Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor volt nálunk sorkatonasá...

Amikor volt nálunk sorkatonaság, a katonák miért nem kaptak valójában használható tudást?

Figyelt kérdés
Nem volt rá megfelelő emberanyag, vagy eszközök híján voltak? Inkább csak elütötték az időt levélsepréssel, télen hólapátolással stb. Ezért nem kell katonának lenni, ezt a magánéletben is el szokták végezni
febr. 16. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Kaptunk nem is keveset,nem a levélsöprésről szólt a katonaság.Fegyvernemenként mindenkit kiképeztek.Én pl.BTR-80 sofőr vagyok,megtanultam vezetni ami nem is annyira egyszerű dolog mert nyolc kerekes.Átúsztuk vele a Dunát is.Fegyverismeretet mindenki megtanulta.Szét tudnál szedni egy gépfegyvert,majd összerakni?Betárazni,kitárazni?
febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

#1:

Ha kimész az utcára látni fogsz a BTR-80-nál nagyobb 4 tengelyes civil járműveket, ezerszámra...


Az általad említett fegyverismereti rész 20 perc alatt megtanulható, a gyengébbeknek egy óra.

febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Kedves egyes, a btr sofőr milyen gépfegyvert szedegetett szét? Max gépkarabélyt. Na ennyit ér a sorkatonai kiképzés még a nevét sem tudod annak amit elvileg szét tudsz szedni.


A sorkatonaság egy teljesen elavult rendszer, azért mer 10 éve voltál 1-2 évet sorkatona a harcértéked 0. Ugyan az a szituáció mint hogy 10 éve volt ének órád, biztos emlékszel rá szolmizáltatok csak épp elfelejtetted hogy kell mert baromira haszontalan tudás amit nem alkalmazol a mindennapokba.


Rendszerint a proli csődtömegek éltetik a sorkatonaságot mert a nosztalgia megszépíti az emlékeket. Kérdezz meg egy sorkatonát hogy szerepelt lövészeten? 100 ból 99 előadja Simo Häyhä meg Vaszilij Zajcev szerelemgyereke volt mert náluk is jobban lőtt. Egybe meg van önkritika és elmondja az 50 méterre lévő táblát egy helyen eltalálta egy tárból.

febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
1. es vagyok,és hidd el hogy nem tehettünk mást mert kötelező volt!34 évvel ezelőtt voltam sorkatona.Valóban ma már nem sok mindenre emlékszem,meg azóta megváltozott a technikai is.Igaz,hogy pont akkor ért véget a hidegháború,de az előttem vonulók több évtizeden át azért lettek kiképezve,hogy lehet hogy már holnap háborúba kell menniük,kitör a világháború a kelet-és a nyugat között.
febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg nem is akart akkor se senki háborúzni, csak a szovjetek etették vele az embereket, meg hogy legyen indok fenntartani ezt a mindenütt ráfizetéses sorkatonaságot
febr. 16. 13:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A végén már nem sok értelme volt a Varsói szerződésnek, meg az egész Szovjetunióra épülő gazdasági, politikai szerveződésnek, így a honvédségnek sem.

Addig azonban, amíg működött a szoci blokk, volt pénz is, akarat is a katonai képzésre, mindenhol megkapták a különböző szintű kiképzést, amit már korábban elkezdtek, az MHSZ keretein belül valósult meg a Kommunista katonai és ifjúságnevelés.

Ennek keretein belül rádiós, ejtőernyős, repülős képzést is végeztek, továbbá sokan jutottak jogosítványhoz, főleg a nehéz-járművekkel kapcsolatos ismeretek elsajátítására törekedtek, de volt lőkiképzés is, tereptan és egyáltalán fizikai erősítés.

A szervezet célja az ifjúság katonai elő és utónevelése volt.

A laktanyákban elégséges fegyverzet volt és a kiképzés megfelelt az elvárásoknak, amely megközelítette a szovjet Vörös Hadsereg színvonalát.

Csupán a nyolcvanas évek közepétől-végétől beszélhetünk összeomlásról, amely alig valamivel előzte meg a Szovjetunió felbomlását.

febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

"Kérdezz meg egy sorkatonát hogy szerepelt lövészeten?"



Mindenki hadonaszott a fegyverrel, mint egy vadbarom. A kikepzotiszt adta az ukazt, aztan amikor a srac ranezett, hogy mit vakeral, fordult vele a fegyver is, aztan olyat rugott a sracba, "ne fogja ram a fegyvert, honved!" felkialtassal, hogy eltort a srac felkarja. Le is szereltek utana a faszba.



Meg azert megtanultuk pl. a fegyver reszeit, pl. zarvezeto stb.



Tanultunk hadijogot, pl. azt, hogy hadifogolykent mik illetnek meg.



39F incel

febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

13:07-es beküldő agyonképzettnek: A BTR-nek fedélzeti fegyvere a géppuska!

Fő fegyverzete egy 14,5 mm-es típusú géppuska (a BTR–80A 30 mm-es 2A72 típusú gépágyúval rendelkezik). Kiegészítő fegyver egy párhuzamosított 7,62 mm-es PKT géppuska

Ha farönk vagy, akkor ne erőlködj!

febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
És tetszik, ahogy nulla helyesírással prolizol másokat! :DDDDD Uff!
febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Kedves hármas, nem tisztem megvédeni egyes hozzászólását de akkoriban a gépkarabélyt gépfegyvernek vagy géppityunak hívták mint ahogy 56- is akkoriban ellenforradalom volt és nem szabadságharc mint ahogy mostanában tanítják.


Ez mellet megnéztem volna hogy miképp tudsz részegen dögleni :)

https://www.youtube.com/watch?v=2ohTUH1Zp-0

Tudom hogy tök elavult ezeréves tachnika, mégis erről szólnak a hírek manapság a szomszédban.

febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!