Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elkerülhetetlen az atomháború....

Elkerülhetetlen az atomháború. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Semleges vagyok az ukrán-orosz háborúban, egyik félnek sem drukkolok igazán, bár követem folyamatosan a híreket. Az oroszok nem nyerhetnek ebben a háborúban, a NATO sokkal erősebb, márpedig a NATO nem fog kihátrálni Ukrajna mögül. Az oroszoknak nélkülözhetetlen a 4 régió megszerzése, Putyin biztosan nem fog meghátrálni. Mind gazdasági, mint pedig populációs érdekből nem mondhat le a területekről. Elfog jönni az az idő, amikor Putyin nem lát más megoldást, mint a nukleáris csapás. Az orosz vezetőség talán meggyőzi őt arról, hogy a NATO megijedne, és nem támogatná többé Ukrajna szuverenitását. Én személy szerint biztos vagyok abban, hogy az oroszok általi nukleáris csapás nem maradna válasz nélkül a NATO részéről függetlenül attól, hogy Ukrajna nem NATO tag. Éppen ezért elkerülhetetlennek tartom az atomháborút.

Velem van a baj, vagy más is ennyire pesszimistán látja a jövőt?


2022. okt. 2. 22:04
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy hol készült a kép, ezáltal semmilyen következtetést nem tudok levonni belőle.


De ha azt mondom, hogy igen, akkor ez min változtat?

2022. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
8%
Ábrázolhat a kép egy atomrobbanás utáni állapotot?
2022. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Itt egy másik kép, ami az atomrobbanás utáni állapotot ábrázolja: [link]
2022. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
8%
Az Én általam belinkelt kép nemmsokkal utána készült arra kérdezem!
2022. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ábrázolhat.


Egyébként utánanéztem a képnek, és valóban Hirosimában készült... 1945 Szeptemberében, több, mint egy hónappal az atombomba ledobása után, és egy amerikai katonai fotós készítette. A kép baloldalán látható két faházat a megszálló amerikai katonák húzták fel.

2022. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
8%

Na! Mégsem kamu:)


Ki vannak törve az ablakai és látszik hogy régi, de ha belinkeled melyik oldalon olvastad, hogy a romok közepére építettek egy romos faházat linkeld be.


De ez már nagyon troll amúgy!

2022. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%

A kép forrása a United States National Archive, ami értelemszerűen az amerikaiak által készített képeket tárolja. Hirosimába először Szeptember 2.-a, a japán kapituláció dátuma után érkeztek amerikai katonák.


Az, hogy a házat az amerikai katonák húzták fel, onnan tudható, hogy a kép olyan helyen készült, ahol az összes faszerkezetes ház leégett, így ez nem lehetett a robbanás előtt felhúzva.

2022. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
54%

Vagy b verzió, nem atom volt és ezért maradt meg a ház!


Occam borotvája:

[link]


Ne bonyolítsuk a dolgokat ha nem muszáj!


És a fák is megmaradtak, akkor biztos az amerikaiak gyorsan ültettek egy rakással meg a figyelmen kívül hagyott ép lapostető is megmaradt miközben a sok centiméteres beton meg nem!

2022. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
0%

De amúgy annyira nevetséges szintű ez a vita, eddig annyi érvet tudtál felhozni, hogy "őőő izé faház", az én oldalamon meg ott van több ezer szemtanú, akik látták az atombombát, több ország, amelyik fejlesztett ki atombombát, sőt, hidrogénbombát is (amelyben ugye egy atombomba indítja be a reakciót), ezekről számtalan kép, videó, és feljegyzés van. Ne egy kib@szott faházon vitatkozzunk, hanem légyszives linkeld már be, vagy magyarázd el, hogy miért nem lehetséges egy atombomba elkészítése, miért nem robbanhat fel! Én villamosmérnök vagyok, nem történész, az atombomba működési elvével, a radioaktív anyagok tulajdonságaival tisztában vagyok, tudom, hogyan működik az atombomba, tudom, hogyan dúsítják az uránt, fejből vágom az urán hasadásának a folyamatát (a plutóniumbomba működését megmondom őszintén már nem vágom ennyire részletesen, úgyhogy ha lehet, maradjunk Hirosimánál). Ha le tudod vezetni, hogy miért nem lehet működőképes egy atombomba, akkor nem kell egy faházon vitatkoznunk, hiszen akkor nyertél, nincs atombomba, nincs hidrogénbomba, és az elmúlt 70+ évben a viszonylagos globális béke, a Pax Atomica csupán a világ legnagyobb hoaxa volt.


De egyébként a következő kérdésem akkor az, hogy ez kinek a műve? Hiszen ehhez értelemszerűen legalább a két szuperhatalom, a Szovjetunió és az USA együttműködésére volt szükség. Ha az USA tudta, hogy a szovjeteknek nincs atombombájuk, mi volt a "missile envy"? Mi volt a kubai rakétaválság? Mi volt a két ország űrprogramjának célja, miért fejlesztették ki az interkontinentális ballisztikus rakétákat? Miért fektet Észak-Korea és Irán ennyi erőforrást egy atomfegyver létrehozásába? Miért bombázta le Izrael (amelynek már jó ideje van atomfegyvere) az iraki atomkutató épületeket és kezdetleges kísérleti reaktorokat? Miért nem ment neki egymásnak a hidegháború során az USA és a Szovjetunió, hiszen 1970 előtt a SZU szinte kétséget kizárólag egy konvencionális háborúban simán kitolta volna Európából a NATO-t? Miért alapozta a szovjet hadvezetés a hidegháborús európai haditervüket már a kezdetektől az atomfegyverek használatára? Annyi kérdést vet fel az állításod, hogy azt holnaputánig lehetne sorolni.


De te, te zseni, te géniusz, te átlátsz a rostán, hiszen F A H Á Z

2022. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

"És a fák is megmaradtak, akkor biztos az amerikaiak gyorsan ültettek egy rakással meg a figyelmen kívül hagyott ép lapostető is megmaradt miközben a sok centiméteres beton meg nem!"


DE AKKOR MI A TÖKÖM SZEDTE FEL A BETONT?

2022. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!