Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "Kokárda holnap. Szerinted? "...

"Kokárda holnap. Szerinted? " - Reakció

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap vetettem fel ezt a kérdést...:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7088..


Rajtam kívül senkin nem volt kokárda. Mondjuk ezt még megértem, de mikor öregasszony odajön hozzám, és elhord mindennek /értsd: náci,fasiszta, nyilas stb.../, és utána leköpött, kicsit kinyílt a bicska a zsebemben.


Nem értem mért, de ez történt. :( Kicsit szomorú is lettem, hogy ilyen lehet, megtörténhet.


Viszont arról felvilágosítanátok, hogy a Fidesz mit is tett pontosan a kokárdával? Illetve miben változtatta meg a jelentését? Amennyiben megtette.


Köszönöm!

16/F


2010. márc. 8. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták a 2002-es választás előtt, hogy aki az ő győzelmüket akarja, az hordja a szavazás napjáig a kokárdát. (Az valamikor áprilisban volt.)
2010. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Csak ismételni tudom magam: ezeket a reakciókat köszönd Orbán Viktornak, aki 2002-ben a választási veresége miatti személyes sértődöttségéből nemzeti ügyet csinált, és a kokárdát pártjelvénnyé fokozta le. Te akkor még kicsi voltál, számomra viszont nagyon is elevenek az emlékek. Undorító volt, elhiheted.
2010. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos így van ahogy az előttem szólók leírták.

Viktor meggyalázta a kokárdát, FIDESZ szimbólummá tette.

Ideje lenne erről is lemosni a gyalázatot

2010. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 X. Maté ***** válasza:
25%

Miért, most nem kicsi? Az a gond, hogy az ilyen korú fiúk, lányok járnak ide és torz véleményt alkotnak a politikáról, hisz itt elég szélsőséges válaszokat lehet olvasni. Amennyiben már most ilyen intenzív hatások alakítják ki a véleményét, nem apránként, annak következménye egy elvakult nézőpont lesz szerintem. (Most ezt ne vedd magadra, csak ide írom, mivel látom, hogy fiatal vagy)


Nem az a lényeg, hogy melyik párt nyeri el a tetszését, hanem az, hogy ahhoz a végén foggal körömmel fog ragaszkodni és nem lesz érv ami befolyásolná döntését, mivel érzelmi alapon fog cselekedni.



ui.: Már bocsáss meg, hogy kétségbe vonom szavad, de szerintem ferdítettél a történetedben és kissé provokálod ezzel az embereket, lehet nem tudatosan, akár az is meglehet, hogy csak olyan témát akartál, ahova sokan írnak, vagy már kialakult egy érzelmi "véleményed" egy pártól és nekik akarsz tetszelegni, hogy mi történt.

2010. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, nem veszem magamra. Őszintén nem szoktam politizálni, nem is akarok. Mivel nem értek hozzá. Olyan dolgokról pedig nem beszélek, nem szeretek beszélni, amihez nem értek. :)


Igazad van. Nem köpött le, csak a szándék volt meg, és nem "talált el".


Köszönöm mindenki válaszát. Elég furcsa dolog egy jelképet így felhasználni. Felhasználtatni.

2010. márc. 8. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Én a 2002-es választások idején voltam elsős gimnazista. Korábban mindig örömmel kitettem a kokárdámat március 15-én, illetve előtte az iskolai ünnepélyen, megemlékezésen. Gimnáziumba egy egyházi iskolába jártam, ahol - főleg a választások idején - nagyon előtérben volt a politika, de nem csak a diákok, hanem a tanárok részéről is, és akiről nem volt egyértelmű, hogy jobboldali (vagy legalább a szülei azok) azt csesztették rendesen. Na ehhez jött hozzá ez a kokárdás dolog... A diákok kb. 80%-a kokárdában ment, vagy ha nem is abban, de nemzti színű szalag volt mindenkinek a táskáján, csuklóján, stb. választásokig. Akinek nem, az büdös komcsi volt. 14 évesen nem kevés csesztetést kellett eltűrnöm ez miatt mind a diáktársak, mind a tanárok részéről. Ezek után talán érthető, hogy nem vagyok nagyon megőrülve a kokárdáért. Nem fogok senkit leköpni az utcán, aki hordja, 15-én ha megyek valahova, én is kiteszem (ennyi idő után tavaly tettem ki először), de azért a mai napig nem szívesen gondolok vissza rá, hogy milyen volt ilyen emberek közé járni nap mint nap, és sosem lesz a kokárda a kedvenc jelképem. És tény és való, hogy ezt a kokárdás hisztit Orbán Viktor találta ki anno, ami miatt nagyon haragszom rá. Előtte a kokárda az egész magyar népé volt, ő pedig kisajátította a saját választóinak. Szerintem ez undorító. Én ezért nem is raktam ki sokáig. Nem azért, mert nem vagyok magyar, csak nem voltam képes jó érzéssel viselni a kokárdát.
2010. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Szemiotikai értelemben felülírta egy jelkép jelentését. Össznemzeti jelképből pártjelképet csinált, és az újraértelmezés menthetetlenül "beleíródott" a kokárda értelmezésébe.

(vö.: Turul)

2010. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!