Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Most akkor mennyibe is kerül...

Most akkor mennyibe is kerül egy cserépkályha?

Figyelt kérdés
Olyanokat kérdeznék, akik már rakattak is. Új anyagból, mindent a mester hoz alapon, nem víztartályos.

2012. jan. 2. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a munkadíj általában ugyanannyi, mint az anyagár.


se méretet nem írtál, se anyagot.

Nekem most volt egy téglakályha 360 e Ft körül.

2012. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A cserépkályha alatt a cserépből, és samottból, meg a többi szükséges hozzávalóból készült kályhát értem. A méret pedig változó, de nagyjából el lehet képzelni egy szabványt. Aki válaszol, úgy is van annyi esze, hogy körülbelül belövi mekkora kályhát rakatott.
2012. jan. 4. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

el lehet képzelni ...

hát persze, mindenki akkora szabványt képzel el magának, amekkorát akar


(minek állok le hülyékkel...)

2012. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elég buta vagy, ha nem tudsz elképzelni egy cserépkályhát...


De, hogy tudományosabb legyek, egy átlagos cserépkályha teljesítménye 5 és 15 kw között van. Ez tény. A magyarázat pedig az, hogy 5 kw-nál kisebb teljesítményű nem elég egy szobához, a 15-nél nagyobb viszont már inkább nagyobb termekbe (kultúrok, iskolák termei) valók. Ehhez a teljesítményhez lehet társítani egy általános cserépkályha méretet (ezt a szakember ki is tudja számolni), ergo létezik egy általánosan elfogadott, szabványos méretű cserépkályha. Persze vannak retardáltak, akik még egy cserépkályhát sem tudnak elképzelni. Sőt, olyan gyökér (vagy inkább troll?) is van, aki a cserépkályha elnevezésből nem tudja kikövetkeztetni, hogy nem vaskályhát szeretnék...

2012. jan. 4. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:

vaskályha ? hogy jön ez ide?

fantáziálj csak tovább !!!

2012. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem én, hogy skizó vagy, de ott van, amit korábban írtál, elolvashatod... :-O
2012. jan. 4. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Édesapám cserépkályhás volt.

Nálunk a nagy(23m2~62m3)szobában 2,5x5-ös kályha van(7magas+alsó~és felső szelemen).A ksebben(15m2~41m3)csak 4 széles.

Szerintem ez az "átlagos"..ezek hagyományos "zsák-kályhák".

A nagyobbik 7x13=91 csempe...+alsó~felső sor.

Úgy tudom,egy (hazai)új csempe 1500ft-tól indul-határ a"csillagos ég".

Jellemzően 350ezer körül vannak kompletten.

Csak hallomásból tudom,hogy + 150ezer körül rakja egy kályhás.Ehhez minent ő ad.

Ezek szegedi árak.

Az igazi cserépkályha,igazi mesterrel rakatva nem az átlagembek péztárcájához szabottak. Persze itt is vannak "ügyesek",csak azok kályhái fele hatásfokkal,és negyed élettartammal fognak üzemelni.

-Bár csak én is örököltem volna a szakmát(a sajátomat azért be tudom rakni)..de amikor én voltam pályválasztó('70-s évek vége)a kutyának nem kellett a cserépkályha-akkor volt a gáz "forradalma".

2012. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!