Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van annyi pályakezdő,...

Miért van annyi pályakezdő, többnyire diplomás, fiatal munkanélküli?

Figyelt kérdés
És mit lehet tenni annak érdekében, hogy eltudjanak helyezkedni?
2009. szept. 25. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem kelet-nyugat a választóvonal, hanem a Bp.-vidék. Bp.-en 2008-ig nem volt munkanélküliség (csak 2,5%, ami azt jelenti, hogy aki akart, talált munkát), vidéken már ekkor is 7% (nyugaton) - 15% (keleten), és azóta fokozódott.
2009. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
21%

Mert nem kapcsolodik a kepzeshez gyakornoki rendszer. És a munkahelyeken is ritkan van ilyen.

Értelmesebb oktatasi rendszerekben van ilyen híd az iskola es aközt a munkaszervezet kozt, ahol hasznosithato az a tudás, amit oktattak. De most nalunk szakadek van a 2 kozott. Az oktatas tul elmeleti, a munkakoroknek nem feleltetheto meg egyertelmuen.

Én pl. az államigazgatasin vegeztem, ami egy Magyarorszagon nem is letezo hivatasra kepez ki (citymanager), ilyen van kulfoldon az onkormanyzatnal, de nalunk nincs, es aprankent kell osszevadaszgatni, hogy ki az, aki egyaltalan tudja, mit takar az ÁF-es oktatas, és mik azok a falatkák, amiket hasznositani lehet az adott munkakörben. Pedig nagy az államigazgatas... olyan egyertelmu volna a passzolás - és mégis!

2011. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Legnagyobb bajban a bölcsész nem tanárképes végzettségűek vannak.. ott két lehetőség van vagy újra nekiállni tanulni(ha van rá lehetőség) vagy sima érettségis munkák valamelyikére megpróbálni bekerülni 100.000 forintos fizetésért. És még az is nehéz.
2012. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Bölcsész tanárként sem lehet elhelyezkedni.
2012. júl. 22. 18:22
 15/17 anonim ***** válasza:
El lehet de nem könnyű a fizetés meg pocsék.. én már lassan ott tartok jöhetnek a jutalékos melók, felcsapok értékesítőnek. Ez van,
2012. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én el tudtam helyezkedni,pedagógus diplomám van,de tény hogy nem lógattam a lábam mint a legtöbb főiskolás,tanultam keményen,és az utolsó évemet feláldozva munkahelyet kerestem,és fel is vettek,így az utolsó évemet levelezőn végeztem munka mellett.Nem tudom hány főiskolás tenné-ezt meg, inkább jól elhúzzák,8 évig járnak egy egyetemre, utána meg sípolnak hogy nem kellenek sehová.
2014. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bölcsészkarok és TTK. No ezek képzik őket. Aztán lehet benzinkutas,takarító, ügynök. Megéri, nem? Persze takarító csak protekcióval lehet, mert túlképzett.
2014. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!