Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Vélemények az elektromos...

Vélemények az elektromos fűtőpanelekről?

Figyelt kérdés

Néztem az Adax fűtőpaneleket és szimpatikus amit leírtak, de az nem tudom, hogy mennyire hatásos és mennyire tud befűteni egy házat pl. -20 fokba. Vagy esetleg kell hozzá másfajta fűtés?

Minden vélemény érdekel...


2010. okt. 2. 17:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%

"A fizikát nem vered át, barátom... ;)"


nem bizony.

majd legközelebb, ha elemet cserélsz a tévéd távirányítójában, próbáld ki, hogy nem a tévé felé fordítod, hanem a vele szembeni falra...

aztán próbáld meg ugyanezt fél méterről a kezeddel.


ha nem értesz valamihez, ne szólj bele ;)

2014. dec. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
:) jól van, pihenjél!
2014. dec. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
38%

persze, megyek is, már elég késő van.


te meg addig álmod meg a választ a következő két kérdésre:

1. miért látszanak kéknek az erek?

2. miért lehet egyes kamerák "night vision" módjával befilmezni a lányok ruhája alá?


szép álmokat ;)

2014. dec. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Sosetom ***** válasza:

Nekem van egy 38 m2-es 1,5 szobás lakásom. Vettem egy 1000W-os és egy 1500W-os fűtőpanelt, amikor idén (2017) januárjában a tél leghidegebb hónapjában a teljes áramfogyasztás (tv,hútő,bojler,mikró,tűzhely stb) 38.000 Ft volt fűtéssel együtt. A korábbi fűtőtesttel (elektromos hőtárolós kályha) 45-55.000 volt.

Teljesen alap terméket vettem, nekem bevált.

2017. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
80%

Ennyi végtelenül buta embert komolyan... tudom, hogy régi kérdés de:


1. A kérdező nem írta azt, hogy infra panellel akar fűteni, a sok sületlen nem tudom, hogy honann vette ezt.

2. Volt egy megszólalás, hogy az infra panelt milyen hülyeség a plafonra rakni... Az infra panelt a plafonra "KELL" rakni...

3. Árammal fűteni tény, hogy drágább, viszont egy jól szigetelt házon, ha összeveti az ember a gáz kiépítésének költségét és az elektromos fűtés kiépítésének költségét, akkor a különbözet lehet, hogy csak 20-30 év múlva térülne meg a kezdeti többlet költség miatt, amennyi idő alatt feltehetőleg újra cserélni kell a fűtési rendszert ismét magasabb kiépítési költségekkel. Nem is beszélve arról, hogy előfordulhat, hogy a gáz kiépítéséhez hitelre van szüksége az illetőnek míg, az elektromos paneleket lehet, hogy hitel nélkül ki tudja építeni. Számoljunk utána akkor már hol tart a különbözet, ráadásul az inflációt, deflációt, stb. is bele lehet kalkulálni.

4. Az áram egyre olcsóbb lesz, tiszta energia és nem elfogyó energia, a gáz egyre drágább - vagy minőség romlásával azonos ársávot tartanak. Amúgy állami támogatás, napelemek...

5. Egy 2kw-os fűtőpanel nem fog állandóan 2kw-on menni, tehát aki azt írta - és számolt vele -, hogy felszorozta a 2kw-os teljesítményt az ássa el magát de nagyon mélyen. Mindig az adott környezeti állapottól függően fűt... a gázkazán sem állandóan max hőfokon megy.

6. A fűtőpaneleket minden szobában külön be lehet állítani különböző hőmérsékletre, ezt a gáznál nem teszed meg. (btw. a gáz is fogyaszt áramot...)

7. A gázkészülékeknek minden évben vannak karbantartási költségei, az elektromos paneleknek nincsenek...


folytassam?

2017. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
igen,elektromos fűtőpanelokról volt szó neminfrapanelról.
2018. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
jók
2021. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!