Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elhagynátok Magyarországot 40...

Elhagynátok Magyarországot 40 évesen?

Figyelt kérdés

Totál őszintén. A közállapotok, hangulat, emberek mentalitása nem tetszik itthon. Régóta úgy érzem, hogy Magyarországon mérgező környezetben vagyok. Ha bárhova megyek külföldre mindig sokkal jobban érzem magam. Ez nem tudom miért van, de így van.

És ráadásul meguntam az irodai , mérnöki munkát. Ehhez a HO sokat hozzátett. Most épp bartendernek és baristanak kepzem át magam és vagy Máltára vagy Ciprusra szeretnék költözni. Szerintetek elkéstem ezzel vagy hülyeség ez ennyi idősen? Magamat nagyon lelkesnek érzem. A koktélok készítése nagyon kreatív, nem kell irodában rohadnom és vonz, hogy elmenjek. Ti mennétek?



febr. 23. 00:22
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
20. Pl diákmunkán. Nekem ez mondjuk szerencsém volt, mert főiskola mellett dolgoztam, így volt tapasztalatom, mikor kikerültem.
febr. 23. 10:20
 22/29 anonim ***** válasza:
64%

Nem kérdező, - korunk munkáltatói nagyjából teljesíthetetlen követelményrendszerrel állnak elő.

Legyél 20 éves - 50 év munkatapasztalattal, - ALAP náluk!

Ne legyen bérigényed, saját életed, - a második fő kritérium.

Akkor vagy "f@sz@ gyerek, ha ők kontrollálhatják a magánéletedet és a munkahelyi életedet is!

febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

#22 Ez már 30 éve is így volt, akkor mi gyártottuk a poénokat arról, hogy tőlünk pályakezdőktől 20 éves kort, 2 diplomát és 10 éves tapasztalatot várnak el.

A valóság meg az, hogy vagy kell nekik a munkaerő, akkor felvesznek kezdőt is, vagy nem annyira kell, akkor meg a tapasztaltak között is válogatnak. A párom most közel 55 évesen lehet hogy állást kell keressen, mert hiába van hatalmas tapasztalata, hiába a szakmája egyik legképzettebb, legjobb embere, a főnöke szerint (nincs meg közöttük a megfelelő összhang). 2 hete kiváló minősítést kapott az előző évi munkájára, meg is kapta érte az éves jutalmát, erre most el akarják küldeni ezzel a nevetséges indokkal. És mit tud tenni? Azt amit mások. Amit én is tettem amikor engem küldtek el - valami mást. Abban megint kezdő lesz ahogy én is voltam akkor, túl a 40-en.

Egyszerűen ha nincs olyan munkahely amit szeretne a kezdő akkor keresni kell és el kell vállalni olyat amit nem szeretne. De azzal is keres pénzt, azzal is lesz tapasztalata - még ha nem is teljesen olyan amiért tanult, amit szeret.

Gyerekem párja pont így járt diploma után, egy fél évig sehol nem talált munkát amihez a diplomája kellett volna. Erre elment sima gyári munkára, hogy pénzt keressen, biztosítása legyen. Onnan keresett tovább és most egy totál másféle melót csinál, de már diplomás beosztásban, kicsit jobb fizetésért. Ott is folyamatosan keres mást és már nem lesz tapasztalat nélkül mire pályázik. Ha másképp nem megy akkor így kell.

febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
48%
Hát ne haragudjatok de nem mennék gyári munkára...én már voltam konyhai kisegítő egyébként. Akkor inkább megyek Ausztriába, beszívom a friss hegyi levegőt
febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Anton Chigurh válasza:
100%

Ha már a kétkezi munkát preferálod, mérnökként mondjuk CNC-snek mennék a helyedben.


Esztergályos, marós, lézeres, köszörűs, ezeket a szakikat két kézzel kapkodják külföldön a melóhelyek.


Ez a világ beránthat hamar, mert érdekes, relatíve jól megfizetett szakma.

febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 árokpart ***** válasza:
60%
Igen mindneképpen. Nekem pl. Olaszország tetszik, mert ott van élet, élnek az embereke nem zárkóznak be a lakásaikba, hanem boldogan élik az életüket.
febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%
Mégis mi bajod lehetne?! Tapasztalatot szerzel, és ha nem ok jössz vissza. Ha meg bejön, nyert ügyed van, mert itt sajnos csak elsüllyedsz a mocsárban😒
febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%

A kérdésben már megfogalmaztad a választ! :) Mindenképp menj, próbáld ki magad más országokban, csodáld az óceánt, utad oda vigyen, hova a szíved hajt. Nagy kalappal a további életedhez!

(Egy pozitív magyar - ritka állatfaj)

febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
IGEN. De én már meg tettem egyszer. Csak időközben haza kelletett jönnöm anyámat ápolni. Most készülök Osloba vissza menni. Korában már 13 évet éltem kint Osloban. Most hogy anyám januárban elhunyt. Csak jobban vissza vágyok Osloba. Most kezdem újra szervezni, és valószínüleg a jövőhónap elején már utazok is vissza Osloba.
febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!