Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » ADAX fűtőpanele (elektromos...

ADAX fűtőpanele (elektromos radiátor) van valakinek? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak vele?

Figyelt kérdés
Főleg a teljesítménye és a fogyasztása érdekelne. Mi egy kb. 15 négyzetméteres szoba fűtését szeretnénk megoldani vele (1500 vagy 2000 W). Infrapanelre is gondoltunk, de az kb. 2-3 szoros költséget jelentene. Ezt nem engedhetjük meg magunknak sajnos.
2010. dec. 12. 14:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Vegyél hősugárzót olajradiátort stb. Ezek mind ugyanolyan hatásfokúak, ugyanakkora költséggel üzemeltethetők. Cserébe rondábbak, de olcsóbbak.
2010. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Erről a panelről lenne szó: [link]


Kérem, hogy akinek van tapasztalata ezzel, az válaszoljon. Köszönöm.

2010. dec. 13. 18:47
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a másik Norvég fűtő panelem van.

Az egy 2000W-os és 22nm-es szobában van és nagyon dicsérem. Ráadásul nem megy állandóan , mert van hozzá egy termosztát(igaz azt külön kel venni, mert kinek mi az igénye alapon több féléből lehet válogatni!)

Egy szobában egyébként a legegyszerűbb a célszerű. (ez a legolcsóbb is!)

Tessék itt a link:

[link]

2010. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm Oldember, ez hasznos volt! Mennyivel nőtt a havi villanyszámlád, mióta ezt a panelt használod (fűtési szezonra gondolok)?
2010. dec. 15. 15:50
 5/43 anonim ***** válasza:

Erre azért nem tudok pontos választ adni, mert csak ezt a fűtőtestet még folyamatosan nem használtuk olyan hosszú ideig, amiből konkrétan meg lehetne állapítani, hogy mennyi lenne, ha mondjuk egy hónapon át csak ezzel fűtenénk.. Nekem kiegészítő fűtésre kellett és arra biztosan mondhatom, hogy tökéletes.

Minden esetre az ADAX-tól azért tartottam-tartom jobbnak(és azért választottam ezt), mert ez keresztül áramoltatja magán az alúl beáramló hideg levegőt, ami nagyobb hatásfokkal melegszik fel és szinte "kifújja" magából a jobban felmelegített levegőt! Anélkül teszi ezt, hogy bármilyen ventilátor vagy egyéb mozgó szerkezet segítené. Ezért aztán hangtalan és ami még nagyon fontos, hogy a kiáramló meleg levegő nem a falon megy fel a mennyezetig és fordul vissza mint pl.az ADAX-nál, hanem előre, a szoba(helység) közepe félé!

Én a 9000Ft-os termosztátot vettem meg hozzá, mert 1db-hoz nincs értelme a másik két fajtát használni.

Ezen, ha beállítom mondjuk pl. a 20C°-t akkor ott szépen lekapcsol. Én ugyan még nem mértem, de állítólag ha már felfűtötte a helységet a termosztáton beállított kívánt hőfokra, akkor 1/3 -2/3 arányban működik és ezért a fogyasztása is 1/3-a a teljesítményének.

Ez magyarra lefordítva kb. és nagyjából annyit jelent,hogy egy 1500W teljesítményű Glamox kb. 500W áramot fogyaszt ilyenkor!

Még csak egy éve vettem ezért ez a rész még nincs 100%-ig bizonyítva, de az eddigi működése arra utal, hogy nagyjából igaz lehet!

2010. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Ja, igen!

Azzal ugye mindannyian tisztában vagyunk, hogy egyelőre még az elektromos fűtés a legdrágább!

Így aztán csodát nem szabad várni!

Viszont roppant kényelmes!

2010. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

"egy 1500W teljesítményű Glamox kb. 500W áramot fogyaszt ilyenkor"


Tegyük tisztába, ilyenkor a teljesítménye is csak 500W! Amikor 1500W-os teljesítménnyel üzemel, akkor a fogyasztása is háromszor akkora...

2010. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ! Mi egy tetőtéri szobát szeretnénk kialakítani, ennek a szobának a fűtését oldanánk meg elektromos fűtéssel. Radiátor nem megoldás, mert vízteres cserépkályhával fűtünk, az emeletet már nem bírná el.
2010. dec. 16. 14:42
 9/43 anonim ***** válasza:
Akkor MASSZÍV tetőtéri szigetelést javaslok, mert a gatyátok rámegy a villanyfűtésre! Tetősíkba, mennyezet fölé 40cm gyapot, és reméljük, hogy a homlokzati szigetelés nem nagyon rossz. Ha az, akkor akár belső oldali szigetelést (plusz így az oldalfalakra is gipszkarton borítást) javaslok.
2010. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Igazad van!

Talán rosszul fogalmaztam!

Természetesen, amikor működik akkor óránként 1500W-t fogyaszt.

A kívánt hőmérséklet elérése után azonban már nem megy folyamatosan, csak 1 órára levetítve amikor már hőmérséklet tartás van, akkor kb.úgy működik, hogy 1 egységnyit fűt 2egységnyit áll.

Azt hiszem így már érthető az óránkénti 500W fogyasztás.

2010. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!