Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tájékoztatnátok a hőszivattyúr...

Tájékoztatnátok a hőszivattyúról? Mennyire körülményes a beszereltetése? Érdemes áttérni gázról?

Figyelt kérdés
Mennyire zajos a hőszivattyú?

#hőszivattyú #Rezsi takarékosság
2023. jan. 3. 14:10
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsodat!


Akkor a hőszigetelésnél kezdjük. Bár 60 cm-es falak vannak, de az északi oldal azért hűl rendesen.

2023. jan. 4. 14:44
 12/43 anonim ***** válasza:
A falazat nem sokat számít. Például 50 cm vályog 5 cm fehér EPS szigeteléssel egyenértékékű.
2023. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Nem vályog, csak régi épület és akkor ilyen "várakat" építettek. Nagy méretű tömör tégla.

De most nagyon sokat megtudtam az egész témáról, az biztos.

2023. jan. 4. 14:58
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Az inverteres klímát nagyon tudom ajánlani. 4 hónapja tetettem a nappaliba és a konyhába, ennél a télnél tökéletesen befűti ez a 2 az alsó szintet, nagy folyosó, fürdőszoba, Wc is befűtve. Gáz is megy alapon, így folyamatosan 22-25 fokban vagyunk és a villanyszámla október óta olyan 60-70 ezer Ft, kb. 20 ezer egy hónap. Gázt most nem tudom hirtelen, de bőven határ alatt vagyunk. Egy nagy nappali, konyha, folyosó, fürdő, Wc, az emeleten egy szoba: ennyit fűtünk, az emelet amúgy gipszkartonnal leválasztva. Ennyit 3000 köbméter gázból szoktunk kifűteni, idei árakon 1 millió Ft felett lenne a fűtés. Igaz, most enyhe a tél, ha így halad, max. 200-300 ezer Ft lesz a fűtésünk, hála az inverteres klímáknak. Féltem, bírja-e majd a hálózat, mert a mikrö lecsapja a biztosítékot, a mosógép és mosogatógép együtt nem mehet, de a 2 klíma mehet egyszerre és bármi mehet mellettük. Amiatt aggódtam, mert mondták, hogy zajos, de a miénk szerintem a tipikus fehér zajjal zúg, kifejezetten imádok elaludni, igazából teljesen álomba hipnotizàl, sose hittem volna, de imádom hallgatni. Talán az egy kicsit rossz, hogy felkavarja a levegőt, ez érzékeny gyerekeknél szerintem okozhat orrdugulást. Nincs szigetelve a házunk, egyhamar nem is lesz, se H tarifa, mégis 1 millió Ft helyett max.200-300 e téli fűtéssel kijövünk. Csak el ne romoljanak! De van rajtuk 10 év garancia.
2023. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

14-es: ez nagyon jó! Kb. mennyiért lehet kihozni a 2 klímát?

(Egyébként a paramétereink kb. ugyanilyenek a lakást illetően és tavaly szintén 3000 köbméter gázt fogyasztottunk, igaz, állandóan ment a fűtés).


És nagyon nagy cirkusz, falfúrás stb. a beszerelés?

2023. jan. 5. 05:25
 16/43 anonim ***** válasza:
1 klíma kb 3 óra szerelés. A fúrást porszívóval csinálják, minimális a kosz.
2023. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 5. 13:35
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
A 2 klíma beszereléssel együtt 760 ezer volt, a szerelő áfa-mentes számlát tudott adni, amúgy 800 ezerre jött volna ki. A nappaliba nagyobb teljesítmènyű került, mindkét klímát az ajtóval szemközti falra az ajtó felé nézve tették fel, hogy ha nyitva hagyjuk az ajtót, a folyosóra, fürdőbe is elérjen. Kb. 60-70 négyzetmétert befűt így. Meg kell kérdezni, hány fokig tudnak működni, nekünk eddig főfűtésnek is megállná a helyét, de a fenti szoba miatt és mert vannak zegzugok, a gázt használjuk kiegészítő fűtésre. Kb.6-7 óra alatt meg volt a felszerelés, csak a szerelőre 3 hetet kellett várni. Megnézték és mivel úgy tűnik, rézvetetékeink vannak (ami felől vannak kételyeim), simán bedugták a legközelebbi konnektorba. Amúgy rézvezetéket is kellett volna odavezetni, az alumínium tűzveszélyes. Egy kis fúrás volt, de semmi extra, én csak a végére értem haza. Ha nem lennénk ekkora balfékek, a fele visszajött volna az otthonfelújítási támogatásban, de azt szerintem elszúrtuk.
2023. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
18, hogy alakult azóta a fűtésszámlátok?
2023. jan. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

18-as, nagyon köszönöm! Amit írtál, nagyon hasznos számomra. Ebbe bizony belevágunk.


Nálunk rézvezetékek vannak, igaz, hogy 40 évesek. A vezetékek Bergmann csőbe vannak befűzve és egy volt EON-os barát szerint isten őrizz, hogy kicseréltessük a vezetékeket.


Az külön jó, hogy megírtad: az ajtóval szemben kell elhelyezni. Nálunk is zegzugos a ház.

2023. jan. 6. 05:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!