Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért elkerülhetetlen a...

Miért elkerülhetetlen a világháború?

Figyelt kérdés

Több tanulmány vizsgálta már és megerősítette azt a jelenséget, hogy az erőforrások szűkössége erőszakos konfliktusokhoz vezet.

Pl. ez is:

[link]


Az is tény, hogy számos kritikus erőforrásból globálisan szűkösség kezd kialakulni, többek között az olajból.


[link]

47 év, ha nem növekszik a fogyasztás, és ha nem romlik az EROEI


Ha hozzávesszük azt is, hogy

a) az olajfogyasztás folyamatosan növekszik

b) az olajkitermelés főszereplői önérdekből nagyobb készleteket publikálnak a kezükben lévő olajkészletekről

c) az EROEI folyamatosan romlik


Az is tény, hogy az újonnan felfedezett olajkészletek egyre jelentéktelenebbek:

[link]


Annak ellenére egyébként, hogy egyre több és több pénzt öntenek új források keresésére.


Tehát reálisan ez inkább 30-35 év körül van legfeljebb.


Hasonló tendenciák figyelhetők meg számos egyéb kritikus erőforrás tekintetében, pl. réz, pl. foszfor.


Az is tény, hogy a klímaváltozás és környezetszennyezés miatt az ivóvíz is sok helyen már szűkös erőforrás.


Az is tény, hogy a termésátlagok majdnem mindenhol csökkennek a talaj kimerülése, a vízellátási problémák és a klímaváltozás hatásai miatt.


Mivel már az egész bolygót kiaknázta és felosztotta az emberiség, az új gyarmatosítási hullám nem jöhet szóba, mint megoldás a további terjeszkedésre és növekedésre.


És itt kanyarodunk vissza az első megállapításhoz ismét - az erőforrások szűkössége erőszakos konfliktusokhoz vezet.


Egész egyszerűen létkérdéssé válik, hogy ki az, aki a maradék erőforrások felett rendelkezhet, megosztozni békésen nem lehet rajta, ahogy anno a Szovjetunió és az USA megosztozott a világon, mert szimplán nem jut már minden érintettnek elég, tehát helyi és globális szinten is elkerülhetetlenné válik, hogy háborúkkal döntsék el, hogy mi lesz ezeknek a sorsa.


Ti hogy látjátok?

Mikor fajul el ez a konfliktus teljesen, mennyi időnk lehet még?


(Egysejtűek, akik beböfögnék, hogy hööörrr, dehogy fogy el az olaj, meg hööörrr, dehogy van klímaváltozás, spórolják meg a felesleges gépelést, akik a tényeket tagadják, azok menjenek az Ezotéria rovatba)


2023. aug. 8. 10:34
 61/115 anonim ***** válasza:
72%

"Lehet sorolni a példákat, amikor az erőforrás-szűkösség a történelemben nem vezetett háborúhoz, hanem valamiféle tartós, békés megegyezéssel megoldották."

Vagy fordítsuk meg, lehet sorolni a példákat, amikor egy világháborúval erőforrás-gondokat oldottak meg. Ja, hogy egy ikyen sincs? Hoppá, akkor csak nem mégis példátlan baromság az eszmefuttatásod? :D

2023. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
72%

"Semmi konkrétum"

Telejsen konkrétan rámutattam a hibás gondolatmenetedre, amire építve bukta az összes érved. Olvasd át még egy párszor, ne add fel, hátha egyszer végre sikerül fel is fognod!

2023. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
72%

"ha az egyik hatalom annyira erős, hogy teljes életteret le tudja dominálni, azaz háborúban legyőzni a vetélytársait, de ebben is benne van az, hogy az előfeltétel egy háború." Majdnem rávilágítottál a lényegre, de a mondat csak részben igaz, nem előfeltétel a háború.

Gazdasági, politikai, katonai egyezmények is léteznek, sőt mindig is ezek döntöttek még akkor is, ha háború előzte meg. De nagyon sok esetben nem volt szükség ehhez háborúra.

Pl az EU-ba maguktól jelentkeztek/jelentkeznek a tagállamok, és aki benn van az EU-ban, nem valószínű, hogy valaha is háborúzni fog EU-s országgal. NATO ugyanez.

Nyilván vannak/lehetnek nézeteltérések amiről lehet nemzetközi szinten vitázni, de ez így pont jó nekünk, hogy a papírok világában marad, és nem kell 20 évesen szétlőnöm egy másik 20 éves fejét, vagy fordítva.

2023. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 A kérdező kommentje:

#56

Na, végre értelmes felvetések.


A nukleáris meghajtású kereskedelmi célú szállítóhajók mondjuk simán működhetnének, itt legalább nem kell olyan teljesen alaptalan technooptimista előfeltételezésekkel élni, hogy majd a technológia így-úgy-amúgy megoldja, mert már van rá működő technológia.


Bár azért vannnak ellenérvek és problémák itt is:

[link]


Viszont megint csak az időtáv a probléma.


~5500 konténerhajó közlekedik a világon, ha irreálisan nagyon optimista vagyok, és feltételezem, hogy havonta egyet átépítenek nukleáris meghajtásra, akkor a következő 30 évben mindössze 360-at tudnak átállítani, azaz a teljes flotta 6,5%-át csupán.


Ráadásul ez a feltételezés tényleg irreálisan optimista, hiszen semmiféle nyoma nem látszik, hogy ehhez szükséges gyártó-és technológiai kapacitást és infrastrukturát bárki is fejlesztene.


"Ráadásul a hajóforgalom jelentős része szárazföld mentén van. pl kínából egy konténert el lehet hozni vonattal is, az meg mehet víz/napenergiával."


Nyilván, mindent lehet, lovaskocsikon is lehet szállítani, csak ezerszer drágább.


Egyébként a transzkontinentális vasútvonalak, amikkel kínából mondjuk ide európába el lehet jutni, elég nagy százalékban még mindig dízelmeghajtásúak, szóval először is ehhez elektrifikálni kéne ezeket, ami szintén több évtizedes project.

Bár ez legalább ütemesen halad, ebbe azért rakják a pénzt rendesen.


De még azzal együtt is jóval kevésbé lenne hatékony, mint hajóval szállítani, ráadásul az amerikai kontinens és az eurázsiai kontinens között nem is opció, ahogy ott a szigetvilágban sem Kínától délre és keletre.

2023. aug. 8. 15:01
 65/115 A kérdező kommentje:

"Telejsen konkrétan rámutattam a hibás gondolatmenetedre, amire építve bukta az összes érved. Olvasd át még egy párszor, ne add fel, hátha egyszer végre sikerül fel is fognod!"


Nem mutattál rá lóf-szra se.

Egyetlen tanulmányt, cikket, semmit nem linkeltél, ami arról szólna, hogy tételesen le van vezetve, hogy hogyan váltható ki az olaj az elkövetkező néhány évtizedben.

Én már többet is, ami levezeti, hogy miért nem.


Ha ennyire egyszerű a dolog, a f-szért nem tudsz egy ilyet berakni?

2023. aug. 8. 15:06
 66/115 A kérdező kommentje:

"Nyilván vannak/lehetnek nézeteltérések amiről lehet nemzetközi szinten vitázni, de ez így pont jó nekünk, hogy a papírok világában marad, és nem kell 20 évesen szétlőnöm egy másik 20 éves fejét, vagy fordítva."


Csak hogy ezek nem maradnak a papírok világában.

Erre példa a teljes emberi történelem.

Európa történelme pl. másról se szólt, hogy hol szövetséget kötöttek, hol egymásnak estek.


De hogy a közelmúltból is hozzak két példát:

Nem maradt a papírok világában sem az első világháború esetében, sem a második világháború esetében.


Egy ideig a papírok világában maradhat a konfliktus és a nézeteltérés, ebben egyetértek, de az ilyesmi soha nem tartott örökké eddig, miért feltételeznénk tehát, a jövőben így marad?


Az orosz invázió is épp ezt cáfolja. Voltak papírok, megállapodások, minden lósz-r, és háború lett mégis.

2023. aug. 8. 15:10
 67/115 anonim ***** válasza:
77%

"Egyetlen tanulmányt, cikket, semmit nem linkeltél, ami arról szólna, hogy tételesen le van vezetve, hogy hogyan váltható ki az olaj az elkövetkező néhány évtizedben."

Mivel nem is erről szólt az említett kommentem (te felfogtad egyáltalán, mit olvastál?), hanem arra mutattam rá hogy milyen hamis előfeltételezésre épül az összes érved, ennélfogva mind hibás.

2023. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 A kérdező kommentje:

"Mivel nem is erről szólt az említett kommentem (te felfogtad egyáltalán, mit olvastál?), hanem arra mutattam rá hogy milyen hamis előfeltételezésre épül az összes érved, ennélfogva mind hibás."


Nem mutattál rá semmiféle hibás előfeltételezésre.

De akkor mégegyszer, tételesen:


"És még mindig ugyanazon bukik el kivétel nélkül az összes érved. Hogy valami érthetetlen oknál fogva abban a tévhitben élsz, hogy a világunk statikus."


Nem, nem élek ebben a tévhitben, ha így lenne, nem állíthatnék olyat, hogy elkerülhetetlen egy világháború, ugyanis ha a világ statikus, akkor soha, nem változik, azaz a nem világháború állapota sem változhat meg világháborúra.


Elemi logikából máris megbuktál, pöcök.



"Egyszer majd nézz utána, mekkora fejlődésen ment keresztül már eddig is az összes szóban forgó iparág, és mennyi és milyen fejlesztések zajlanak most is!"


1. Az, hogy milyen fejlődésen ment keresztül, nem jelent magától értetődően további fejlődést.


Csakis a műszaki-és természettudományokhoz teljesen fogalmatlan emberek hiszik azt, hogy a technológia a végtelenségig fejlődhet.


Vannak szigorú természettudományos korlátok, amik nem áthághatóak.


2. Pontosan tudom, hogy milyen fejlesztések zajlanak, és hogy mitől mit lehet várni.

Tényekkel leírtam neked, hogy melyik miért nem képes az olajhasználatot kiváltani.

- Bioetanol: nincs elég hely.

- Villanyautózás: jó darabig még nem fogja az olajfogyasztást csökkenteni, és amúgyis a személyautók csupán a 27%-át adják a teljes olajfogyasztásnak.


"Értelemszerűen ha nem vagy másra képes, mint ezekből a hosszú, és messze nem befejezett fejlesztési vonalakból te kiragadsz egy neked tetsző pillanatot, úgy teszel mintba csak az létezne, és mindent ahhoz hasonlítgatsz, az ősszes erre épülő érved értelemszerűen nem lehet más, csak hamis"


Én tényekkel dolgozok, hülyegyerek, nem magadfajta fogalmatlan bőcsészek hagymázas vágyálmaival arról, hogy hogyan és meddig fejlődhet a technológia, amit ráadásul az égvilágon semmivel nem tudsz alátámasztani.

2023. aug. 8. 15:36
 69/115 A kérdező kommentje:

#26

"Maximum ha egy statikus világban élnél, ahol minden esemény pontosan ugyanúgy, ugyanolyan körülmények között ismétlődne. Mivel ellenben a világunkban szinte minden folyamatosan változik, az érvelésed máris fals, mivel aminek a bekövetkezési esélye tegnapról mára nőtt, holnap ugyanúgy csökkenhet is. Semmiből nem következik, hogy valaha is eléri azt az 1-est."


Remélem, hogy nincsenek olyan terveid, hogy matekból érettségizel, mert nem fog sikerülni.

(Bár.. amilyen manapság az oktatás színvonala, talán még át is engednek egy ilyet, sajnos)


Attól, hogy tegnapról mára csökken kicsit a valószínűség, az idő előrehaladtával ugyanúgy az 1-hez tart, csak épp nem szigorúan monoton növekvő módon.

Te tényleg nem érted ennyire elemi szinten sem a valószínűségszámítást?

Mert abból ez teljesen világosan következik.


Komolyan, aki még az elemi matekhoz is ennyire síkhülye, az miért próbál okoskodni?

2023. aug. 8. 15:42
 70/115 anonim ***** válasza:
77%

"Attól, hogy tegnapról mára csökken kicsit a valószínűség, az idő előrehaladtával ugyanúgy az 1-hez tart, csak épp nem szigorúan monoton növekvő módon."

Miért tartana? Csak egy példa, pár évtizede az ózonlyukak kialakulása komoly veszély volt. Erre az egész világ összefogott, változtattak a használt hajtógázokon, és egyből csökkenésnek indult az ózonylukak valószínüsége, és semmi nem is indokolja hogy ez valaha is megint növekvésnek induljon.


Újra és újra engem igazolsz. Most is elővetted a statikus világképet, ahol csak és kizárólag növekvő valószínűségek léteznek, csak mert te egy ilyen tévhitben élsz, és nem is vagy képes ettől elvonatkoztatni.

Kár is beléd a szó, úgysem érdekelnek a tények, a valóság, csak a tévképzeteidet erőlteted akár hazugságok árán is...

Na szevasz!

2023. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!