Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van szükség honvédségre?...

Miért van szükség honvédségre? Mire jó?

Figyelt kérdés

ápr. 13. 13:33
1 2 3 4
 11/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
34%
1998-ban kétharmaddal alakított kormányt a Fidesz ?
ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

Ja és még egy dolog: ezalatt a sok kétharmad alatt komolyan nem volt lehetőségük rendbetenni a honvédséget? Mi hiányzott hozzá? A politikai hatalom? Nem. A felhatalmazás? Nem. A széles néprétegek támogatása? Lol, nem. A pénz? Na, az biztosan nem, hiszen sok éven keresztül minden év végén azon ment a gürcölés, hogy csináljanak valami oltári pénzszórással mégiscsak költségvetési hiányt, véletlenül se legyen plusszos költségvetésünk.

Akkor a maradék lehetőségek:

- Nem akarnak a honvédelemmel foglalkozni, mert nem lehet belőle lopni.

- Nem akarnak a honvédelemmel foglalkozni, mert lesz..rják az ország biztonságát.

- Nem akarnak a honvédelemmel foglalkozni, mert gyakorlatilag egyébként sem foglalkoznak semmivel, maximum ha már ég a ház. Én ez utóbbira tippelek. Akkor kezdtek el pánikszerűen foglalkozni a témával, amikor kiderült, hogy Hende Csabáék hetek alatt nem tudnak egy nyamvadt dróthálót kifeszíteni pár tucat km hosszan...

ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
49%

Amikor megtörtént a Rendszerváltás, akkor pártoktól függetlenül az a közhangulat uralkodott, hogy


" Magyarországnak nem kell hagyományos katonai fenyegetettségtõl tartania, ezért nincs szüksége nehezen szállítható és bevethető, és elavult eszközökre. "



Ugyanezzel rukkolt elő mind a Fidesz, mind az MSZP, mind bármelyik párt.



Lehet joggal, és indokoltan kritizálni a Fideszt, de a Honvédség leépítése az nem egyetlen párt sara, hanem mindegyiké, közösen megdolgoztak érte.

ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
53%

# 12


Lopni lehet belőle, sőt pont a katonai költések a melegágyai a sikkasztásoknak.


Én is a harmadikra tippelek, hogy minden kérdést, tárcafüggetlen magasról leszarnak.

ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
51%

"1998-ban kétharmaddal alakított kormányt a Fidesz ?"


Ezt ki állította?

ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
Amúgy a Gripen-beszerzés az Tony Blair javaslatára történt, nem Putyinéra ...
ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy Putyin intézte el a Grippel lízinget?
ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Jeffrey Spender ***** válasza:

Te vagy a 7-es hozzászóló, vagy az másvalaki ?


Mert a 7-es hozzászóló egy ilyen kérdés alatt is Putyinozni kezdett el habzó szájjal ...

ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok az, de hol írtam én azt, hogy Putyin személyesen cseszte szét a honvédséget? A putyin seggében élő Fidesz kormány cseszte szét, vagy legalábbis járatta csúcsra a szétcseszést.


De egyébként ha megpróbálnál összefüggően és érthetően kommunikálni, nem beleböfögni a éterbe minden gondolatodat kohézió nélkül, akkor kiderülne talán az is, hogy mit szeretnél. Nem, nem a Grippeneken meg a 200 leselejtezett, valószínűleg teljesen használhatatlan állapotban lévő T-72-esen ment el ez a hajó.

ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
2002-ben nem Putyin seggében volt a Fidesz, hanem Tony Blair-ében, mégis már akkor is megkezdték az egész szétcseszését ...
ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!