Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elhagynátok Magyarországot 40...

Elhagynátok Magyarországot 40 évesen?

Figyelt kérdés

Totál őszintén. A közállapotok, hangulat, emberek mentalitása nem tetszik itthon. Régóta úgy érzem, hogy Magyarországon mérgező környezetben vagyok. Ha bárhova megyek külföldre mindig sokkal jobban érzem magam. Ez nem tudom miért van, de így van.

És ráadásul meguntam az irodai , mérnöki munkát. Ehhez a HO sokat hozzátett. Most épp bartendernek és baristanak kepzem át magam és vagy Máltára vagy Ciprusra szeretnék költözni. Szerintetek elkéstem ezzel vagy hülyeség ez ennyi idősen? Magamat nagyon lelkesnek érzem. A koktélok készítése nagyon kreatív, nem kell irodában rohadnom és vonz, hogy elmenjek. Ti mennétek?



febr. 23. 00:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%
10, és, akinek otthon nem megy, de külföldön igen, az béna?
febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, én is mérnök vagyok alap végzettségem szerint és 40 évesen váltottam pályát. Másik diplomát is szereztem hozzá és most azt csinálom amit most jobban szeretek csinálni. Korábban a mérnöki munkát szerettem. Lehet, hogy pár év múlva megint másra fogok vágyni. A párom most 60 felett gondolkozik pályaváltáson, a sokadik diplomájával a háta mögött sem elégedett és lehet, hogy nekiáll valami "kétkezi munkát" csinálni. Dolgozott már annyit és keresett már annyi pénzt, hogy végre nem ez a szempont.

Ez nem ugyanaz mint elmenni az országból.

Ha itt nem érzed jól magad akkor menj! Ne kifogásokat keress hanem megoldásokat. Ha a munkád nem tesz elégedetté akkor válts munkát. Csak ne gyárts le hamis magyarázatokat, hogy azért nem dolgozol "csak" valami másféle munkát mert innen el kellett menned stb. stb!

febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
25%
Nem.
febr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
61%
Igen
febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%

A vendéglátás az esetek igen túlnyomó hányadában nem csak a vendégek jólétéről szól, hanem a vendéglátók egészségének tönkretételéről is.

Gondold át légy szíves, hogy milyen szinten fogod bírni 15-25 év múlva a rendszertelen munkaidő beosztást, illetve lényegében folyamatos állást, gyaloglást!

Tehát nem a külföldre távozást kellene újragondolnod, hanem azt, hogy bírni fogod-e ezt az egészet - azt a szerencsés körülményt feltételezve is, hogy állandóan lesz munkád!

febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont az ülésnél nincs károsabb az egészségre
febr. 23. 09:13
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, én pályakezdőként sehova sem kellek, nekem muszáj lesz elmenni, te választhatsz. A gond az, hogy minden munkát meg lehet unni...én maradnék egyébként, itt vannak a szüleim, de nem kellek sehova. Pedig most már felsőfokú nyelvvizsgám is van németből.
febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
17. De ez hülyeség, egyszer mindenki mindenhol pályákezdő.
febr. 23. 10:12
 19/29 A kérdező kommentje:
Szerintem tarts ki, nem igaz, hogy pályákezdőket sehol nem alkalmaznak!
febr. 23. 10:13
 20/29 anonim ***** válasza:
80%
Annak idején én is átéltem ezt pályakezdőként, mindenhová papirt és tapasztalatot kértek, de hiába volt papirom, tapasztalatom nem. Hogy a fenébe szerezzen az ember pályakezdőként tapasztalatot?
febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!