Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meztelen csigák által lerágott...

Meztelen csigák által lerágott uborka, bab, krumpli kihajt még? Lesz belőle valami vagy ültessem újra? Uborkának jobb lenne palántként kiültetni?

Figyelt kérdés
Minden nap szedem őket. Más sajnos nem vált be, csak az összeszedés. Csak a szár látszik a föld felszínén az uborkánál. A bab és a krumpli szára már magasabb, de sok helyen csak a szár van.

máj. 20. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A csiga szedés sajnos nem elég.Vegyszer is kell,mert éjjel képesek mindent leenni.Amit lerágott abból már semmi sem lesz.
máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
sajnos amit lerágott, annak már annyi. Szórd körbe sóval, azon nem szeretnek átmenni.
máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A só nem jó a növényeknek,mert azokat is kiőli.

A só jó,de nem veteményesbe .Temetőbe a sír köré gaz ellen.

máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Olvastam a sózást, de annyira nem szeretnék sót kitenni. Nem akarom, hogy az eső bemossa a földbe. Sörcsapdát próbáltam többször, de 2-3 nap alatt max 20-30 db-ot szedett össze, amíg én kézzel este meg reggel jóval többszörösét. Most reggel is szedtem egy tejfölös kannával szinte tele.


A veteményes kertem a szomszéd kerítése mellett van egy jó hosszú szakaszon. A szomszéd néninek a háznál és a melléképületeknél törmelék van szórva a kerítéshez, hogy az épület és a kerítés között ne legyen ott fű. Teljesen érthető, hogy nem egyszerű oda bemászni. Szerintem az alatt tanyázhatnak főleg, mert azon a részen a legnagyobb kár. Egy hete azon soron kiraktam téglával a kerítés mellett, hogy legalább egy részük az alá is menjenek be, ne menjenek vissza a kerítés másik felére. Ez eddig jónak tűnt, hogy össze tudtam szedni őket. Tényleg fél vagy szinte egy egész tejfölös kannával szedek minden nap.


Jobb lenne távolabb új veteményes területet kialakítani? Érdemes újra ültetni oda? Félek, hogy újra leeszik. Azon a részen van az uborka futtató rész is. Ha az uborkát palántaként tenném ki, annak nagyobb esélye lenne?

máj. 21. 07:30
 5/9 anonim ***** válasza:

A krumpli még kihajt, csak nem lesz már olyan szép termésed.

Az uborka meg a bab nem fog kihajtani, ha levél már nem maradt, mert lent nincs rügy.

Uborkát még meg lehet próbálni, akár palántát, akár magról. Olyan jó termés már azon se lesz, de valamilyen még lesz.

Csigaölő granulátum létezik, de II. kategóriás lett. Keress ismerőst, akinek van zöldkönyve, és megveszi neked. Azzal körben a fű szélét megszórod (nagyon kevés kell), és időnként ismétled.

máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ebből már nem lesz sok minden de tudsz még palántát venni.
máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. Ha nem minumum 20 centis palántaként ültetünk ki mindent, akkor semmi nincs a kertünkben, hiába jó minőségű a föld és hajt ki, amint van egy-két levélke, lezabálják ezek a dögök. Ráadásul olyan sebességgel szaporodnak, hogy kb. lehetetlen ellenük védekezni, nekem összeszedni sincs gusztusom őket...

Egyébként nem rég olvastam a Nemaslugról. Szerintem megérne egy misét, de b*szott drága, így még nem vettem rá magam a rendelésre. Nekem nem kell 100 nm-re elegendő, csak egy sávban szórnám a kert köré, meg ide-oda és nem áll el, így próbálok becserkészni valaki(ke)t a közelemben, akikkel együtt tesztelhetnénk közös anyagi teherviselés mellett. :D

máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Valamit nagyon kell ezzel a problémával kezdeni. Most is kimentem az esőben, még mielőtt felébred a kislányom. Másfél tejfölös vödörrel szedtem, szinte csak a növényekről. A fűben lévőket nem számolva. Nekem a meglévő gyümölcsfák, fenyők, bokrok miatt több részletben van a kert, nem egy nagy téglalap. Így is kb 100-110 m2, csak több részen, ezért több szer kellene köré, de ha tényleg használ, lehet kipróbálom a végén.


Nekem a kert a hobbim és nagyon jó érzéssel tölt el, ha tele minden fagyasztó, speiz és a családomnak, főleg a kislányomnak tényleg jót tudok adni enni. Ezzel szemben persze teljesen megértem azt is, aki feladja és abbahagyja a kertészkedést, mert ilyenről is hallottam.

Tegnap ültettem cserépbe uborkát, hátha palántként sikerül valami. Babot viszont nagyon sajnálom. Igaz másodvetésben is akarok még a borsó helyére majd babot ültetni, de akkor is sajnálom a beletett munkát, vetőmagot.


Köszönöm a válaszaitokat!

máj. 22. 07:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Most találtam, van egy olcsó csigairtó. Bros Vitrol csigaölő granulátum. A hatásosságáról nem tudok nyilatkozni.
máj. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!