Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják néhányan, hogy...

Miért mondják néhányan, hogy igazán férfivá a katonaság teszi az embert, mikor ez egyáltalán nem így van?

Figyelt kérdés
Nézzünk végig az egykori sorkatonákon, és megállapíthatjuk, hogy semmivel sem férfiasabbak, keményebbek, mint a mostani fiatal generáció, akik már kötelezően nem voltak katonák. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál ebben a tekintetben. Akkor mire alapozzák néhányan ezt a téves feltevést?
ápr. 2. 15:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
47%

9-es nem lehet eljátszani!

Mondom miért mert valaki a katonaságnál nem azt csinálta amit mondtak vagy nem ismerte a fegyelmet megtanították vele, laktanyafogság, zárka, ha mindig nem bírt magával Nagyatád na ott helyre rakták az alanyt!

ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiai oka van, régen "ha én szívok, akkor szívjál te is" elve miatt, most már csak az öregek siratják a fiatalkorukat "bezzeg a mi időnkben" szöveget tolva. Ők annak idején a saját apjuktól, nagyapjuktól hallották a "ezek a mai fiatalok" szöveget, de a világ már csak ilyen :)
ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

'Mert nekik szar volt hogy elraboltak éveket az életükből és irigylik hogy egyeseknek nem'


De nem azon kéne inkább munkálkodni, hogy a következő generációnak könnyebb legyen?

ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
47%

13-as milyen évet raboltak el?

1992-ben vonulttam be Budapestre, életemben akkor volttam 2-szor Budapesten 19-évesen,katona volttam ugyan úgy volt barátnőm Budapesten járttam az állatkertben, Planetárium, és így tovább nekem a katonaság hozzá adót az életemhez nem elvet!

És még egy akkor a katonák egyenruhában ilyen helyekre mint Múzeumok és az előbbiek felsorolva ingyen vagy negyed áron látogattuk BKV nem kelet fizetni. Persze csak ha egyenruhában volt a katona.

ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

"Mondom miért mert valaki a katonaságnál nem azt csinálta amit mondtak vagy nem ismerte a fegyelmet megtanították vele, laktanyafogság, zárka, ha mindig nem bírt magával Nagyatád na ott helyre rakták az alanyt!"

És mégis mennyi funkcionális analfabéta, alkoholista és saját és környezete egészségére igénytelen embert termelt ki a rendszer...És én nem ezt mondom (bár az én gúnyom is benne van), hanem a statisztikák. Úgy tűnik ez a kötelező sorkatonaság nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.

Sőt, az, hogy egyesek ezt visszasírják, az igazából annak az önigazolása, hogy pocsék szülői generációt alkottak. A gyereknek nem tanították meg a fegyelmet? Vajon nem pont annak a szülőnek lett volna a dolga, aki most azért sír, hogy bárcsak a katonaság csinálná meg helyette?

ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

#14

Most úgy teszel, mintha a fegyveres erőkön kívül mással esélyed se lett volna más helyekre eljutni, akár kirándulás szintjén...

ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

#15

Holott a katonai szolgálat célja elvileg a katonai felszerelések, eszközök helyes használatának megtanítása, semmi több. Nem is értem, miért akarják amolyan pótszülői feladatkörrel felruházni.

ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

#6 Nem érted vagy nem akarod érteni 4-es válaszát?

"93-ban leszereltem 20-évesen 95-ben megnősültem, 96-ban született az 1-lányunk már építkeztünk javában java részt segítség nélkül "

96-ban ő 23 éves volt, már nős-családos és építkezett.

A mai fiatalok zöme ennyi idős korában még nem szerzi meg a büfészakos diplomáját.

További kitartást a cicaharchoz!

ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

És ehhez mi köze a katonaságnak 18-as? Emberünk attól lett olyan edzett, hogy nősült, gyereke született és építkezett?


"A mai fiatalok zöme ennyi idős korában még nem szerzi meg a büfészakos diplomáját."


Van aki másra helyezi a hangsúlyt. Most is van mindenféle, akkor sem az volt az általános helyzet a '90-es években, hogy huszonévesen mindenki maga a két keze által építkezett. Amúgy mindegyik megsüvegelendő, elismerendő teljesítmény.

ápr. 2. 19:54
 20/33 anonim ***** válasza:
39%
A magyar eleve egy mindenkinek rosszat akaró, alja, irigy nép. Ehhez a mentalitáshoz pedig tökéletesen illik a sorkatonaság "ha én szívtam, te is fogsz" alapon.
ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!