Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zeitgeist...

Mi a véleményetek a Zeitgeist mozgalomról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 21:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

"sose gondolkoztál rajta, hogy a pénzrendszer ( ahol a cél mindig a profit) hosszútávon nem motiválja, hanem gátolja az emberiség fejlődését? "


De, gondolkoztam rajta.


Aztán el kellett mennem melózni és felnőttem.

2011. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:59


Ez nagyon igaz és találó.

2011. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

"Azonban ha elismert professzoroktól hallod vissza azt,"


Egy ilyet mondj, másképp úgy tekintem, hogy megint elhittél valamit, ami "baromság", vagy legalábbis csak azért hitted el, mert a többség elutasítja és te ettől vagy "Gondolkozóóó".

2011. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Ha lehet, tekintsünk el attól, hogy a múltban sikerült örökre lejáratni minden egyes kezdeményezést ami úgy kezdődik: van jobb rendszer, mint a kapitalizmus mai formája."


Az a baj, hogy pont maga a zeitgeist a lejáratás. Nagyon jó kis elveket felsorakoztat, amik már a zeitgeist előtt is léteztek, csak épp belekever hatalmas baromságokat. Az egész egy jól hangzó félrevezetés. Ha a világ egy nap valamelyest kigyógyul a kapzsiságból, akkor az nem a zeitgeist miatt lesz. Már csak azért se, mert semmilyen megoldást nem kínál, csak megosztja az embereket, ami mégrosszabb.

2011. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
8%

Az a véleményem, hogy a Cájtgájszt egy tudatos hazugság! A gazdasági résznél annyi hülyeséget és valótlanságot összehordanak, hogy félelmetes! A vallás részt is elcseszték, annyi dolog van a vallásban, amit a hívők ellen és az intézménye ellen fel lehetett volna hozni. Szóval ahogy előttem is írták, ez a mozgalom azoknak van, akik bunkó parasztok, lázadnak a világban elfoglalt helyük miatt, de olvasni, tanulni, művelődni már lusták.


Ja és a zeitgeist muzgalomból kinövő venus project vezetője Zsák Freskó, pedig egy ipari mérnök. Mi a f@szt ugat bele a gazdaságba, szociológiába? A cipész maradjon a kaptafánál!

2011. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:59


Csath Magdolna neve mond neked valamit? Bogár László neve?

2011. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Csath Magdolna neve mond neked valamit? Bogár László neve?"

Majdnem kiröhögtem a belem! Ők a szakmában nevetség tárgyai, a periférián vannak, gyakorlatilag a bohóc kategória. Ha nem állnának elő a baromságaikkal, a kutya nem figyelne rájuk, éhendöglenének.

2011. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Csath Magdolna neve mond neked valamit? Bogár László neve?"


Bogár abszolút nevetséges.


Csathnak pedig mi köze van a zeitgeisthoz????


A fenntartható fejlődés és a globalizáció bírálata nem csak cájtgájsztos irányvonal...

2011. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Megpróbálok mindenkinek válaszolni. A vádak, hogy hatásvadász, sok helyen logikátlan, meg ez a mozgalom is csak egy üzlet, oké elismerem. Nem célom védeni őket.


Nem is arra gondoltam konkrétan, hogy egyből dobjuk ki a pénzt az ablakon. A pénz, funkcióját tekintve hasznos dolog. Nem tudom hol olvastam (igen netes műveltség, legalább valaki néha próbál infót gyűjteni)

szóval a pénznek van érték mérő, közvetítő funkciója. Ezekre szükség van. Szinte kihagyhatatlan. Azonban értéket fel is halmoz, kamatozik, ha kell a hiánya romba dönt államokat, ne mondja nekem bárki, hogy ez optimális működés.


Aztán ott van a világ legrosszabb dumája "nincs elég munka". Dehogy nincs, dolog mindig van. Arról van szó, hogy nincs elég pénz fizetni érte, vagyis aki azt elvégezné, azt nem tartjuk annyira, hogy meg is élhessen belőle. Ezt a pénznek nevezett dolgot, valahogy mindenki magának akarja bűvészkedni, pedig egyszerű eszköz. Eszköz lenne a társadalom helyes működéséhez. Ehelyett cél lett belőle. Egyéni, vállalati, állami.


Valahogy úgy kéne átalakítani, hogy a pénz is oda vándoroljon, aki megdolgozott érte, ahol szükség van rá közérdekben stb. Így sok jó dolog elsikkad "pénzhiány" miatt, és még több felesleges épül a gazdagságtól. Ezeket kéne helyretenni. Várom az ötleteket.


Amúgy köszi mindenkinek a választ, örülök, hogy ilyen sok jött, és jöhet még! Érdekes látni a véleményeket.

2011. okt. 10. 19:59
 20/26 anonim ***** válasza:

"Valahogy úgy kéne átalakítani, hogy a pénz is oda vándoroljon, aki megdolgozott érte, ahol szükség van rá közérdekben stb... Várom az ötleteket."


De mégis mire számítasz? Jön majd egy elnökjelölt, aki ezeket a változásokat beígéri, minden ember rászavaz, a multicégek vezetői, a bankárok, meg akiknek a kezében van a hatalom meg örömmel lemondanak minden hatalomról?

Vagy valaki feldob egy 5letet, és megváltoztatja vele a világot? pl hogy: hé, emberek! Csináljunk egy új rendszert, ahol a pénzt tényleg az kapja aki megérdemli! És csináljunk ehhez egy ellenőrző-bizottságot, robotokból!!!!

2011. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!