Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy csinálják azok, akik...

Hogy csinálják azok, akik 100-120 m2-es, szigeteletlen házukat egész télen 23 fokon tudják tartani gázzal, és bőven beleférnek az 1730 m3-be?

Figyelt kérdés
Én valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert 120 m2-es, szigatelt házamat max 19-20 fokon tartva sem férnék bele, ha nem lenne más fűtési mód a házban. Mit tegyek, hogy nekem is beleférjen?
2023. nov. 26. 10:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

120 m2 két szintes, részben szigetelt -padlásra az eredetire + 10 cm kőgyapot, ablakok szigetelése minden évben ellenőrízve, javítva, (függöny, redőny), egyik oldalon szomszéd is fűt, 30 cm-es téglafal, kondenzációs kazán, 22-23 fok.

Tavalyi évben 1340 m3 gáz fogyott fűtés, melegvíz, főzés.

Viszont tavaly nem nagyon volt hideg.

2023. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

A kondenzációs kazánhoz új gáztervek kellenének, 1 millió körül lenne a költsége, utána érdeklődtem.

Erre felénk még hó se volt az utóbbi években, mínusz 25 fok utoljára a 60-as években :))

2023. nov. 26. 20:41
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
ha 2200 m3-t használsz egy évben akkor az évi +350000. Azaz 3 év a megtérülési ideje, ami nagyon jó!
2023. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
bár ez csak akkor igaz, ha nyílt égésterű a mostani kazánod, ha turbós talán 10%-ot csökken csak a fogyasztás
2023. nov. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 puritan ***** válasza:
100%

Nekem kb. 100m2 a házam. Kádár kocka, egy kicsi hozzáépített résszel. 50cm-es falai vannak salakból. Ezen van 5cm hőszigetelés. Azért ennyi, mert amikor csináltattam, akkor még ez volt a menő, nem csináltak vastagabbat. Egy több mint 25 éves Celsius ÖV. kazánom van.(olyan mint az ÉTI, csak öntöttvas) Vastagcsöves gravitációs fűtésrendszerrel. Főzés, melegvíz is gázról megy. Az ablakok, ajtók mindenhol hőszigeteltek, és szinte az egész házban gipszkarton álmennyezet van. A termosztát nappal 22C fokra van állítva, éjjel nem fűtünk.

Erre az előző fűtési szezonban nem egészen 100m3-el haladtam meg az átlagot. Az idén nem fogom meghaladni, mert odafigyelek rá. Van vegyes kazánom is, sok fám, meg néhány klímám.


Megfordult a fejemben hogy lecseréltetem a kazánt egy új kondenzációsra, de aztán elvetettem a gondolatot. Valószínüleg soha nem térülne meg a befektetés. A mostani kazán ha elromlik, a gázszelepen kívül mindent meg tudok javítani rajta. De nem romlik el. Mert egyszerű mint egy faék. Az újakról ez nem mondható el.


Szerintem a mai világban nem az a megoldás, hogy a gázfűtés korszerűsítésébe ölünk bele milliókat, hanem inkább alternatív fűtési módokat kell kialakítani, hogy minél több lábon álljunk, és többféle módon is lehessen fűteni a házat.

2023. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 puritan ***** válasza:
100%

Ja, egyébként milyen típusú kazánod van kérdező?

Mindenről volt szó, csak erről nem.

2023. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Van olyan, hogy thermo öv kazán? Ilyesmi rémlik. De tavaly se léptük túl, még meg is maradt 340 m3 gáz. Fűtöttünk klímával és fával is mellette. Hétszeres gázárat nem vagyok hajlandó fizetni. A gázáremelés előtt csak gázzal fűtöttünk, 22-23 fokra, akkor volt 2100-2400m3 közötti fogyastztás, 5 év átlaga 2200 m3 volt.
2023. nov. 26. 23:40
 28/47 mindentudó99 ***** válasza:
100%
23-as jól ìrja. 3 év alatt megtérül akkor már nem is annyira drága. Ha venni kell a fát se vagy sokkal beljebb arany árban van. Csak azért tartok fát 5-6 m3 ert ha baj lenne tudjak fűteni.
nov. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek abban, hogy ma már nem az "egyirányú" korszerűsítésre kell költeni, hanem a több lábon állásra sajnos. Fa/villany fűtés IS legyen, így lehet kijátszani, hogy mindenből beleférj a rezsicsökkentett keretbe. Most. Aztán meg hogy holnap mi lesz, azt nálunk nem tudni. Hosszútávon itt lehetetlen tervezni.

Mondom ezt úgy, hogy 10 éve újítottuk fel a kádárkockánkat és áldom a fejünket, hogy a "propaganda" ellenére megtartottuk a gázkazánunkat is a hőszivattyú mellett. A gáz kvótába beleférnénk tiszta gázfűtéssel állandó 22,5 fok mellett, a villanyba nem. De sebaj, napelemeink vannak, koppra kiszámolva az éves szaldó. De már ez sem sokáig... Vagyis most ott tartunk, hogy van egy modern elektromos fűtésünk és napelemes rendszer rátervezve, de ha megszűnik a szaldó olcsóbb lesz beröffenteni a gázkazánt, mint a hőszivattyút használni. Nesze neked környezettudatosság. :) Node feltételezem holnapután megint másra ébredünk.

nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
23: Évi plusz 350 000 ?? Hoogy?
nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!