Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy csinálják azok, akik...

Hogy csinálják azok, akik 100-120 m2-es, szigeteletlen házukat egész télen 23 fokon tudják tartani gázzal, és bőven beleférnek az 1730 m3-be?

Figyelt kérdés
Én valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert 120 m2-es, szigatelt házamat max 19-20 fokon tartva sem férnék bele, ha nem lenne más fűtési mód a házban. Mit tegyek, hogy nekem is beleférjen?
2023. nov. 26. 10:29
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
76%

27: Vedd le 14-16 fokra! Amíg alszol, addig minek 120 nm-en, ahol ott se vagy 19,5 fok?

Majd mikor fölkeltek, akkor fölveszitek az egész házban - illetve ahol éppen jártok, mert gondolom, 120 nm-en van olyan rész, ahova heti 2x mentek csak be - 19,5 fokra.

nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
52%

De nincs véletlenül 2 fürdőszoba? Mert lakrészenként jár a támogatott ár. Azt pedig fürdőszobánként számolják.

Akkor is, ha csak 1 mérőóra van.

Tehát ha 2 fsz. van, akkor 2x1730 m3 jár arra a házra.

nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
#32, én úgy tudom, hogy az számít, hogy van-e két külön bejárat. Ismerősömék nagy családi házat bontottak ketté. Két külön lakrész van, két fürdőszoba, két konyha, stb. Egyikben a fiatalok, másikban a szülők laknak. Nem kapták meg a kétszeres támogatást, mert a bejáratok egy közös lépcsőházból nyílnak.
nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Igen, külön bejárat kell. Nálunk csak fürdőszoba van kettő, konyha és bejárat egy van, a lépcső meg a folyosóról vezet fel. Szóval a két lakrész nem játszik, sajnos.
nov. 28. 11:31
 35/47 anonim ***** válasza:

21-hez:


15 éve vettük ezt a lakást. Sorházban szélső lakás.

Első telet átfagyoskodtuk 16-17 fokban, 40-50 ezer forintos havi gázszámlával. Bár az ajtókat, ablakokat szilikonos szalaggal szigeteltem.


A következő évben régi FÉG kazán cseréje kondenzációsra, két ablak cseréje, a többinél elfogadható volt a fakeret, csak az argongázos üvegbetét lett cserélve vastagabbra.

A padlástérbe 10 cm plusz kőgyapot az eredeti szigetelésre, a bejárati ajtó küszöbnél ipari szigetelőt ragasztottam -építkezésnél kértem el a maradék "nyesedéket", hasonlóan a terasz ajtókra.

-Pillanathőmérővel mértem, hogy hol szökik el a meleg, s ezeken a területeken igyekeztem javítani. Így tudtam mérni a tizedfokos javulást is.


Szóval az elmúlt évek alatt sok "apró" dologgal sikerült jelentősen letornázni a fűtésszámlát. Néhány csak pár tized fokot jelentett (pl.: betörésbiztos fólia az ablakokra), más 1-2 fokot: redőny, függöny az összes ablakra.

Ablakokra lehet kapni hőszigetelő fóliát, ezen még gondokozom.


Így lett 22-23 fokra 120 m2-re az évi fogyasztás 1340 m3.

nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

33: Sokáig úgy cikkeztek róla, hogy fürdőszobák száma számít. De nem vagyok érintett, ezért nem tudom alátámasztani.

34: Érdemes a szolgáltatónál utánajárni.

Ha Google-ben rákeresel, biztosan kijönnek azok a cikkek, amikről beszélek.

De a kérdésedre ez is a válasz, hogy másnak 2 lakrésznek is lehet nyilvántartva, úgy férnek bele a kedvezményesbe.

nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Nézd csak:


"A lakás olyan huzamos tartózkodás céljára szolgáló önálló rendeltetési egység, melynek lakóhelyiségeit (lakószoba, étkező stb.), főzőhelyiségeit (konyha, főzőfülke), egészségügyi helyiségeit (fürdőszoba, mosdó, zuhanyozó, WC), közlekedő helyiségeit (előszoba, előtér, belépő, szélfogó, közlekedő, folyosó) és tároló helyiségeit (kamra, gardrób, lomkamra, háztartási helyiség stb.) úgy kell kialakítani, hogy azok együttesen tegyék lehetővé


a pihenést (az alvást) és az otthoni tevékenységek folytatását,

a főzést, mosogatást és az étkezést,

a tisztálkodást, a mosást, az illemhely-használatot,

az életvitelhez szükséges anyagok és tárgyak tárolását (élelmiszer-tárolás, hűtőszekrény elhelyezési lehetősége, mosás céljára szolgáló berendezés, ruhanemű, lakáskarbantartás eszközeinek, egyéb szerszámoknak és sporteszközöknek az elhelyezése)."


[link]



[link]


Kérdés, hogy mit és hogyan ellenőriznek ebből.

Kimegy minden lakásba a Gázmű?:)

Csinálsz az emeleten is egy minikonyhát/teakonyhát, és kész.:)

nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy novembertől február/márciusig havonta egy hetet kiváltok fafűtéssel, máshogy nem menne, pedig szigetelve vagyunk.
nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

34#

Most vettünk egy új bejárati

ajtót 80ezer

beszerelés 30ezer


ennyit csak megér, használni nem muszáj.

nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Egy ekkora szigeteletlen házat, ami különálló, kemény télen kb. 15-20tonna szénnel lehet kifűteni. Tüzifából ez akár 30köbméter is lehet.

Ebből az adatból már lehet sejteni hogy 1700 köbméter gáz édeskevés ide...

nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!