Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az erdelyi...

Mit gondoltok az erdelyi magyarokrol? Hat a romanokrol?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 18:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
lehet hogy magyarok, de nekem akkor is csak székelyek maradnak. sokat ismerek SZEMÉLYESEN, egytől egyik mind beképzelt bunkó paraszt. sajnálom, nekem ez a személyes tapasztalatom róluk, de másoktól is ilyeneket hallok.
2011. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
románokról a történelmen kívül tapasztalatom nincs, székelyekkel van mivel a családban is csörgedezik székely vér, nincs semmi gondom velük
2011. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Románt nem ismerek, a székelyekről vegyes tapasztalatom van. A legtöbbjük elég erőszakos és törtető.
2011. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Én már jó ideje levelezek egy Erdélyi lánnyal(én Magyarországon lakom),és imádom őt,mert annyira kedves,megértő,mindenről el lehet vele beszélgetni,és annyira szeretem azt a stílust ahogy ír,olyan székely stílusban:))
2011. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
94%
Én egy erdélyi magyar vagyok...a románokról annyit,hogy hülye bunkó nép,viszont ha a magyaroknak egy cseppnyi volna abból az összetartásból,vagy akár abból a segitökészségböl,ami köztük megtalálható,akkor nem itt tartana a magyar nép-nemzet...viszont...a székelyek tényleg nyakas népek...és büszkék..önfejüek...de népek,és még megmaradtak annak,amik...!...viszont a magyarországi magyar az büszkébb náluk...az erdélyi magyar arról nem tehet,hogy trianon által erdélyt romániához csatolták...!nem választhatott...viszont a magyarországi meglát egy romániai jelzésü autót,azt már lebüdösoláhozza...kéremszépen,hol a kultúra?...a saját népét,nemzetét köpi szembe...én erdélyiként annyira vagyok oláh,mint te,vagy akárkimás aki magyarnak tartja magát...mégis itt élek,mert nem választhattam...és öseim se választhattak...
2011. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%
Ugyan olyan magyarok mint mi. Aki magyar Erdélyben az nem feltétlenül székely mert 1910 körül még a magyarok többen voltak mint a székelyek. A románokat egy undorító, primitív népnek tartom és azt vallom hogy béke sosem lehet közöttünk.
2011. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Problem? ***** válasza:
52%
Erdélybe csak akkor kedvesek veled ,ha eltudnak adni neked valamit különben tajparasztok és még magyarul se akarnak megszólalni ha kérdezel tőlük valamit saját tapasztalat.Románokkal nincs külön bajom akikkel eddig találkoztam normálisabbak voltak mint az erdélyi magyarok
2011. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
23%
A romániai magyaroktól még csak olyat hallottam, hogy sajnáltatják magukat, lsd egyik válaszoló fentebb.
2011. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan olyan emberek mint bárki más. Mindenhol vannak beképzelt, nagyképű emberek, ugyanúgy, ahogy kedves, megértő emberek is. Ez nem népcsoporttól függ, hanem sok mimnden mástól. De ez csak az én véleményem.
2011. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Én szeretem az erdélyi magyarokat, általában komolyabbak mint az itteniek.


Románokkal sem lenne bajom, aránylag normálisan viselkednek.

Viszont van egy megoldásra váró problémánk, mindenki tudja mire gondolok.

2011. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!