Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor volt kötelező sorkatona...

Amikor volt kötelező sorkatonai szolgálat a női tisztek emberileg milyenek voltak általába?

Figyelt kérdés

márc. 20. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem akkor még nemigen voltak női tisztek.
márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem nagyon voltak női tisztek. (Legfeljebb irodákban, egészségügyben.)
márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem voltak női tisztek


Én egyel se találkoztam anno

márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettő tiszthelyettest láttam messziről, ők igencsak kövérek voltak. Kiképző beosztásban nem voltak nők.
márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
18 hónapot húztam le sorkatonaként - egyetlen női tiszttel sem találkoztam.
márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltak nők hivatásos katonák, tisztek is. Főleg eü, hadtáp és hasonló területen. Az tény, hogy kevesen. Hogy milyenek voltak? Mint általában az emberek, volt ilyen is, olyan is.
márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sorállományúként nem nagyon találkoztál női tiszttel. Kiképző 0, vezénylőtiszt 0, szolgálatvezető 0 női tiszt volt. Az egészségügyben, hadtápban, s fent a "fejesek" mellett találkoztál mutatóban 1-1-el Budapesten, a nagyobb megyeszékhelyeken, máshol nem.
márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban tipikusan egy laktanyában egy ezred volt, ennek 3 zászlóaljánál egyáltalán nem volt nő (itt hivatásosok: zászlóalj parancsnok, helyettese, századparancsnok, szakasz parancsnokok, század szolgálatvezetők), csak az ezred közvetlen szervezeti egységeknél (ide tartozott pl. egészségügy, pénzügy, ellátás).
márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Morfondir ***** válasza:
100%

Aránylag kis alegységnél voltam, de nálunk 2 hölgy is volt.😎

Egy hadtápos zászlós ( A férje is hivatásos volt nálunk.), és egy híradós főhadnagy. Ez utóbbi századparancsnok volt, és igen kemény. Iron Maiden volt a beceneve, és olyan vörös haja volt, hogy szinte lángolt.😄

De tény, hogy nem volt sok hivatásos katonanő.

márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!