Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Többségében az idősek mondják...

Többségében az idősek mondják hogy vissza kell állítani a sorkötelezettséget (sorkatonaságot), de ők miért nem gondolnak a fiatalokra hogy mi lenne velük ott?

Figyelt kérdés
A sorkatonaság idején síró szülők, aggódó anyák kísérték őket a laktanyába sorozásra. Féltek hogy nem bírja a fiatal gyerek és öngyilkos lesz. Legtöbben úgy fogták fel hogy "elvették a szabadságuk". Elvették a fiatalságuk egy részét. Sokan kibúvót kerestek, orvos által, befolyásos katonatiszt ismerős által, van olyan munkahely révén ami kihúzta őket ez alól. De az idősek miért akarnak másnak rosszat ezzel?
2016. jún. 12. 09:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
38%
Egyszerű: Mai srácok 80%-a zselézett hajú tutyi-mutyi. Persze játszák a nagy domináns alfahímet, de pl. egy alapkiképzést katonaként nem bírnának elviselni. 2 nap után sírva futnának anyuci szoknyájához.
2016. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%
Mert nekik szar volt, akkor legyen másoknak is az.
2016. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

#1: És akkor mi van? Ha egyszer valaki zselézett hajú vagy bármi az az adott személy dolga. Mindenki magával foglalkozzon mert szerintem mindenkiben van hiba. Attól még másnak nem kell rosszat kívánni. És nem kell alapkiképzéssel riogatni. Mert amúgy régen is voltak akik nem bírták.


#2: Na ebben valami lehet.

2016. jún. 12. 09:50
 4/41 anonim ***** válasza:
26%

A magyar társadalom, bár sokan tagadják végletesen szét van szakadva különböző árkok mentén. Írod, hogy vannak a fiatalok meg az idősek, és itt a GYK-n is sokszor úgy írnak erről, hogy a fiatal sosem lesz idős, az idős meg nyuggerként született, ingyen utazik és 150 ezer forintos nyugdíjat kap a semmire, miközben a fiatal 68 ezres minimálbérből tengődik, mert a nyugger feléli a jövőjét.


Én az "idősek" sorkatonaság-romantikájánál is azt látom, nyomják a betanult szöveget, hogy a nyikhaj sihederek nem tisztelik az időseket bezzeg a katonaságnál megtanulnák.


Mi lenne, ha árnyalnánk a kérdést és azt mondanánk, legyen sorkatonság, de felmernék a sorozáskor a pszichológiai állapotot és amennyiben a bizottság úgy találná, hogy a leendő katona nem megfelelően szocializálódott, az összes támogatást, amit a szülei (idősek) kaptak (családi adókedvezmény, családi pótlék, GYES stb.), egyösszegben vissza kellene fizetni, hiszen alkalmatlanok voltak a gyermeknevelésre.

2016. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
73%
Te 1-es, 90-es években éltél már? Nyikhaj festett hajú, fülbevalós srácok voltak az akkori 18-20 évesek, a mostaniak hozzájuk képest rambók, pedig akkor még bizony volt egy éves sorkatonaság.
2016. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes. USA-ben, dolgoztam ott 1 évet, szóal nagyjából láttam az embereket New Yorkban, hogy hogyan viszonyulnak dolgokhoz: ott pl. divat, sőt megtiszteltetés egy fiatal srácnak ha volt katona. Na nem feltétlen megy Afganisztánba, vagy máshova, de volt. Nálunk meg f*snak 18 hónapi kiképzéstől. Nem feltétlen kell szóljon arról ez az egész, hogy mist jaj háború lessz. Nő vagyok szóval lehet engem leszólni, felteszem a kérdést: igaza van a kérdezőnek, hogy szegény fiúkkal mi lenne ott? Hát ide jönnek a GYK-ra sírni, hogy nincs önbizalmuk, jaj hogy tudjanak leszólítani egy csinos lányt stb. Hát ha erre nincs t**ük akkor hogy várjuk el, hogy a katonaságra legyen. Tisztelet annak a pár kivételnek azért.
2016. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Pandas74 válasza:
0%

1 es valaszolo!Egy egyszru paradoxonra hivnam fel a figyelmedet....ha akkora Rambok azok akikrol beszelsz ,miert tiltakoznak annyira a sorkatonasag ellen?

En pont akor voltam hataror.Kikepzesen Nyirbatorban(akkor Gladiatorkepzonek csufoltak).siman kibirtuk.Hozza kell tennem ,hogy a mi korosztalyunknak "Operetthadsereg "volt a kikepzes az apainkhoz kepest.

Nekik 3 ev ,benne minden joval....ok meg sehol nem voltak a ruszkikhoz kepest.Nekik ot ev ,harom ev idegenben, testi fenyitessel,egy evben max 2 szer haza.Ok tenyleg kikepzett katonakkent tavoztak a seregbol.

2016. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

#5: Így van, sőt akkor jött divatba a férfiaknak a fekete haj és a szakadt ruha például.


#6: Mert ha valaki sorkatona volt vagy mondjuk Afganisztánba akkor már le mer majd szólítani egy nőt? Hmm? Összefüggés nincs a kettő között. Az ilyenekből csak nagyobb roncs lenne bent és utána meg a pszichológus dolgozhatna.

2016. jún. 12. 10:12
 9/41 Pandas74 válasza:
0%
Elnezetst kerek 1 es .Az 5 osnek szolt!
2016. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
#7: Tegyük hozzá az oroszok (szovjetek) kegyetlenek voltak, vályúból itatták a katonákat és ha vétettek simán a fülük mellett lőttek el és volt aki megsüketült egy életre. De ez a mentalitás kellett a kommunizmusba hogy nehogy valaki ellenszegüljön az "elvtársnak". Igaz ez máig örökletes a társadalmukban....
2016. jún. 12. 10:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!