Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szlovákok miért sértődnek...

A szlovákok miért sértődnek meg, amikor elismeréssel említem meg, hogy egy középkori magyar címer van a zászlójukon?

Figyelt kérdés

Nyilván más színekkel, stilizálva. De én mindig dicséretesnek tartom, hogy ezzel is a múlt előtti tisztelgés jeleként használnak magyar címert.


Sajnos ilyenkor megsértődnek és mindenféle áltudományos forrást lobogtatnak, hogy ők már 900 előtt is használták.


De hát akkor nem is volt szlovák vagy cseh nép.


Miért nem fogadják a dicséretet simán csendesen?



2023. okt. 23. 14:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

1. Hol van ebben az elismerés?

2. Mire alapozod, hogy magyar?

2023. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1: olvasd újra.


2: küldj egy forrást arról, hogy ez a címer nem magyar.

2023. okt. 23. 14:19
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

1. Elolvastam. Hol van ebben az elismerés?


2. Mire alapozod, hogy magyar?

2023. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3: ez így olyan, mint ha torpedóval lőnék egy csónakra.


Gyere vissza, ha összeszedted magad.

2023. okt. 23. 14:21
 5/22 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van. Ebből semmi nem utal se dícséretre se elismerésre, hiába hazudod. Ez csak kötekedés. Mintha azt kérdezném, miért sértődsz meg amikor elismerően mondom hogy milyen egy hülye vagy. Csak mert ráfogod valamire jogy elismerész, még köze sem lesz hozzá.

Másrészről ha állítasz valamit, tied a bizonyítás terhe. Tehát várjuk a bizonyítékot a magyar szlovák címerre!

2023. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5: most komolyan a laposföldeseknek kellene nekem bizonyítani, hogy a föld márpedig nem lapos? Szép.


Sportértéke nincs sok.

2023. okt. 23. 15:09
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Tehát csak a levegőbe beszéltél. Valahogy nem lep meg. Na ennyit rólad!
2023. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
mondjuk engem is érdekelne, hogy te mire alapozod annyira biztosan, hogy az tuti magyar, amikor meg a történészek is vitatkoznak róla...
2023. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem dicséret, hanem undok megjegyzés. Nem vagy tisztában a fogalmakkal.
2023. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt: A kettős kereszt ősi keresztény jelkép, a hármas halom meg hát... a hármas szám ősidők óta misztikus szám. A címer árpádsávos része és a Szent Korona autentikusabban magyar.


Másrészt: A hármashalom az egyik népszerű elmélet szerint Mátra, Tátra, Fátra hegységeket hivatott jelképezni. Ebből kettő a Felvidéken van ugyebár.


Harmadrészt: A Felvidék a Magyar Királyság része volt 1000 évig. Így az ő őseik történelme is, még ha elnyomva is érezték magukat, amikor a 19. században divat lett a nacionalizmus és ők is öntudatra ébredtek.

2023. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!