Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor volt nálunk sorkatonasá...

Amikor volt nálunk sorkatonaság, a katonák miért nem kaptak valójában használható tudást?

Figyelt kérdés
Nem volt rá megfelelő emberanyag, vagy eszközök híján voltak? Inkább csak elütötték az időt levélsepréssel, télen hólapátolással stb. Ezért nem kell katonának lenni, ezt a magánéletben is el szokták végezni
febr. 16. 11:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig profi vagyok abból, amire kiképeztek, - mert hobbimmá vált a kihívás, amelyet teljesítenem kellett a hadműveleti szolgálatok alatt.

Mielőtt elkezdenél tovább mocskolódni: távírász voltam - és nem ért véget a leszereléssel részemről ez az ismeret, hanem naprakészen tartottam magam mindig is! Ma már a digitális jelátvitel viszi a prímet, - nem használják sok haderőnél a távírást, de ez nem szégyen és nem erény.

Nekem nem fáj, hogy mások birtokában vannak olyan szakismeretnek, amelyhez én nem értek, - remélem neked is menni fog, hogy csak azért nem fogsz nekiállni cikizni, mert ehhez meg te nem értesz (9999,999 tízerelékes eséllyel)!

Ahol szolgáltam, mindenre volt pénz!

Kimagaslóan igényes és jó volt az ellátás, de a szakmai elvárások is magasak voltak! Nem b@sztatott senki feleslegesen semmivel, - elvégeztem a feladataimat és garantáltan többször voltam otthon, mint ahány éves vagy!

febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

#2 "Ha kimész az utcára látni fogsz a BTR-80-nál nagyobb 4 tengelyes civil járműveket, ezerszámra..."


Szerintem te nem ültél egyikben sem ha ez az összehasonlítási alapod. Egy mai négy vagy több tengelyes jármű rendelkezik kb 3 négyzetméternyi szélvédővel és csak hátrafelé 4 db panoráma tükörrel. Ehhez képest egy BTR-ből elég korlátozott csak előre a kilátás. Gondolom neked egy T72 is fél óra alatt megtanulható :)

febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
41%

Van egy rosssz hírem: ültem BTR-ben és T-72-ben is, valamint vezettem BRDM-et.


Ki ne találd már, hogy te T-72-vel és BTR-rel szűk,sz@r helyen közlekedsz és különleges hatodik érzékre van szükséged a vezetésükhöz. Kicsit túlmisztifikálod a dolgot...

febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Te meg egy kicsit le egyszerüsitted. Gondolom téged a 18 hónap alatt mindhárom gépre kiképeztek :) Tudod amikor állsz be a tárolóhelyre azért nem probléma ha a betonoszlop épen marad. A nem túl szűk szar helyek után amikor tökig sáros a höki, azt is bizonyára ott a placcon csak leveretitek slaggal. Á, nem kell szűk helyekre beállni mert ez páncélos, mi faxsz baja lehet :)
febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Használható tudást kaptál: az adott fegyverrendszer kezelésére, üzemeltetésére, a fegyverhasználatra + egy alap harcászati tudást (az más kérdés, hogy a "végén" ezek már mennyire voltak alaposak). Azaz arra képeztek amire KATONAKÉNT szükséged van az adott feladatkör ellátásához.

Ha teszem fel felszerelsz rendőrként ott sem zongorázni fognak tanítani, hanem arra amire szükséged van rendőrként.

A sorkatonai szolgálat alatt elsajátított tudásból (legyen az gépjáprművezetés, műszaki, híradástedchnikai ismeretek vagy bármi) van aki át tudott civilbe emelni elemeket, van aki meg nem.

febr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!