Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül egy kb 50nm...

Mennyibe kerül egy kb 50nm panel lakás felújítása?

Figyelt kérdés

Pontosabban:


Adott egy szó szerint romokban álló panellakás se áram se fütés 20 éve csak kacatok szemét stb (elképzelni is undoritó) magyarul teljes fertőtlenités kell kezdeni.



Minden kell bele az Új ablakoktól kezdve a kádon át a Wc ig bútorok stb


komplett járólapozás - csilláron át - a bútorozásig minden !.


mennyibe kerülhet cakk pakk ez a 0-100% ig felújítás?


olyan lakáshoz jutottam hozzá ami ezelőtt egy szemétdomb volt és kb csak a falak állnak innentől kezdve szeretnék egy tip top lakást csinálni.


kb 2-2,7 M forint lenne maximálisan erre a célra.


2012. jan. 7. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
4-5 millió biztosan kelleni fog.Sok szakipari munka van, amit nem tudsz magad megcsinálni és szakértelem nélkül nem is szabad.
2012. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
lehet hogy háromszor annyira lesz szükségetek, gondolom nem tesco gazdaságos építőanyagokat és ablakokat akartok.
2012. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm


hát sajnos kb ennyi van erre a célra akkor ezekszerint mi mennyibe kerülhet kb?


tényleg használhatattlan az egész lakás és egy normális embernek nemlenne gusztusa azt a kádat használni stb de szerintem érthető.


mi mennyibe kerülhet kb?

2012. jan. 7. 23:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2 millióból kizárt, hogy meg lehessen oldani. Ebből 500-800 ezret elvisznek a nyílászárók, 300-500 ezret a villany, 150-200 ezret a vízvezetékszerelés, 200-300 ezret a fűtés, a járólapozás, parkettázás alaphangon 150 ezer, fürdőszoba 300 ezer, konyhabútor 150 ezer plusz gépek szintén 150 ezer, festés 200 ezer, már kétmilliónál járunk, de még nincs egy bútorod sem, se csillár, evőeszköz, cipőkefe, arra még 1-1.5 millát rá kell szánni.

Persze lehet ebből lefaragni, ha nagyon lesed, hol kaphatsz meg ezt-azt féláron, használtan, illetve meghatározhatod, mi az, ami muszáj a beköltözéshez, és a többit majd apránként (csillár nélkül pl. pont tök jól el lehet lenni, legfeljebb egy szál villanykörte lóg a plaforól, na bumm).

2012. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem


ez így teljesen reális már


olyan 4,5 millióig feltudom dobni az összeghatárt ha ilyen árak vannak , Sajnos ezekhez nem értek ezért nemnagyon tudtam az árakat.


ekkora összegből már meglehet oldani hogy egy olyan lakás legyen ami valóban modern és otthonos?

2012. jan. 7. 23:55
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

El kell gondolkodni, hogy vajon mitol lett ilyen allapotu a lakas - es azt irod, panel -, hogy alatta-felette es mellette levo lakasok milyenek. Itt gondolok csotanyokra es egyeb allatfajtakra, akar patkanyra is (mert akkor keves a te lakasodban fertotleniteni, akkor az egesz epuletet kellene). Az epuletben lako szomszedok milyenek? Mert hiaba teszed nagyon kedves baratsagos othonna a lakasodat, ha nap mint nap pokolla teszik az eletedet a szomszedok...


Milyen panellakas, ahol 20 eve nincs futes? Viz es egyeb vezetekek allapota?

Jeeeeezus Maria, csak nem egy volt orosz laktanya panellakasa?

2012. jan. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát a pozitívum az hogy maga a panel egy 3. kerületi panel+ os épület és a szomszédok nagyon jók :) kivége azt az egy lakást ami a tulajdonomba került.


Az előző lakás állapota nagyon egyszerű (kleptománia) vagyis a gyűjtögető formája és a villany , fütés stb meg azért van mert nem volt fizetve. stb ezért kilett Ó időbe kapcsolva minden.


Voltam bent érdekes módon annyira hegyekbe állt ott a ruhahegy hogya légteret is befedte vagyis az ajtót se lehet teljesen kinyitni.


Ez sajnos így van és rokonság által került hozzám alakás az azt jelenti hogy az egyik rokonom miatt ilyen amilyen, de helyre próbálom pofozni (3 + 1,7M ft fix) + 1,7M(esélyes) forintból

2012. jan. 8. 05:05
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Áhh, nem eszik azt olyan forrón!


Villany meg van 250-ből. Víz olyan 150 körül. Fűtést nem tudok mondani. Nálam ennyi volt. Ezen felül: csillárok, legolcsóbban 50 körül, drágábban 150 (az összes). Egy 160-as ablak, dupla üveggel kb 80 rugó extrákkal együtt. Bejárati ajtót nem fontos cserélni, ha a lépcsőházra nyílik, és nem nagyon ramaty. 3-nál több ablak nem nagyon szokott lenni egy ekkora lakáson, szal ez maximum 300 ezer. Nagyjából ennyi a gépészet része. Ez kb 800+fűtés, ha azt is 0-ról kell, de ezt kétlem.


Konyha: mondjuk 10 m2 konyha burkolása 30+20 ezer a fali csempével, járólappal. Én 65 ezerért vettem SZÉP 2 méteres konyhabútort. Hűtő 70 ezertől már használható méretű. Asztalt meg 4 széket vettünk a Jysk-ben 20 ezerért (teljesen jó, egy drágábbról beszélt le az eladó). Gáztűzhelyet 65-ért vettünk villanysütős, digis kijelzős gorenje. konyhai felszereléseket gondolom nem 0-ról veszed, de ha igen, akkor is majd csak apránként veszed, ahogy felmerül a hiányuk. A konyha tehát kb 300-ból megúszható. Tehát most tartunk 1'100'000 körül+fűtés.


Fürdő: Egy 8 m2-es fürdő csempézése, és lapozása vetekszik egy konyháéval, szal rá kell számolni az 50-t, 60-t. WC+minőségi tartály kb 30 ülőkével együtt. Egy magas tálcás, hidros zuhanykabin 120-ból már nagyon fullos, tartós. Ezen ne spóroljatok! Mosógépet nagyon jót tudtam venni 50-ért akciósan. Bojler asszem 70 körül volt. Mi vettünk egy fürdőszoba bútort 75-t. Ezzel egy kicsit túlzásba estünk, de hát ilyen a szerelem. :D Asszem kész a fürdő is. Ez 400-ba fáj. Tehát 1.5 miska+fűtés


Nálam még csak 1 szoba lett berendezve, burkolatnak egy laminált padló megteszi (nálam szerencsére csak fel kellett csiszolni, meg lakkozni a parkettát) ami 20 m2-re megúszható 30-ból, és akkor sem a legalját vettétek. Nekem van egy hatalmas gardrób szekrényem 130-ért. Egy 120 cm körüli komód 50-ért, egy kényelmes, jó rugós francia ágy 70-t, egy Jyskes főnöki szék 25-re árazva, egy 25 ezer forintos íróasztal könyvespolccal, és egy hosszúkás TV szekrény, amin a Hifi, meg a TV nyugszik, ez volt 25-t, mert ez nem a hivatalos TV tartó bútor, hanem egy nagyobb szekrény alsó eleme. Ha TV bútorként áulták volna, akkor egy ilyen 50-60 körül van minimum. ;) Tehát a szoba: kb 400. Tehát ez olyan 1.9 millió+fűtés.


Van még mit csinálni, de Én úgy érzem, hogy van keresni valótok 2.7-ből is. Ha ügyesek vagytok, és leleményesek, és nem vesztek össze minden szart, akkor ki lehet jönni. Nagyjából tudjátok mire van szükségetek. Csináljatok magatoknak egy költségvetést. És nem is muszáj mindent egyszerre megcsinálni. Meg rengeteget lehet spórolni, ha a kőműves be sem teszi a lábát. Ők tudnak ellenőrizhetetlenül, rengeteg pénzt elvinni. Sok siker!

2012. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy Én semmiből nem vettem olcsóbbat, vagy bóvlit. Minden egyes részlet szerelemből lett olyan, amilyen. Nagyon szép is az összhatás. megkockáztatom, hogy drágábbnak hat, mint amibe valójában került.
2012. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék még hozzá, hogy az ülőgarnitúra kérdést a legolcsóbban Jyskes Hawai fantázia nevű rattan szettel tudod megoldani. 2 1 személyes fotel, 1 kanapé, és egy asztal. Nagyon kis masszív, elegáns, szép bútor, és senki meg nem mondja, hogy csak ennyi volt. Igaz én a szélfogóba vettem, hogy tavasszal, meg napsütéskor ott reggelizzünk, kávézzunk, de télre itt van a szobában, és itt is jól mutat.
2012. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!