Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 2011. 06.16-án megrendeltem...

2011. 06.16-án megrendeltem egy ágyat a Retz bútorboltban. Még nem érkezett meg. Mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
Előleget kellett adni.
2011. szept. 13. 13:15
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Tegnap (2011.10.06) megjött a bútor. juppijéééj Az átvételkor kifizettük a maradék vételárat. Szállítási díjat elengedték.

Am érdekes a fenti okfejtés és valóságszerű. Grat hozzá.

2011. okt. 7. 10:38
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
az jó, kérdés, hogy ha felszámolják a céget, akkor a garanciális problémákat ki intézi majd ;)
2011. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim válasza:

Gratulálok a bútorhoz!

Üzletvezetői tapasztalatommal mégis azt gondolom, mivel a te „ügyed” a nyilvánosság előtt -az interneten- van, volt és lesz, a Retz-nek kötelező volt - minden áron – ezt jól megoldania. Amennyiben nem így tett volna, elindíthatott volna egy lavinát, így viszont megfékezte. Mindezek ellenére azt kívánom, hogy te ne a szerencsés kivétel legyél, hanem a sok megelégedett vásárlóval együtt a többség. Az idő majd erre is választ ad.

2011. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva magam is meglepődtem, amikor felhívtak , hogy kész a bútor és hozzák. Nem gondoltam volna, hogy akár a bútor, akár a pénzem valaha megkapom. Mindenesetre én is remélem, hogy nem vernek át és lopnak meg több száz embert, hanem ez valóban csak egy kis logisztikai malőr volt.
2011. okt. 10. 09:06
 25/44 anonim válasza:

szia!

Én voltam a sarokgarnitúrás!

Örülök, h megérkezett a bútorod, legalább nem vártál hiába!

Mi szombin bementünk és visszakértük a befizetett előleget, mert most lelt le a 2 hét a lemondástól számítva! Nekünk visszaadták szerencsére, de jobban örültem volna, ha a bútort küldik ki, de már minden bizodalmunkat elvesztettük az üzletbe, és örültünk, h legalább a pénzünket visszakaptuk! több mint 3 hónap veszett oda, most meg mehetünk garnitúrát keresni, és még onnantól számítva is lesz vagy 1-2 hónap mire megkapjuk! Szóval jó nagy szívás, de legalább nektek megérkezett :) és még valami Ti kifizettétek a teljes vételárát, amikor küldték a levelet? Mert egyik ismerősömék kifizették, szerencsére nem verték át őket meg is kapták a bútort, de nem az ígért 9 napon belül, hanem még 2-3 hetet erre is ráhúztak, szóval ehhez már tényleg pofa kell!!!!

2011. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Mi nem fizettük ki a teljes vételárat. Eszünkbe sem volt. Csakis az átvétel (és átvizsgálás) után.

Hú, az tényleg gáz, hogy aki kifizette, annak is csak több hét késéssel küldték. Ezek mindent megengedhetnek maguknak? Pofátlan egy banda. Én sem tervezem a jövőben, hogy bármit is vásárolok tőlük.

2011. okt. 10. 17:58
 27/44 demonitisz válasza:
Mi az Askoval jártunk igy, azóta találtunk egy másikat pont az ellenkező tapasztalat, gyors, olcsó szupi bútorok: Benvia bútorbolt a 18-ban
2011. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:
10 hét leteltével mi is beadtuk a lemondó nyilatkozatot. 1 hét múlva kiderül, hogy bútort kapunk, vagy az előleget vissza. Nagy ..... a Retz.
2011. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim válasza:

Figyelem!


A RETZ weboldalát már nem a RETZ TREND KFT, hanem a RETZ HOLDING KFT üzemelteti, egy most októberben alapított cég.

Cégkivonat:”A cég rövidített elnevezése. Retz Holding Kft. Hatályos: 2011.10.05 - ...Bejegyzés kelte:2011.10.05 Közzététel időpontja:2011.10.20.”


A Retz Trend Kft elődje, a Retz Bútor Kft felszámolás alatt van. Ez most azt jelenti, hogy a Retz Holding Kft elődje, a Retz Trend Kft is hamarosan felszámolás alá kerül fizetésképtelenség miatt? Szerintem igen.

2011. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:

2011. február 22 és szeptember 22 között az Indexben megírt tényfeltáró cikken kívül más média nem foglalkozott a Retz Bútor Kft fizetésképtelenségével (illetve az Index cikkét hozták le). 7 hónapig senki nem merte bevállalni a nyilvánosság, a lakosság, a vásárlók előtt, hogy negatív tartalmú tényeket közöljön a Retz Bútor Kft-ről. 7 hónapig sikerült elérni valakiknek, valahogyan és valamekkora befolyással, hogy a média hallgasson a Retz Bútor Kft felszámolásáról. Sajnos ez a „sika-mika” még ma is tart, ennek vagy az áldozata.

Nem a RETZ-nek vagy az áldozata, hanem az országos korrupciónak.


A hatóságoknak egyszerű lenne a dolguk. Felvennék a kapcsolatot a Retz beszállítóival, és 2 dolgot megvizsgálnának:

1. Igaz-e, hogy a gyárak csak akkor adnak árut a Retz-nek, ha azt azonnal kifizeti?

2. Ezek a gyárak milyen határidővel gyártanak?

Ezeknek a kérdéseknek a válaszai megadnák a válaszokat a Retz Bútor, vagy Retz Trend, vagy Retz Holding vagy Retz „akármi” nevű cégek körüli problémákra, hazugságokra.

Szeretném már tudni a választ a hatóságoktól, hogy a Retz „akármi” a megrendelt, leelőlegezett bútorom helyett 4-5 hónap után mért az előleget adja vissza, miért nem teljesíti a szerződést?

Miért teheti meg, hogy büntetlenül 4-5 hónapig az én pénzemet használja és közben a szerződést nem teljesíti?

Hogyan teheti meg büntetlenül, hogy teljesítés nélkül pénzt csal ki?

A bank nem én vagyok!

4-5 HÓNAP UTÁN ÉN ÖRÖLJEK ANNAK, HOGY VISSZAKAPTAM AZ ELŐLEGEMET?

Nem az akarom tudni, hogy a Retz „akármi” milyen közleményt ad ki saját magáról.

Ideje lenne már a hatóságoknak is bekapcsolódni az ügybe!

Talán illene már tenniük valamit!

2011. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!