Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért elkerülhetetlen a...

Miért elkerülhetetlen a világháború?

Figyelt kérdés

Több tanulmány vizsgálta már és megerősítette azt a jelenséget, hogy az erőforrások szűkössége erőszakos konfliktusokhoz vezet.

Pl. ez is:

[link]


Az is tény, hogy számos kritikus erőforrásból globálisan szűkösség kezd kialakulni, többek között az olajból.


[link]

47 év, ha nem növekszik a fogyasztás, és ha nem romlik az EROEI


Ha hozzávesszük azt is, hogy

a) az olajfogyasztás folyamatosan növekszik

b) az olajkitermelés főszereplői önérdekből nagyobb készleteket publikálnak a kezükben lévő olajkészletekről

c) az EROEI folyamatosan romlik


Az is tény, hogy az újonnan felfedezett olajkészletek egyre jelentéktelenebbek:

[link]


Annak ellenére egyébként, hogy egyre több és több pénzt öntenek új források keresésére.


Tehát reálisan ez inkább 30-35 év körül van legfeljebb.


Hasonló tendenciák figyelhetők meg számos egyéb kritikus erőforrás tekintetében, pl. réz, pl. foszfor.


Az is tény, hogy a klímaváltozás és környezetszennyezés miatt az ivóvíz is sok helyen már szűkös erőforrás.


Az is tény, hogy a termésátlagok majdnem mindenhol csökkennek a talaj kimerülése, a vízellátási problémák és a klímaváltozás hatásai miatt.


Mivel már az egész bolygót kiaknázta és felosztotta az emberiség, az új gyarmatosítási hullám nem jöhet szóba, mint megoldás a további terjeszkedésre és növekedésre.


És itt kanyarodunk vissza az első megállapításhoz ismét - az erőforrások szűkössége erőszakos konfliktusokhoz vezet.


Egész egyszerűen létkérdéssé válik, hogy ki az, aki a maradék erőforrások felett rendelkezhet, megosztozni békésen nem lehet rajta, ahogy anno a Szovjetunió és az USA megosztozott a világon, mert szimplán nem jut már minden érintettnek elég, tehát helyi és globális szinten is elkerülhetetlenné válik, hogy háborúkkal döntsék el, hogy mi lesz ezeknek a sorsa.


Ti hogy látjátok?

Mikor fajul el ez a konfliktus teljesen, mennyi időnk lehet még?


(Egysejtűek, akik beböfögnék, hogy hööörrr, dehogy fogy el az olaj, meg hööörrr, dehogy van klímaváltozás, spórolják meg a felesleges gépelést, akik a tényeket tagadják, azok menjenek az Ezotéria rovatba)


2023. aug. 8. 10:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 A kérdező kommentje:

"100 éve a búza termésátlaga 1300kg/hektár körül volt, ma meg a 2022-es 4400kg/hektárt nevezzük visszaesésnek, mert átlagosan 5000 körül vagy felett volt az elmúlt években. Úgy, hogy ez sokkal alacsonyabb, mint amit mondjuk az ukránoknál vagy az USA-ban szoktak elérni."


Igen, két önkényesen kiragadott adatból kitalálsz valami f-szságot.


Valójában meg 100 évvel ezelőtthöz képest épp a műtrágyázás elterjedése változott, viszont annak egyik esszenciális komponense a foszfor, aminek már szintén látszanak a korlátai.


Ráadásul 100 éve még kevesebb, mint 2 milliárdan éltünk a földön, azaz a népesség több mint négyszeresére növekedett azóta, miközben a termésátlag a te számaid alapján mindössze csak a ~3,3szorosára kb.


Egyébként az utóbbi években már csökkenésnek indultak a termésátlagok, több okból is.



"Ez egy téves narratíva. Az ivóvíz mindig is szűkös erőforrás volt, de van ahol csak nem jól élnek vele."


Ez egyáltalán nem így van.

Kaliforniában pl. 60-70 éve még nyoma se volt vízhiánynak.


Az USA és Mexikó közti, víz miatt ellentétek is egy egészen új jelenség:

[link]


De számos ilyen példa van még világszerte.

A klímaváltozásnak köszönhetően már évről évre visszatérő jelenség a nagy élelmiszertermelő régiókban, hogy az eső nem ott esik, ahol kéne, nem akkor, amikor kéne, amikor meg igen, akkor olyan nagy hirtelen és nagy mennyiségben, hogy szimplán lefolyik a területről.


Folyók rendszeresen kvázi kiszáradnak időszakosan emiatt, hogy a csapadékeloszlás teljesen megváltozott.


És olyan helyeken, ahol már eleve folyóvízből oldották meg az öntözést elégséges eső hiányában, ez is bizonytalanná válik.

2023. aug. 8. 12:04
 32/115 anonim ***** válasza:
72%

#29 "Az olaj meg nem kiváltható."

Ez igaz. Olyat, mint a kőolaj, nem fogsz tudni előállítani - de nem is kell.

Azoknak kell alternatívát találni amit a kőolajból állítanánk elő, amihez azt használnánk fel.

Nem a szerves vegyületek teljes tárát kell előállítani, hogy majd abból készíthessünk üzemanyagot, festékhigítót vagy műanyagot. Egyszerűen alternatív üzemanyag kell, mint a bioetanol, alternatív műanyag alapanyag kell, mint esetleg a tejfehérje stb. stb.

Nagyon sok ötlet van a kiváltására a kőolajnak, földgáznak, csak idő kell még mire kiderül melyik működőképes és mire.

Ahogy a jelenlegi elektromos autók sem jelentik a sikert, ez csak egy lépés a következő jármű felé. Majd lesz kisebb méretű energiaforrásunk és akkor nem is kell tárolni az energiát. Ahogy korábban elképzelhetetlen volt, hogy komplett videókamerát tarthass a zsebedben amivel jobb minőségű felvételt készíthetsz, mint a filmek operatőrei 50 vagy akár 30 évvel ezelőtt, most meg ott van és elég neki az a kis aksi ami a telefonodban van.

De valószínűleg nem is az elektromos autó ezen formája lesz majd a következő sikeres megoldás, lehet akár a hidrogén üzemű motor is helyette, vagy más.

", mert pl. rézből egész egyszerűen nincs elég ezen a bolygón, hogy elég napelemet, invertert, vezetéket, meg minden egyéb infrastrukturát felépítsünk."

Hát, réz az pont van. A többi ritka fém az ami jelenleg korlátot ad. Ahogy szépen újra kell használni a korábbi elektronikai hulladékainakt és nem csak lesz elég nyersanyagunk, de könnyebben is jutunk hozzá mert nem kell egy hegyet kitermelni érte csak szét kell válogatnunk a saját szemetünket.

"Gyakorlatilag az összes érvetek az, hogy feltételeztek valami teljesen irreális dolgot, aztán abból levezetitek, hogy lesz megoldva valami probléma."

Nem. Itt te vagy az aki feltételez egy irreális dolgot és abból vezeted le a megoldhatatlanságát.

Lehetetlen nincsen csak tehetetlen ember.

Nagy a veszélye a világháborúnak és most sokkal nagyobb, mint az elmúlt 50 évben volt bármikor. De éppen úgy nem elkerülhetetlen, mint ahogy nem volt az korábban sem, csak nem kell ismét ugyanazokat a rossz döntéseket meghozni és nem kell új rossz döntéseket kitalálni.

de leginkább nem szabad azt elhinni, hogy semmit nem lehet tenni ellene, mert úgyis megtörténik.

2023. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/115 A kérdező kommentje:

#28

"A fosszilis tüzelőanyagok pedig pont egy olyan dolog, amivel kapcsolatban már évtizedek óta dolgozunk alternatívákon. Elő lehet állítani őket pl mesterségesen, bioüzemanyagokról még nem hallottál? Lehet csökkenteni a felhasználást, mint a hibrid rendszerek esetén. Lehet egyre növekvő ütemben teljesen kiváltani a kőolajszármazékokat, mint az elektromos autók esetén. Meg ugye a kitermelést is lehet növelni, amit láthatunk az olajiparban, így kapásból tovább elég az adott erőforrás, mielőtt végleg rászorulunk az alternatívákra.


Szóval kb csak száz évet maradtál le a fejlődésben, lol :D"



Évtizedek óta dolgozunk, zéró eredménnyel.

Ki van számolva, hogy ha az Egyesült Államok egész kukorica-termését bioetanol előállítására fordítaná, ez is csak a felhasznált kőolajszármazékok 2,4%-át váltaná ki.


Szóval melyik bolygón is tervezed megtermelni a maradék 97,6%-ot?


"Lehet csökkenteni a felhasználást, mint a hibrid rendszerek esetén. Lehet egyre növekvő ütemben teljesen kiváltani a kőolajszármazékokat, mint az elektromos autók esetén"


Igazán hülye kell legyen valaki, ha azt hiszi, hogy az elektromos autók terjedésével csökken az üzemanyag-felhasználás.

Ugyanis a valóságban úgy néz ki, hogy ha valaki vesz egy elektromos autót, akkor nem az történik, hogy az 5 éves benzinest belöki a Dunába.

Hanem eladja másnak olcsón.

Az a más örül, hogy a saját 10 éves benzines sz-rát lecserélheti egy 5 évesre, a 10 éves sz-rt pedig szintén nem a Dunába löki be, eladja egy harmadik személynek, aki meg örül, hogy a 20 éves sz-rát lecserélheti 10 évesre, a 20 éveset pedig szintén továbbadja olcsón egy olyannak, aki addig egyáltalán meg sem engedhette magának, hogy autója legyen.


Tehát a következő jónéhány évtizedben nem hogy nem fog csökkenni az olajfogyasztás emiatt, hanem nőni fog, hiszen olajra szükség van elektromos autók legyártásához, a szükséges alkatrész-ellátottsághoz, az akkugyártáshoz, mindenhez.


És, mint mondtam, számos alkalmazása van, ahol nem kiváltható - repülés, hajózás.


Na most, ha két nagyhatalom között az a tét, hogy kinek a hajó és repülő flottájába jut elég üzemanyag, akkor szerinted melyik a valószínűbb?


Békésen megegyeznek, hogy egyiküknek sem, vagy esetleg fegyveres konfliktust vívnak a megmaradt olajforrások kontrolljáért? Pl. a közel-keleten, vagy venezuelában?

2023. aug. 8. 12:24
 34/115 A kérdező kommentje:

"Nagyon sok ötlet van a kiváltására a kőolajnak, földgáznak, csak idő kell még mire kiderül melyik működőképes és mire."


Igen, nagyon sok ötlet van, évtizedek óta, és egyik sem működőképes.

És nem is látszik még a horinton sem ilyen.


A bioetanolt már más is írta, erre a válasz az, hogy ki lett számolva, amint leírtam fentebb is, hogy ha az Egyesült Államok egész kukorica-termését bioetanol előállítására fordítaná, ez is csak a felhasznált kőolajszármazékok 2,4%-át váltaná ki.


Egész egyszerűen nincs elég hely a bolygón, hogy elég bioetanolt termeljünk.


Az a baj veletek, hogy nem tudjátok elfogadni azt a realitást, hogy nincs minden problémára megoldás.


Illetve ez így nem igaz, csak pont az egyetlen megoldást, a háborút nem fogadjátok el, pedig a történelem során kb. minden hasonló problémát háborúval oldottak meg.

2023. aug. 8. 12:29
 35/115 anonim ***** válasza:
68%

#29 31 és 33

És még mindig ugyanazon bukik el kivétel nélkül az összes érved. Hogy valami érthetetlen oknál fogva abban a tévhitben élsz, hogy a világunk statikus.

Egyszer majd nézz utána, mekkora fejlődésen ment keresztül már eddig is az összes szóban forgó iparág, és mennyi és milyen fejlesztések zajlanak most is! Értelemszerűen ha nem vagy másra képes, mint ezekből a hosszú, és messze nem befejezett fejlesztési vonalakból te kiragadsz egy neked tetsző pillanatot, úgy teszel mintba csak az létezne, és mindent ahhoz hasonlítgatsz, az ősszes erre épülő érved értelemszerűen nem lehet más, csak hamis.

2023. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 anonim ***** válasza:
68%

"Évtizedek óta dolgozunk, zéró eredménnyel"

Ja, hogy még hazudozol is? Mondhattad volna hogy csak egy béna troll vagy, és felesleges kommentelni, hisz téged nem a valóság érdekel...

2023. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 anonim ***** válasza:
82%

#31 "Igen, két önkényesen kiragadott adatból kitalálsz valami f-szságot."

Neked a búza, az egyik legfontosabb gabonánk termésátlaga 100 éves konkrét adatokkal való összehasonlítása az "kiragadott példa"? betettem a linket ahol ott van a többi gabonaféle is. Meg se nézted. Nem kitaláltam "valami f-szságot.", hanem megmutattam hogy konkrétan hazugság amit leírtál.

Ennyire ne csinálj már hülyét magadból. Azt állítottad csökkentek a termésátlagok és meg megmutattam, hogy ez nem igaz. Értem hogy a valóság nem illik a narratívába amit hiszel, de attól még te tévedsz és ez a valóság.

Fogalmad sincsen semmiről. Olyan vagy mint a haragoszöldek és miattatok van annyi ostoba döntés a világban mert nagyon hangosan tudjátok kiabálni a butaságaitokat és amikor valaki megmutatja, hogy tényszerűen nem igaz az állításotok, akkor jöttök ilyen ostoba szövegellek, hogy "Igen, két önkényesen kiragadott adatból kitalálsz valami f-szságot."

2023. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy még ha esetleg meg is oldanánk valahogy a jelenlegi erőforrás-igényeinket, az is azt feltételezné, hogy átmegy mindenki stagnálásba.

De a realitásban ez nem opció, hogy behúzza bárki is a féket, és nem akar tovább gyarapodni, fejlődni, terjedni.


Gondolkodjatok már, b-szki, majd pont megegyezik egymással mondjuk az USA meg Kína, hogy oké, akkor ennyi elég, egyikünk se akarja tovább növelni a GDP-t, meg a gazdaságot :D


Soha egyetlen ország, hatalom, birodalom nem döntött így önszántából, mindig mindenki fejlődni, gyarapodni, terjedni akart, és ez nyilván csak mások kárára lehetséges, ez pedig háborút jelent.


És az nem érv, hogy a háború veszteséget okoz, mert a győztesnek viszont biztosítja az újraépítés után a további fejlődés, gyarapodás, terjedés lehetőségét.

2023. aug. 8. 12:33
 39/115 anonim ***** válasza:
77%

"Ugyanis a valóságban úgy néz ki, hogy ha valaki vesz egy elektromos autót, akkor nem az történik, hogy az 5 éves benzinest belöki a Dunába.


Hanem eladja másnak olcsón.


Az a más örül, hogy a saját 10 éves benzines sz-rát lecserélheti egy 5 évesre, a 10 éves sz-rt pedig szintén nem a Dunába löki be, eladja egy harmadik személynek, aki meg örül, hogy a 20 éves sz-rát lecserélheti 10 évesre, a 20 éveset pedig szintén továbbadja olcsón egy olyannak, aki addig egyáltalán meg sem engedhette magának, hogy autója legyen."

Te azt hitted, hogy az autók örök életűek? Nagyon nem vagy képben :D

2023. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
77%

"az is azt feltételezné, hogy átmegy mindenki stagnálásba."

Te lehet. Mások miért feltételeznének ilyen ostobaságot?

2023. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!