Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tájékoztatnátok a hőszivattyúr...

Tájékoztatnátok a hőszivattyúról? Mennyire körülményes a beszereltetése? Érdemes áttérni gázról?

Figyelt kérdés
Mennyire zajos a hőszivattyú?

#hőszivattyú #Rezsi takarékosság
2023. jan. 3. 14:10
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
1300 kwh 80-85 ezer Ft, ha jól számolom. Plusz kb.elment mellette 710 km gáz, saccra 90 ezer Ft mondjuk. Összesen 170 ezer októbertől decemberig fűtésre. Még 3 hónapig biztos fűtünk, ha nem lesz hidegebb, duplázva 340 ezer Ft-ból fűtöttünk, illetve plusz 40 klíma karbantartás, tehát 380 ezer. 320 ezer körül szoktunk kijönni normál gázárral, amikor csak gázzal fűtöttünk és 3000 kméter gázt fogyasztottunk. Most klímával a gázt visszafogva 380 ezerböl tudjuk megoldani, de nem fázunk egy percig se. Igazából túl meleg van, de az van bennem, hogy nem azért fizettem közel 800 ezret a klímákra, hogy fagyoskodjak. De lehetne azért spórolni, ha lejjebb vennénk a klímát. Most is 23-24,fokra vettük. A lényeg, ugyanez a meleg 3000 kméter gázzal kb.1.200.000 Ft-ból jönne ki. Mi kb.80-90 négyzetmétert fűtünk.
2023. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Hát, igen, érdemes áttérni részben a klímára. Főleg, hogy ez a hűvös lakás azért az ízületeimnek nem tesz jót.
2023. jan. 10. 06:29
 33/43 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb átalányban fizetni a gázt?
2023. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Isten őrizz! Akkor a tavalyi fogyasztást vennék alapul és akkor például én nagyon megszívnám a kb. 3000 m3-rel. Hiszen idén semmiképp nem akarom túllépni a támogatott keretet.


Minek fizessek előre? Aztán majd októberben visszakapom? Nem! Akkor nem is tudnám korszerűsíteni a fűtést tavasszal-nyáron.


Egyébként úgyis leolvasom gyakran a gázórát, mert kíváncsi vagyok, mennyit fogyasztottam.


Tavaly nem igen olvastuk le és lám, kb. 600 m3-rel több fogyott, mint előző évben. Kordában kell tartani magunkat, ha akarunk egy korszerűsítést és hőszigetelést.


És ha már úgyis leolvasom, akkor pláne könnyű közölni.


A villanynál más a helyzet, mert azt úgysem lépem át, de tudni akarom, hol tartok. A havi 210 kWhhó nekünk sok.


Én mindig figyelemmel kísérem a villany-gáz-víz fogyasztást.

2023. jan. 11. 13:43
 35/43 A kérdező kommentje:

A villannyal például úgy takarékoskodom, hogy nem a villanyt égetem, ahol vagyok, hanem kis led lámpát, ha pl. télen, sötétben másik helyiségbe kell menni. Azt is csak azért,hogy visszataláljak, ez egy kis irányfény. Elemmel működik és nagyon sokáig kitart.


A bejáratoknál (kint) pedig napelemes lámpa van, érdekes, hogy még télen is működik.

2023. jan. 11. 13:47
 36/43 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem a nappaliban a csillár fog csődbe vinni. Havonta a világítás egy kisebb lakásban nagyjából annyi villanyszámlát generál, mint egyetlen adag mosás.
2023. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
De az is valami. És máshogyan is takarékoskodom, csak nem akartam itt túl hosszan ecsetelni.
2023. jan. 11. 14:17
 38/43 anonim ***** válasza:

Igen, mi is pórul jártunk volna átalánnyal, tavalyi 3 ezer köbméter alapján. Nálunk a villanybojler fogyasztott sokat.

Amikor átálltunk átfolyós vízmelegítős gázkazánra, 15 ezerről lecsökkent a villanyszámlànk 6-7 ezer Ft-ra.

2023. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
67%

A vis major helyzet miatt augusztusban állítattam be az átalányt. Semmit nem erőszakoltak rám korábbi fogyasztás alapján, én mondtam meg, hogy mennyi legyen.


Tehát már itt megbukott a hülyeséged.


A másik meg ott, hogy előre fizetsz.


Ez sem igaz, augusztusban meg szeptemberben esetleg.

Novembertől augusztusig meg utólag, az nem baj?


Az a baj, hogy olyanok szidják az átalányt, akik nem értenek hozzá.

2023. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Te vagy a hülye,hogy meg akarod mondani nekem, mit tegyek.


Nekem így jó, szabad ember vagyok és nem kérdeztem a véleményedet.


Szabad embereknek írogatsz itt, nem alattvalóknak.


De mindig felbukkan egy-egy troll vagy kormánymegbízott,aki itt dirigálja az embereket. Úgyhogy nem törődöm veled. Nekem ne írj, mert nem vagyok kíváncsi a véleményedre.


Eddig rendes, jóindulatú emberekkel leveleztünk ebben a fűtés témában, nem hiányoztál. Még az édesanyám sem mondhatja rám,hogy hülyeségeket csinálok, neki sem szabad. Hát még neked. Moderáld magad, ha nehezedre is esik.


És bízd rám, hogy mit, hogyan intézek.

2023. jan. 12. 13:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!