Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz, hogy Saddam Hussein azt...

Igaz, hogy Saddam Hussein azt mondta, hogy titkot őriz a magyarokról?

Figyelt kérdés

Legalább is valami ilyesmiről olvastam még régebben, de most valahogy eszembe jutott. Egy üzenetében azt mondta, hogy őriznek valamit a magyarokról, egy titkot...

Vajon lehet benne valami?


2010. dec. 6. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami forrást tudnál csatolni? Én nem hallottam ilyesmit.
2010. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
nekem csak egy újabb unatkozó munkanélküliek által kitalált összeesküvés elméletnek hangzik.
2010. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen naív vagy kérdező?

Mégis milyen titkot rejtene? Azt, hogy Magyarországnak védenie kell a pilisi szívcsakrát? Vagy, hogy a sziriusziak jönnek értünk? Vagy, hogy több ezer éves írást találtak, amely bizonyítja a magyarok felsőbbrendűségét?

Most komolyan mégis milyen szándékkal tetted fel ezt a kérdést? Nekem ebből a turbómagyarkodás bűzlik, bizonyítási kényszer mintha a magyar nép nem lenne elég jó idióta mesék nélkül.

2010. dec. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem
2010. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még pár évvel ezelőt olvastam, akkor hülyeségnek tűnt, most eszembe jutott, és tudni akartam, ti mit gondoltok erről.

De Saddamtól már biztosan nem tudunk meg semmit...

2010. dec. 7. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

A helyzet az, hogy mióta a "kincstári" azaz a gyarmatosítóink (Habsburgok, szovjetek, euroatlanti globalisták) által preferált történelemszemlélet mellett megjelennek új kutatási eredmények.

És egyre több jel utal arra hogy a magyar nyelv és a sumér között van hasonlóság. A sumérok pedig Mezopotámiában éltek, a mai Irak területén.


Persze külföldi források is alátámasztják ezt :


Sir Leonard Woolley, aki az UR királysírjaiban talált anyagot a Magyarországon feltárt régészeti leletekkel hasonlította össze:

“A forma Magyarországon található, ez a tény a közép-európai és a szumér kultúra közötti új láncszemnek tekinthető.” [UR excavations. The Royal Cemetery. Oxford, 1934. Kötet I, 306. old]


Az angol régészek általánosan elfogadott véleménye szerint is a késői szumér utódokat ős-szkítáknak, (szittyák) nevezte, akik a pusztítások elől való menekülésükben tömegesen. Észak felé húzódtak. Ezt nagyszerűen bemutatja a kiváló orosz történész, J. P. Franczew, a magyarra is lefordított könyvének: Világtörténet II. kötetében.


A londoni egyetem Archeológiai intézetének igazgatója V. Gordon Childe megállapítja:

“A Kr. előtti harmadik évezredben az Eufrátesz melletti mezopotámiai műveltség Kis-Ázsián keresztül a Kárpát-medencébe hatolt.” [V.G.C.: The Danube in Prehistory, 1919. 205.old]


José Pijoan művészettörténész:

“A szumérok nem voltak szemiták, hanem turániak és Közép-Ázsiából jöttek, menekülve éhség és szárazság elől, amelyet az utolsó jégkorszak megszűnése alkalmával előálló klímaváltozások okoztak. E tény ma már tökéletesen bizonyított s ennek következtében a szumérokat olyan turáni tipusú emberekkel hozhatjuk kapcsolatba, mint a finnek, törökök és magyarok.” [J. O. Historia General del Arte II.25. old.]


Régészeti bizonyítékok:

A Tigris és Eufrátesz völgyében végzett ásatások során napvilágra került szobrocskák tanúsága szerint a sumir nép állatai - racka juh, pulikutya, kuvasz, komondor, ridegmarha kísértetiesen egyeznek a magyar nép állataival, rajtunk, magyarokon kívül SENKI másnak nincsenek ilyen állatai a világon. Említésre érdemes egy régészeti szenzáció is, Erdélyben Tatárlakán végzett ásatások során került napfényre több ezer égetett agyagtábla, melyeken sumir írás van, s éveken át tartó kutatások és kísérletek eredményeként a Francia Tudományos Akadémia a következőket állapította meg


Nyelvi szempontból:

John Rawlinson a székely rovásírás alapján fordította le a Sumir írást. Lenormant (francia) kutató megállapította hogy a mai nyelvek közül a magyar áll a sumirhoz a legközelebb. Sir Leonard Wolley megállapította, hogy a Sumir nyelv nyelvtanát nézve a Sumir nyelv 56 nyelvtani sajátosságából 53 megvan a mai magyar nyelvben. A török a második legközelebbi a sumirhoz, abban 34 van meg a fentiekből.


Azt hiszem ezek alapján feltételezhető, hogy Szaddamnak lehetett a kezében (azaz a múzeumjaiban) bőven bizonyíték, ami a magyar kapcsolatot erősítette.

De mióta az USA lebombázta, kirabolta, és beengedte a csőcseléket, azóta ezek a bizonyítékok nyilván eltűntek.


Sajnos hozzá kell tenni, hogy a történelmi bizonyítékokkal együtt eltűnt a világ legnagyobb vetőmag-gyűjteménye, ami egy esetleges genetikai vagy sugárzásból adódó katasztrófa esetén a világ vetőmagjainak újra tenyésztését tehette vona lehetővé.

2013. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez nem fantazmagóroa ! En sajat fulemmel hallottam es lattam a riportot melyet Chrudinak Alajos Saddammal keszitett es ott jelentette ki ezt Saddam !Azota keresem azt a riportot..... mert archivalni akarom, na vajon miert nem talalni sehol?.......
2018. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!