Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nyugati országokban miért...

A nyugati országokban miért vannak az emberek felháborodva, hogy a fiatalok körében menő dolog nácinak lenni?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen, ahol nemcsak felnőtt korukban hallanak az emberek a 2. világháborúról, a legtöbb fiatal menőnek tartja a nácizmust. Mivel manapság már nincsenek igazi nácik és "náciveszély" nem kéne a dolgot nagyobb dobra verni, mint amikor mindenféle démonos, robotos, songokus, harcolós rajzfilmet tartanak menőnek.


Világunk, életünk egyre bonyolultabb, de a nácizmus egy egyszerű, logikus, szinte mesébe illő, könnyen érthető, hősies, idealista elemekkel, legendákkal teletűzdelt világnézetet ajánl fel alternatívaként. Érthető, hogy tetszik a fiataloknak.


2011. máj. 13. 14:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
94%
Me ilyenkor kötelező felháborodni elhatárolódni. Különben csúnyán néznének azok, akik a pénzeszacskót rázzák:P
2011. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
17%
Egyébként nácinak lenni, csak a proligyerekek között menő.
2011. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
88%

17:21

Hát a gazdag zsiráfoknak nem is lenne jó ha megint felemelnék a szegények a szavukat.

2011. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"Hát a gazdag zsiráfoknak"


Biztos sok a zoo csemegéjük, azt irigylik tőlük a prolik :D

2011. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
35%
A NAZIZMUS NEM ROSZ DOLOG MERT HA MINDEN EUROPAI A SZAZAD ELEJTOL NAZI LETT VOLNA MA NEM LENNE ANYI neger,cigany,zsido,hivo,kinai,indiai,arab ,latin.DE SAJNOS EZ LETT ES MOST TURNUNK KELL EZEKET A SZRHAZI KUTYAKAT.DE HAMROSAN UJRA ELED A NAZIZMUS ES AKKOR NEM 50 MILLIO HANEM 5 MILLIARD NEM FEHER FOG MEGDOGLENNI MIND EGY PATKANY,SZET LESZ LOVE RUGVA A POFAJA.A NYUGATIAK AZERT NEM TURIK A NZAIKA MERT BARMOK DE MAR KEZDENEK EGYESEK EBREDEZNI ES HAMAROSAN RAJONEK HOGY MEKKORA MARHASGOT KOVETNEK EL.
2011. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Mert nyugaton inkább a kommunista ifjak dominálnak, akik lenézik a nácikat.
2011. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
25%

"aki 20évesen nem kommunista, annak nincs szíve, anki pedig 30évesen kommunista, annak nincs esze."


Ez marhaság mert én húsz évesen liberális voltam, 30 évesen náci, 38évesen kommunista. És én vagyok a legokosabb ember az országban.

2011. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy elég nagy baromság, nyugaton egyáltalán nem menő a fiatalok körében nácinak lenni. Sőt!
2011. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
9%

utóbbi vagyok


azért megkérnélek hogy ne szépítsd túl ezt az eszmerendszert ha lehetne. Lehet hogy csodálatosnak hangzó, "mesébe illő" ideológiát képviselt, "legendákkal feltüzelve", de mind ez kizárólag a német nemzet javára szólt, semmi olyat nem kínált föl benne más nemzetek számára(többek között számunkra sem) ami jó alternatívát jelentett volna bárkinek is, aki nem volt német.

2011. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Ozmium42 ***** válasza:

"azért megkérnélek hogy ne szépítsd túl ezt az eszmerendszert ha lehetne. Lehet hogy csodálatosnak hangzó, "mesébe illő" ideológiát képviselt, "legendákkal feltüzelve", de mind ez kizárólag a német nemzet javára szólt, semmi olyat nem kínált föl benne más nemzetek számára(többek között számunkra sem) ami jó alternatívát jelentett volna bárkinek is, aki nem volt német.

"


Ez igaz! Ezért volt minden nemzetnek saját nemzeti szocializmusa. A magyart hungarizmusnak hívták, és erősen eltért a német nemzeti szocializmustól. Ez az eszme, mint Hitler (bár nem vagyok biztos) is hirdette, nem exportra készült, mint a marxi internacionalista szocializmus, hanem (itt) a német nép felemelésére. A hungarizmus pedig a magyarságéra. Ez így logikus, máskülönben nem lenne nemzeti.

2011. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!