Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árvácska télálló? Kaspóba...

Árvácska télálló? Kaspóba ültetve jövőre is kikell?

Figyelt kérdés
Elnézést a nagyon rutintalan, tájékozatlan kérdésért, de nem világos amiket olvastam róla.
ápr. 12. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Télálló, évelő növény.
ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétéves növény. Ha ősszel ülteted, átvészeli a telet, és tavasszal újra virágzik. A meleg nyarat nem bírja. Viszont elszórja a magjait (főleg a kicsi virágú fajták), így ha kertbe ülteted, akkor évről évre kikel.
ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy télálló, mint a legtöbb lágyszárú növény, hogy télre lemegy a levelük, és tavasszal kihajtanak.

Hanem levéllel és virággal együtt telel át, és amit tavasszal megjön az enyhébb idő, elkezd új leveleket és sok virágot hozni.

Szeptember végétől szokták árulni a piacon. Ha olyankor veszed meg, akkor még a tél előtt virágzik is, meg főleg jól megerősödik a gyökere. Így lesz hatalmas bokor tavasszal.

Ha magról akarsz sokat, akkor pedig júniusban vesd el virágládába, aztán szeptemberben ültesd szét a kertbe.

ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen télalló ősszel szoktak ültetni akkor hoz virágot tavasszal is.Viszont a nyarat nem bírja.
ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most ültettem kaspóba, de akkor lehet veszek ősszel és elültetem kertbe.
ápr. 13. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyáron se a hőség a legnagyobb baja, hanem a takácsatka meg a tripsz. Amit az emberek nem szoktak felismerni, csak hogy szárad a virág. És nem permetezik. De ha ezek véletlenül nincsenek, akkor előfordul néha, hogy túléli a nyarat, és még egy évig megmarad.
ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon köszönöm.
ápr. 14. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!