Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire hisztek abban hogy a...

Mennyire hisztek abban hogy a mesterséges intelligencia leválthatja a közeljőbőben sok ember munkáját?

Figyelt kérdés
Én ugyanis úgy vélem hogy az emberek munkáját azért nem olyan könnyű leváltani, már csak az emberi felelősség miatt is. Egy könyvelőt pl hogyan válthatna le az AI? Ha ott hibázik valamit akkor az AI-t nem vonhatják felelősség alá. A reklámszakemberek munkáját meg különösen nem tudom elképzelni hogy elvenné, hiszen az AI csak a meglévő infókból tud táplálkozni, újat nem tud kitalálni, szóval a kreatív munkafolyamatokra szerintem továbbra ki kell majd az emberi erőforrás. Ti hogy gondoljátok ezt? Féltek ilyesmitől?

2023. júl. 27. 16:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#9 Szóval sok embernek megszűnik a munkája


#10 Ellátni el tudja, ahogy egy autó már évek óta képes önmagát vezetni autópályán, de nem kap rá jogi engedélyt. Ugyanígy a jogi engeztetése miatt nem látok ebben potenciált, mert az AI-t nem tudják felelősség alá vonni semmiben ha hibázik. Egy emberi könyvelőt börtönbe lehet zárni, de egy szoftvert nem.

2023. júl. 28. 05:22
 12/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, szedd össze magad. Nem az AI-t vonják felelősségre, hanem a készítőket, tulajdonost. És hibát nem szokás büntetni, hanem a szándékosságot.
2023. júl. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!