka hatóanyaga a glifozát. Nem kell a legdrágább belőle, sokszor csak a nevet veszed meg. :D

2023. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fele dózisban alkalmazva a permetszert, inkább pénzpocséklás, mint gyomtalanítás. Nem egészítik ki egymást. A glifozát mellé felesleges bármi más. De a glifozátot az előírt, vagy dupla mennyiségben alkalmazd. Glialka helyett más nem márkás, noname glifozát alapú szert vegyél, például Gladiatort - féláron.

Az általad javasolt technológia pocsékolja a méregdrága GyomStop-ot, teljesen feleslegesen, és hatástalan is. Ha ennyi elégetni való pénzed van, ne permetszerre költsed, hanem gyújts alá a bográcsnak vele... Több haszna lesz.

2023. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A glialka glifozát hatóanyagú termék. A legjobb ma kapható. Mezőgazdaságban is ezt használják gyomos területeken a vetés előtti totális letaroláshoz.

Szóval bármelyik glifozátot használhatod, valóban van olcsóbb változat. A termék előírásait tartsd be.


Nem tudom mire akarod használni... Kiskertben azért javasolt lenne a mechanikai vagy takarásos gyomirtás. Én otthon eddig csak invazív fákra (bálványfa) használtam glifozátot, mert a kis genyák a legkisebb élő darabjukból is újrahajtanak, így ősszel kell megküldeni őket, hogy a gyökérbe szívja a hatóanyagot,

2023. máj. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!