Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Levezetem egyetlen grafikonból...

Levezetem egyetlen grafikonból hogy miért rosszabb az élet Magyarországon meg a többi kelet-európai országban mint Nyugaton, egyetértesz?

Figyelt kérdés

lakásstatisztika :


[link]


Egyértelműen látszik hogy a kelet-európai országokban nagyon magas a saját ingatlan arány.


Magyarországon a kifizetett(!) saját lakás aránya majdnem 75 %.


Németországban ugyanez pl 25 %


Az is látszik hogy a nyugati országokban sokkal több a hitel a lakásokon. Ergo nagyon nem igaz az hogy a magyarok lennének eladósodva, a nyugati országok lakóihoz képest alig van lakáshiteljük.


Szerintem a magyar megélhetés azért olyan amilyen, mert mivel a lakosság nagy része fel van "fegyverezve" saját ingatlannal, ezért annyiért is elmennek dolgozni, ami rezsire meg egy kis élelmsizerre elég. Ezért van ilyen 70-80 ezres munkás fizetés.



A nyugati országokban a többségnek nincs saját kifizetett ingatlanja (pláne nem a dolgozó osztálynak) így ott annyiért nem fognak elmenni robotolni, amiből rezsit meg élelmiszert lehet fizetni, mivel lakbért is kell!


Ez az oka annak hogy Ausztriában az 1100 eurós munkás fizetésből ki tudod fizetni a 500 eurós lakást és marad pénzed megélni.


2016. júl. 3. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

"Levezetem egyetlen grafikonból hogy miért rosszabb az élet Magyarországon meg a többi kelet-európai országban mint Nyugaton, egyetértesz?"


Nem.

2016. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érvelj akkor hogy miért nem értesz egyet.
2016. júl. 3. 19:35
 3/9 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Mert nem lehet ennyire le egyszerűsíteni a kérdést.
2016. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

"Ez az oka annak hogy Ausztriában az 1100 eurós munkás fizetésből ki tudod fizetni a 500 eurós lakást és marad pénzed megélni."


He? 600 euróból Ausztriában megélni? Biztos van ilyen ott is, de az már derekas nyomor.


Amúgy az igaz, hogy Napnyugaton sokan bérlik a lakást. Na de valaki meg kiadja azokat azoknak akik kiveszik. Na, az szeretnék én lenni, aki kiadja.


Azért vannak alacsony bérek, mert ennyit fizetnek. Gondolod van olyan aki így szól: Eh, van saját lakásom, nem erőlködöm, elmegyek 80 ezerért melózni.


Én még ilyet nem hallottam.

2016. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"He? 600 euróból Ausztriában megélni? Biztos van ilyen ott is, de az már derekas nyomor. "


Ezek szerint az osztrák társadalom nagyon jelentős része nyomorog, mert nagyon sokan élnek ennyiből vagy kevesebb pénzből a lakhatás kifizetése után.


Tudom ki vagy, a kamionos csávó aki 1500 euróból él Magyarországon.


Ahhoz képest tényleg nyomorgás Ausztriában élni az itteni költségekkel.



De az hazugság hogy havi 600 euróból nem lehet bevásárolni.


Vagy neked mit jelent a nyomor?


Hogy nincs pénz heti háromszor étteremre meg autót tartani? Az átlag magyarnak mondjuk ha nincs autó, az nyomornak számít.

2016. júl. 3. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát van szerencsém sokat odakint lenni, és 600 euró igen - igen karcsú a megélhetésre Nyugaton, de még itthon sem mész tőle a falnak.


Én tényleg olyan 1600 körül kapok - de három heti munkára.

2016. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát heti 45 ezer forint Magyarországon szerinted nem nagy szám a lakhatás kifizetése után.


Durván dőzsölhetsz otthon!


100 nmes családi házban élsz egyedül?

2016. júl. 3. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Hibás az érvelésed.

A Te logikád alapján azt is ki lehetne jelenteni:

'Nem a magas hanem a kevesebb jövedelemmel rendelkezők tudnak lakást venni.'. - ez fals!!!


A volt kelet europai országokban egyrészt azért magasabb a saját ingatlannal rendelkezők aránya, mert ez volt szinte az egyetlen lehetősége a vagyonnak.

Az lakáshiány miatt, a sajáterős építkezésnek is nagy szerepe volt.

A rendszerváltáskor sok állami bérlakás vált kedvezményesen a bérlők tulajdonává.


Másrész nyugaton nem az ingatlan tulajdonjoga, hanem a bankszámla vastagsága számít.

Egy ingatlanra mindig kell költeni, és a befektetett pénz tulajdonképpen holt tőke, az értéknövekedése lassú.

A mobilitás szempontjából is kedvező, nem vagy az ingatlan helyéhez kötve.


Te mit választanál:

30M magas hozamú befektetés, és a lakást bérled,

vagy saját lakás, üres bankszámla.

2016. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jó az észrevételed, ha nem is magyarázza meg, de mindenképpen egyfajta összefüggésről beszélhetünk.
2016. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!