Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért népszerűbbek ma a...

Miért népszerűbbek ma a konteós-mítoszrendszerek a vallásoknál?

Figyelt kérdés
Mi az a plusz, amit pl. a Covid-köré épített hiedelem-rendszer Tamásival-Póccsal-Gődénnyel és társaival (Toroczkai stb.) adni tud a világmegfejtésre váró egyszerű embereknek a többszáz-éve csiszolgatott vallásos világértelmezésekkel szemben?

2023. okt. 2. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 A kérdező kommentje:
Az, hogy az egyébként rendpárti, “az egyén semmi, a nemzet minden” jelszóval büszkélkedő mihazánkosok olyan szélsőséges, szektás-libertariánus kovetelésekkel lépnek fel ujabban, mint a védőoltás-ellenesség meg a pénzköltés állami felügyelhetőségének ellenzése; mutatja, hogy szélsőjobbos fejekben nagy a zavar mostanában (is). Persze a konteós személyiség már csak olyan, hogy ahol a kuruzslók és egyéb szélhámosok elkezdik a leegyszerűsített megfejtések terjesztését, ezek odagyűlnek, mint a legyek, és zabálják kétpofára, az ideológiai következetesség sosem volt követelmény ezekben a körökben.
dec. 18. 17:09
 82/88 anonim ***** válasza:

"“az egyén semmi, a nemzet minden”


??? Ez biztos? Mert én elég régóta követem az MH-t, de ilyet még nem hallottam tőlük.


Amúgy nem tudom mi teszi szektává azokat akik úgy vélekednek hogy a saját testük márpedig nem az államé. Sokkal inkább szektás az oltásimádók csürhéje, ha engem kérdezel.


"Persze a konteós személyiség már csak olyan"...


Mert Te már csak tudod milyen. :D Inkább edd meg reggelire a zabpelyhedet, hogy mosolyogjon a mamád! ;)

dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 A kérdező kommentje:

“Du bist nichts, dein Volk ist alles.”


Így talán ismerősebb a műveltebb náciknak (ami a mihazánkosokra sajnos tény, h ritkán igaz, mármint az eleje).


Szóval számodra a rendpártisággal nem áll ellentmondásban az egyéni szabadságjogok ilyen hirtelen pajzsra emelése a közösség érdekeivel, és az annak védelmére hivatott - a MiHazánk és a Fidesz szándéka szerint erős - állam érdekeivel?


Mi lesz a következő, a “my body, my choice” feminista szlogennel fognak az utcára menni a Szálasi-pólós mihazánkos atyafiókák? :)

dec. 18. 18:39
 84/88 A kérdező kommentje:
*szemben (ez kimaradt)
dec. 18. 18:41
 85/88 anonim ***** válasza:
47%

#80

Te tényleg nem tudod mit jelent a tény szó.

Kihelentetted valamiről, hogy tény.

Persze bizonyíték nulla, de ugye nem is kell az mert minek.

Bőven elég, ha passzol az elmebajodhoz valami, máris igaznak fogadod el.


"De elmondom mi az amiben 100%-ig hiszek."

Tessék, te a HITET éllítod be valüságnak.


"...a kérődzők szintjén leledző naív egyedek - mint Te - túlságos elszaporodása tette mindig is lehetővé hogy az ilyen eszmék mint a Marxizmus, fasizmus, kommunizmus és minden egyéb baromizmus megtörténhessen.

Ezt hinni sem kell, ez tény."


Amúgy meg feltételezel, amit tényként akarsz tálalni.


Már ott bukik a dolog, hogy a kérdező nem naív, hanem csak racionálisan gondolkodik.

Nem pedig HISZ., mint te. Megkérdőjelez bizonyítatlan állításokat.

Ez hiáynzik a hozzád hasonló konteósokból.

A szkepticizmus.

dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
#85 Szerintem meg már megint nem vetted be a gyógyszered.
dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
#83 Szerintem meg írtál egy ordas baromságot amit nem tudsz bizonyítani, és most ravaszul maszatolsz, hogy ne is kelljen! 😁
dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
Visszatérve az eredeti kérdésre: a vallások célja nem "a világmegfejtésre váró egyszerű emberek" megnyerése. Ennélfogva nem is hasonlítható a konteókhoz. De így feltenni egy kérdést csak az ostoba, elméleti analfabéták tudnak, akik olyanok mint a majom a viccben, aki nem húzza le a banán héját és meg is magyarázza a másiknak hogy: "- Minek lehúzni, mikor úgy is tudom mi van benne!" 😁
dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!