Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tájékoztatnátok a hőszivattyúr...

Tájékoztatnátok a hőszivattyúról? Mennyire körülményes a beszereltetése? Érdemes áttérni gázról?

Figyelt kérdés
Mennyire zajos a hőszivattyú?

#hőszivattyú #Rezsi takarékosság
2023. jan. 3. 14:10
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szabad-e márkát ajánlani, de privátban szívesen megírom. Illetve még annyi költséggel kell számolni, hogy fél évente kötelező tisztíttatni, hogy a 10 év garancia ne vesszen el. Úgy emlékszem, egy klíma tisztítása 10 e Ft, emiatt nekünk évente plusz 40 ezer Ft-ot jelent a klíma. A villanyszámla október óta átlag havi 20-25 ezerre jön ki, a gázszámlát is mindjárt megírom.
2023. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Ezt a tisztítási költséget el lehet viselni. Kíváncsi vagyok a gázszámlára.
2023. jan. 6. 13:46
 23/43 A kérdező kommentje:
9-es: 15 A-es a villanyóra. Külön óra van a vezérelt áramnak, tehát a boylerek fogyasztása nem számít bele.
2023. jan. 8. 14:08
 24/43 A kérdező kommentje:
21-es: légy szíves megírni a márkát és azt, hogy mennyi a gázszámlád. Köszönöm!
2023. jan. 8. 14:09
 25/43 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azért nem írtam meg a gázt, mert még a férjem sem tud rajta kiigazodni. Mármint október óta 710 köbméter fogyott, ebből 316 decemberben, de eddig csak egy 8 ezres és egy 30 ezres számla jött, ami tuti rossz. A villanyra is egyébként egy csomó ideig mínusz 5-6 ezres számlák jöttek, a fogyasztás alapján számoltuk ki a havi átlag 20 ezret, mert eddig nem számláztak ki annyit. A gáz kalkulációját nem értjük. Diktálósak vagyunk, hónap 20-án diktálunk, de a havi keretet hónapra szabták meg. Pl. 300 körüli a decemberi keret, de hogy az a dec.20-i vagy a január 20-i diktálásra vonatkozik-e majd, azt nem tudjuk. Azt se tudjuk, hogy ha havi keretet túllépünk, év végén visszakapjuk-e az éves keret szerinti különbözetet? Jól meg lehet szívni kis túllépéssel is 7-szeres árakon, de most akkor fogalmam sincs, hogy horror számlát kapunk-e a január 20-ig fogyasztással vagy belefér a keretbe? Ha a férjem nem tudja követni, én meg se próbálom. Annyi a biztos, hogy október óta 710 köbméter gázt és kb.1300 kwh áramot fogyasztottunk.
2023. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

A gázszámla kb. jó szerintem. Én is diktálós vagyok, úgy kalkuláltam, hogy a jelleggörbe alapján megadott m3-t elosztottam a napok számával és mivel 12-én diktálok, kiszámoltam, hogy 12-étől következő 12-éig mennyit fogyaszthatok. Ehhez tartom magam, havonta háromszor lemegyek a pincébe leolvasni, hogy ehhez igazodjam a fogyasztással. A 710 m3-hez a 8 ezres számla kb. passzol, a 316 m3-hez a 30 ezres szintén passzol, sőt, kicsit kevés.


Szóval ki lehet számolni, mert pl. a decemberi keretet (jelleggörbe) elosztod 30-gyel és megszorzod 11-gyel, aztán a januári keretet elosztod 31-gyel és megszorzod 20-szal, összeadod és annyi m3-t használhatsz "szívás" nélkül december 20-tól január 20-ig. Elég macerás, de mivel nem akarok pluszt fizetni (inkább fázom), ehhez tartom magam.


Hősugárzóval és olajradiátorral besegítek, ha már 16 fok alá menne a hőmérséklet, plusz, mivel magam sütöm a kenyeret, a konyhában úgyis meleg van mindig (gázzal sütök, ez is beleszámít persze a gázfogyasztásba, de a konyhában legalább jó meleg van). A többiek dolgoznak, úgyhogy inkább délutánra kapcsolom be a gázfűtést. Aztán éjszakára le, hajnalban felkelek és bekapcsolom, hogy ne vacogva menjenek a munkába.


Elég bonyolultnak hangzik, de eddig bejött.


Az 1300 kWh áram szerintem nagyon sok, én egész évben használok annyit.

2023. jan. 9. 06:38
 27/43 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam, persze a decemberit is 31-gyel osztod, aztán megszorzod 31-gyel. A januári keretet jól írtam (31-gyel osztod és 20-szal szorzod). Aztán a két eredményt összeadod és annyit fogyaszthatsz büntetlenül december 20-tól január 20-ig.


(Megjegyzés: én eddig kevesebbet fogyasztottam, mint a keret, de a keret szerint diktáltam, úgyhogy van előre fizetésem, tartalékolok az esetleg elkövetkező hideg napokra).


Az év végi elszámoláskor visszatérítik, ha kevesebbet használsz a támogatott keretnél.

2023. jan. 9. 06:41
 28/43 A kérdező kommentje:
A decemberi 31-gyel osztás után 11-gyel szorzol persze. Mert annyi van hátra decemberből a 20-i diktálás óta. (31-et írtam, nem aludtam ki magam sajnos).
2023. jan. 9. 06:47
 29/43 anonim ***** válasza:

Én a kalkulátorral számoltam ki, hogy az 1300 kwh kb.80 ezer Ft. Ebben benne van a klímák fogyasztása is. Nem tudom mennyit fogyasztunk máskor, de havi 8 ezer Ft körül volt a villanyszámlánk havonta, amíg nem fűtöttünk klimával.


A többit átgondolom, köszönöm szépen, most nem fog az agyam.

2023. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Az 1300 kWh nagyon sok szerintem. Mi szeptember 12-től december 12-ig 257 kWh villanyt használtunk úgy, hogy naponta két-háromszor megy az olajradiátor vagy a hősugárzó egy-egy fél órát. Akkor az inverteres klíma mégis ilyen sok áramot használ?


Gázból ugyanezen időszak alatt 442 m3-t használtunk. A ház 120 m2-es.


Igaz, hogy 17 fokban élünk (ritkán 18 fok).


Nevetséges, de nap közben sínadrágban, aláöltözetben, gyapjú zokniban és szőrmével bélelt bakancsban vagyok, meleg pulóver, gyapjú mellény :)))


Nem akarok drága gázt fizetni.

2023. jan. 9. 15:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!