Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha ki kéne költöznöd az...

Ha ki kéne költöznöd az USÁ-ba vagy Japánba, melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 16:29
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
84%

Ha muszaj mindenfélekeppen akkor Usa.

Japán szimpatikus meg egzotikus,de túlnépesedett.Plusz a kultúra idegen számomra.

Az usa azért mégis jobban elfogadható ebből a szempontból.

Viszont ott is olyan helyre mennék ahol nem túlzsúfolt.

2022. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
74%
Japán. Anime b*zi vagyok, imádom a nyelvet, a kultúrát és az animációs stúdiójukat is, álmom ott dolgozni egynél és kint élni.
2022. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
37%
Weaboo Master is here. OMG
2022. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
93%

Mit jelent az, hogy kéne? Ha például Európából valamilyen katasztrófa miatt menekülni kellene?


Mindegy is, ha muszájból kellene menni, ha nem, akkor az USA. Azért, mert az USA-ban élnek rokonaim, angolul tudok kommunikálni amennyire az legalább szükséges a mindennapokban és a munkához, nagyobb ország és ezért nagyobb, fizetőképesebb a piaca is.


De a teljes képhez tartozik, hogy az USA-ban is megvannak a helyi gondok, ugyanúgy vannak problémái az embereknek a kormánnyal (a korábbiakkal és a jelenlegivel), az adózással, a rendszerrel. A saját problémáidat is magaddal viszed, bárhová mész. Ami gond, hogy nagyon nehéz tartósan, hivatalosan letelepedni és a szociális háló sem olyan, mint Európában.


Japánban még nem voltam (ha tehetem, odalátogatok legalább egyszer), de arra az országra is igazak ezek, ott is van egy másik rendszer, ott is nehéz a kezdet és én legalábbis csak pár szót tudok japánul és senkim nem él ott. Nem az a tipikus magyar kivándorlási cél.

2022. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
69%
USA, mert ott él a legtöbb liberális
2023. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
30%
Eswatini, azon belül Hhohho, valószínűleg Mbabane!
2023. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
13%
Ore wa, ochinchin ga daisuke nandayo!
2023. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!