Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha ki kéne költöznöd az...

Ha ki kéne költöznöd az USÁ-ba vagy Japánba, melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 16:29
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
97%
Egzotikumként érdekel Japán, de élni inkább az USA-ban tudnék.
2022. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

#10 Úgy tudom a japánok azért nem szabadulhatnak meg az írásrendszerüktől, amiért a francia nyelv sem térhet át fonetikus írásra: Túl sok lenne az azonos alakú szó, és ha mindent rómadzsi-val vagy hiraganával írnának írásban nehezebb lenne megfejteni, hogy mit is írtak le.


Franciául is pl. a víz az "eau", a csont meg "os" mindkettőt úgy kell kiejteni, hogy "o", csak írásban derül ki, hogy melyikről van szó.

2022. dec. 19. 16:49
 13/47 anonim ***** válasza:
14%
16:49: nem értek egyet, minden nyelv tele van azonos alakú szavakkal. A szövegkörnyezetből mindig ki lehet találni, miről van szó. Ez ugyanannak a mentalitásnak az eredménye, ami miatt nem szabadulnak meg a faxoktól és a floppylemezektől.
2022. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
96%

Munkám miatt pár hónapot éltem mind a 2 országban.


JAPÁN: Felejtsd el! Addig persze király, amíg egy nemzetközi cégnél vagy, angol nyelvi környezetben, céges háttérrel. De ha ennek vége, akkor neked is. A nyelvismeret nélkül gyakorlatilag semmit nem tudsz intézni.

És nem érdekel az, amit itt a gyakorin kamuznak, hogy fél év alatt, anime nézésből megtanult japánul.


USA: Túl sok a bűnöző színes.


Én Ausztráliába mennék. Vagy esetleg az USA olyan részére, mint Montana állam. Rokon sokáig csábított Máltára, de ott is annyi migiri lett, hogy már ők is elköltöztek. :(

2022. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
94%
Ausztrália nekem is szimpatikus, de a két felsorolt ország közül az USA-t választanám. A keleti kultúra teljesen idegen tőlem.
2022. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
79%

Japán mindenképp...de a nagy vágyam Liechtenstein...na oda bejutni állandó bejelentővel az maga a Kánaán..(hadd ne írjam le miért, utána lehet nézni)


Verhetetlen a jólét, nyugalom, tisztaság, nincs bűnözés, és nem látni más rasszt.

2022. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
84%

Japán idegengyűlölő, az USA meg befogadó ország, fehérekkel meg pláne. Az USA-ban továbbá angolul beszélnek, ami szintén nyilvánvaló előny.

Nem vagyok oda az USA fegyvermániájáért és vadkapitalizmusáért, a közel nulla szociális hálóért, a szinte teljesen magán EÜ-ért, stb. De a japán dögölj bele a munkádba, illetve tekintélyelvű társadalom legalább ennyire nem tetszik. Választanom kellene a kettő közül, akkor mindenképp az USA-t választanám.

2022. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
77%
Mindkét országban van legendás autóverseny, így nehéz lenne választani, főleg úgy, hogy a rockzene hazája az USA, de még náluk is nagyobb fanatikusok a japók! Talán Amerika “közelebb van hozzánk”
2022. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
21%
USA, mert sok ott a n***er!
2022. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
34%
Csakis Japán. Már ki is költöztem.
2022. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!