Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elhagynátok Magyarországot 40...

Elhagynátok Magyarországot 40 évesen?

Figyelt kérdés

Totál őszintén. A közállapotok, hangulat, emberek mentalitása nem tetszik itthon. Régóta úgy érzem, hogy Magyarországon mérgező környezetben vagyok. Ha bárhova megyek külföldre mindig sokkal jobban érzem magam. Ez nem tudom miért van, de így van.

És ráadásul meguntam az irodai , mérnöki munkát. Ehhez a HO sokat hozzátett. Most épp bartendernek és baristanak kepzem át magam és vagy Máltára vagy Ciprusra szeretnék költözni. Szerintetek elkéstem ezzel vagy hülyeség ez ennyi idősen? Magamat nagyon lelkesnek érzem. A koktélok készítése nagyon kreatív, nem kell irodában rohadnom és vonz, hogy elmenjek. Ti mennétek?



febr. 23. 00:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem
febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Ha beszélsz angolul szerintem sima ügy! Szerintem az a fontos, hogy jól érezd magad, ha itt nem megy, találd meg a szerencséd. Sok sikert! 🙌
febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
11%
Elég gáz mérnökből baristásva zülleni.
febr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell lenézni a kétkezi munkát! Na ez a rossz magyar mentalitás!
febr. 23. 00:35
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Ha ezt akarod csinálni, akkor hajrá kérdező. 40 évesen nem vagy elkésve ahhoz a szakmához. Ha meg még se jön be, akkor visszatérhetsz a mérnöki világba.
febr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos túl sok ismerősöm van, aki így döntött, 40 körül és később is. Megkértem. Mindenben van kockázat, de ha elég erős ls bátor lennék hozzá, ln is meglépném.


Szóval mint tudjuk, nincs garancia a sikerre, de ha kipróbálod, és bármi miatt visszafordulnál, gondolj arra, hogy utána könnyen visszatérhetsz a korábbi szakmához. Csatlakozom egy előttem válaszolóhoz, ha megléped, sok sikert kivánok!

febr. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem lenne egy alapbetegségem, akkor igen.
febr. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Alex Fly ***** válasza:
81%
Simán.
febr. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Nálam ez pont forditva volt:

Én 10 éve, 30 évesen léptem le otthonról, mert egyszerűen nem jutottam egyről a kettőre és meguntam, hogy bár IT szakérettségim és kommunikáció szakos felsőfokom volt, üzleti angollal, mégis a raktárosi és árufeltöltői munkakörök közt tudtam csak válogatni, ami annyit is fizetett, hogy az sértés volt és nem munkadij. No, ehhez képest, külföldön 10 év alatt 4. külömböző pénzügyi/könyvelői pozicióban vagyok, most épp, adózással foglalkozok, angol nyelven.

Én mindenkinek azt mondom, hogy aki tud, az menjen. Nincs kolbászból a kerités, itt is vannak rosszabb időszakok, nem érzed jól magad, hiányoznak a barátok, család, a megszokott környezeted, nem leszel multimilliárdos 2 nap alatt, de kitartással és némi rafkóval, esetleg alternativ gondolkodással igenis többre lehet vinni, én vagyok az élő példa erre.

febr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meg akiben van akarat, az itthon is feltalálja magát, és a béket es a megelégedettséget úgyis magadban kell megtalálni.

Figyelembe kell venned, hogy a külföld most egzotikum számodra, ha a mindennapi életed lesz, talán máshogy érzel majd.

Persze, sokan vannak, akiket önmagában az a tudat, hogy nem Magyarorszagon vannak, sokmindenert kárpótol.

A barista vonal egy mérnöktől inkább a hobbi kategóriája kellene, hogy legyen, akárhol is élj! Ha te ezt 40 evésen nem látod be magadtól, akkor nem is vagy mérnöknek való.

Sajnálom, hogy ennyire nem tálalod a helyed sem földrajzilag sem hivatásban.

febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!