Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire hisztek abban hogy a...

Mennyire hisztek abban hogy a mesterséges intelligencia leválthatja a közeljőbőben sok ember munkáját?

Figyelt kérdés
Én ugyanis úgy vélem hogy az emberek munkáját azért nem olyan könnyű leváltani, már csak az emberi felelősség miatt is. Egy könyvelőt pl hogyan válthatna le az AI? Ha ott hibázik valamit akkor az AI-t nem vonhatják felelősség alá. A reklámszakemberek munkáját meg különösen nem tudom elképzelni hogy elvenné, hiszen az AI csak a meglévő infókból tud táplálkozni, újat nem tud kitalálni, szóval a kreatív munkafolyamatokra szerintem továbbra ki kell majd az emberi erőforrás. Ti hogy gondoljátok ezt? Féltek ilyesmitől?

2023. júl. 27. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pont ezeken a területeken lehet több szerepe az AI-nek.
2023. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Néhány területen, mint grafikus, könyvelő, programozó, stb, nagyon is reális, hogy sokak munkáját átveszi egy erre a célra programozott MI.
2023. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Az érvelés sántít. A legtöbb hiba éppen az emberi felelősség hiánya miatt van. Nálunk különösen. A könyvelőt nem leváltja, hanem helyett cselekszik. Már tegnap is. Csak ebben a lepusztult országban ezt nem tudják, mert azt a rendszert használni se tudják sok helyen. A reklám, amit látsz, rendkívül gyenge emberialkotás, ennél van sokkal jobb, ahol ugy nyalod be, hogy nem is tudsz róla.

Az a bizonyos meglévő infó a jó robot esetén úgy milliószorosa annak, amit egy ember valaha is tudhat, és ekkor igyekeztem alábecsülni.


Nem a mesterséges intelligencia (az még jóval odébb van), hanem a jó és okos célgépek, automaták, már rég leváltották azokat, akik keveset tudtak. Ma Magyarországon hatalmas munkaerőhiány van, azért telepítenek ide automatákat, hogy betanított munkások kezelhessék őket, ennél többre nem telik, mert a többség, aki értett valamihez, már rég külföldön van.

A normális helyeken nehéz, unalmas és gusztustalan munkákban már rég leváltották a gépek az embert, és ott ennek örülnek. Mert helyette tanulhatnak, végezhetnek kreatív munkát és még többet is keresnek. Sokkal többet! Persze aki csak siránkozik, retteg és nem tanul, ott is rosszul jár, de az mindig így volt a történelemben, csak most többről tudunk, mert van internet.

De hogy utolsó kérdésedre is válaszoljak: türelmetlen vagyok, mert kevesellem. Ja, munka? Az van bőven, elkelne némi segítség.

2023. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Már most elkezdődött az "AI" terjedése, már most rengeteg munkahely szűnt meg miatta.
2023. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb-utóbb nagy bajok lesznek.

Nem csak AI van, hanem ott a Boston Dynamic.

2023. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Széles körben belátható időn belül biztosan nem, mert az AI az emberektől tanul, az emberek pedig en bloc a legfinomabban szólva is g'ciostobák tudnak lenni. Ennek a hatása már most is látszik, az utóbbi napokban sok helyen olvastam arról, hogy a ChatGPT egyre hülyébb (személy szerint nem használom, így nem tudom, mennyire igaz). A könyvelés mondjuk pont olyan terület, ami egy az egyben gépesíthető, reklámokra pedig semmi szüksége a világnak. Szerintem elsősorban a gyártósorokat fogják előbb-utóbb teljes mértékben robotizálni, ami jó dolog, mert ilyen helyeken dolgozni teljesen lélekölő feladat.
2023. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez kb annyira hihető, mint ahogy 20 évvel az volt, hogy a kamionosok munkája ugrik, mert a GPS.
2023. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fokozatosan beépüllve lesz ez megoldva.
2023. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezd unalmas lenni a kérdésnek ez a fenti, ostoba verziója. Nem úgy veszi el a munkát, hogy megszűnnek az emberi könyvelők, hanem úgy, hogy harmadannyi könyvelő 3x annyi ügyfelet szolgál majd ki vele, a többi megy a levesbe.
2023. júl. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert komoly szakemberek is azt mondják, az AI mindent el tud látni. Már képes volt egy komplett szállodát is teljesen egyedül működtetni
2023. júl. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!