Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják néhányan, hogy...

Miért mondják néhányan, hogy igazán férfivá a katonaság teszi az embert, mikor ez egyáltalán nem így van?

Figyelt kérdés
Nézzünk végig az egykori sorkatonákon, és megállapíthatjuk, hogy semmivel sem férfiasabbak, keményebbek, mint a mostani fiatal generáció, akik már kötelezően nem voltak katonák. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál ebben a tekintetben. Akkor mire alapozzák néhányan ezt a téves feltevést?
ápr. 2. 15:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
Valahogy érdekes, hogy én még soha egyetlen nagypofájú sorkatonaság éltetőtől sem hallottam, hogy büszkén bevonult volna saját magától, vagy jelentkezett volna valaha is katonának a "kötelezőn" túl. Pedig az ajtó nyitva áll előttük, mégis kényelmesebb az internet előtt lógniuk :D
ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"13-as milyen évet raboltak el?"


Én mondjuk 18 éves koromtól Egyetemre jártam Budapesten amíg te katonásdit játszottál.

ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"96-ban ő 23 éves volt, már nős-családos és építkezett"


Nekem is van egy csomó ismerősöm akit pénzeltek a szülei ezért fiatalon vettek/építettek házat. Régen is volt ilyen. De próbálj már meg segítség és végzettség nélkül 23 évesen 3 év alatt annyit keresni, hogy akár csak egy telket meg tudj venni... :D

ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
21-es ráadásul most is tökrészeg mindegyikük. Azért írják ezeket a baromságokat, amik nem is egészen úgy történtek, de hát az idő, az idő...
ápr. 2. 20:19
 25/33 A kérdező kommentje:
22-es, ilyenek tán még "apjuk helyett apjuk"-ként tekintettek és néztek (volna) fel a parancsnok elvtársra, ha az épp nem delíriumos állapotban feküdt valahol
ápr. 2. 20:26
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán látás kedvéért!

93-ban leszereltem, 20-évesen kimentem egy évre Tengizbe mint hegesztő mert ez volt a szakmám ma is ez. Jó nagybátyám intézte a munkahelyet 1-évig nem jöttem haza onnan és onnan volt a pénz. Mikor haza jöttem megismertem feleségem esküvő és belevágtunk a Tengizi pénzből a házépítésbe Akkor ez a pénz elég volt arra hogy tető legyen a fejünk felett és azért írttam hogy most 51-évesen mondom hogy kész a ház!

Évekig nem telefont, plazma tv, autót most sincs, Playstation vettünk ha nem csempét, cementet és így tovább.....

ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26 Szép történet és becsülendő is. De pontosan ugyanezt csinálja ma is a fiatalok jelentős része. Nyilván azzal a különbséggel, hogy ma már külföldön sem elég 1 évi melózás ahhoz, hogy legyen ház itthon.


Az megint más kérdés, hogy ugyanezt amit te csináltál pont ugyanúgy nem tudta/akarta meglépni a fiatalok 99%-a régen sem.


Azt sem teljesen értem ez az egész sztori hogy jön a katonasághoz, hiszen nem a katonaság miatt élsz úgy, ahogy, hanem azért mert dolgoztál.

ápr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#26 Illetve azt is tegyük hozzá, hogy megváltozott a mai világ értékrendje. Ezt nem mint jó, vagy rossz dolog mondom, csak mint tényt. Míg régebben sokkal inkább volt az "én házam az én váram" gondolkodás addig manapság talán pont a túl sok, könnyen elérhető eszköz miatt kevésbé materiálisak, kevésbé helyhez kötöttek az emberek.


Engem például sokkal kevésbé érdekel a saját otthon. Van lakásom, van hol laknom, de ennyi, hazajárok aludni és amúgy meg jövök-megyek. Nyilván az ember rákényszerül a sajátra, mert hosszú távon az a biztos. De ez inkább csak kényszerű előre gondolkodás mint valódi vágy. Legalábbis nálam.

ápr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Úgy illeszteném bele a történetem a katonaságba, fiú ment el de a férfi jött haza rengeteg olyan tiszt volt ott akire felehetet nézni és tanulni tőlük és a katona társak életén keresztül megismerni olyan élettörténeteket hogy azt mondtam milyen szerencsés is vagyok.

Magyarán egy olvasztó tégely és élettapasztalat szerző hely a katonaság hogy becsüld meg amid van és aki vagy ráébredsz hogy valójában használd az eszed és köszönd meg a sorsod mások ennél rosszabb élet helyzetben élnek.

Igen és ez a nagy többségre jellemző akik egy részeges tivornyázók lettek a katonaság után rájuk azt mondom Isten veletek, mindenki a maga sorsa kovácsa egy kicsit!

ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 HakapiszikMatyi ***** válasza:
57%

Érdekes, hogy a válaszadók nagy többsége sosem volt katona, de jobban tudják mi volt a sorkatonaság alatt, mint bárki. :)

Az összes hasonló kérdésnél ezt látni. Arról nem is beszélve, hogy a kérdezők sem vettek részt a sorkatonaságban.

Vajon, miért kérdezgetnek ilyesmit? ( A legtöbb esetben már a kérdésben leírják a saját negatív véleményüket.)

Na nézzük. :)

Nem. Nem a sorkatonaság teszi igazán férfivá az embert!

1868-ban vezették be az általános hadkötelezettséget Magyarországon. Előtte nem voltak "igazi" férfiak ebben a honban? Hmmm.

Még egy tévhitet szeretnék eloszlatni: A sorkatonák közt semmivel nem volt több iszákos, mint a civilek közt. A hivatásosok, na ők piáltak rendesen. :)

Talán azért "mondják néhányan", mert tanultak némi fegyelmet, ami segített abban, hogy megkomolyodjanak.

Bár, ez nálam nem jött be. :XD

ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!