Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szélsőjobbosok, mi a véleménye...

Szélsőjobbosok, mi a véleményetek arról, hogy a Himnusz költője meleg volt?

Figyelt kérdés
Nem provokációból kérdezem, csak elgondolkodtam most ezen, és érdekelne a véleményetek.
2014. nov. 26. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%

a "liberálisok" szoktak a legnagyobbakat hamisítani, akár még hamisítanak is, hogy belerántsák a tisztességes embereket a kakiba!

na ilyenek a liberálisok!

2014. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
a liberalizmus ma már torzulásra sarkall. Nem újító szándékkal bír, hanem korcsulással, torzulással, betegességgel...
2014. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

"Kölcseynek Szemere Pállal kapcsolatos érzelmeit Nyáry Krisztián egy irodalmi bulvár könyvben közzétett hipotézise mint beteljesületlen szerelmet értékeli. A hipotézis verselemzéseken és irodalmi levelek analízisén alapul, a szakkutatók azonban komolytalannak tartják és elvetik, mert figyelmen kívül hagyja az akkoriban divatos érzékeny nyelvhasználatot."


Ezt találtam róla Wikipédián.

Nem hiszem, hogy meleg lett volna, bár nem is vagyok szélsőjobbos.

2014. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%

Szokásos liberális sport a nemzeti értékek lekicsinyítése, a nemzeti történelem híres szereplőinek deheroizálása. Jellemzően ugyanezek az alakok szokták minden egyes győztes csatáról bebizonyítani hogy csak a hülyék szerencséje hogy véletlen nyertünk akárhol is, meg minden nagy királyunkról (fejedelemről-hadvezérről) is bebizonyítják hogy kisstílű tömeggyilkos=diktátor volt valójában. A magyar történelem minden eredményét letagadni szintén ősi libsi sport: mi ott se voltunk, ha ott voltunk akkor bénáztunk csak, ha nem bénáztunk akkor meg azért volt mert valaki nem volt magyar tehát értelmes volt, mert minden magyar mindig alávaló lebecsülendő kisstílű alak volt. Tiszta véletlen, hogy 600 évig európai nagyhatalmat játszottunk ennyi kétbalkezes idiótával.


Ja persze, meg a magyar nyelvben sincs magyar szó, minden át van véve a szláv nyelvekből meg latinból, németből, ami nem azt csakis a finnugorok találták ki. Meg természetesen magyarok sem léteznek, mert a Kárpát medencében mindenki szláv meg török meg német meg román meg cigány meg zsidó, csak magyar nincs, véletlenül sem, itt már senki sincs aki árpád leszármazottja.


Ebbe a szép sportba illeszkedik az is hogy Kölcsey homokos volt. Már régóta megy a Himnusz-ellenes propaganda, ez még egy kísérlet arra hogy a Himnuszt elidegenítsék a magyaroktól.

2014. nov. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok szélső sem jobbos. Igen, Nyári Krisztián írt erről, régi leveleket analizálva. Valószínüleg homoszexuális volt.

Tormay Cecile: Radikálisan jobboldali beállítottsága sajátos ellentmondásban volt leszbikus irányultságú magánéletével.


Tormay életében nem a grófnő volt az egyetlen nő: a háború előtt tizenöt évig fűzte gyengéd viszony egy Francesca Orsay nevű olasz nőhöz; élete utolsó évtizedében gróf Ambrózy-Migazzi Lajosnéval közösen vásárolt villájukban Mátraházán éltek.

(na Indulhat a liberózós hazaárulós oltogatás!)

2014. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
tőlem lehet meleg, ki nem sz4rja le? sose bocsátom neki meg hogy letaszította a nála sokkal tehetségesebb Berzsenyit a süllyesztőbe.
2014. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ketyege Béka: Nyáry válasza a szakkutatóknak: [link]

Engem meggyőzött.


16-os: Igen, a Berzsenyi-dolog nekem is szívügyem, mindig ferde szemmel néztem Kölcseyre miatta (de nem úgy:D)

2014. nov. 27. 22:21
 18/19 A kérdező kommentje:
Tudhattam volna, hogy rögtön eljutunk a liberálisok pocskondiázásáig, és nem a kérdésre fogtok válaszolni :D És persze az egész színtiszta rágalom, amit a liberálisok találtak ki, és még véletlenül sem lehet valamennyi ráció abban, hogy egy nőtlen férfi, aki zavarba ejtően forró leveleket és verseket küldözgetett más férfiaknak, meleg lehetett volna.
2014. nov. 27. 22:26
 19/19 anonim ***** válasza:
49%

"S a kis szobába toppanék

Röpûlt felém anyám

S én csüggtem ajkán szótlanúl

Mint a gyümölcs a fán."


Kb. olyan színvonalon van az egész Kölcsey-ügy, mintha a fenti versszakból azt vonnánk le következtetésként, hogy Petőfi az anyjával csókolózott. A korabeli szóhasználat teljesen más volt.

2014. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!