Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szlovákok miért sértődnek...

A szlovákok miért sértődnek meg, amikor elismeréssel említem meg, hogy egy középkori magyar címer van a zászlójukon?

Figyelt kérdés

Nyilván más színekkel, stilizálva. De én mindig dicséretesnek tartom, hogy ezzel is a múlt előtti tisztelgés jeleként használnak magyar címert.


Sajnos ilyenkor megsértődnek és mindenféle áltudományos forrást lobogtatnak, hogy ők már 900 előtt is használták.


De hát akkor nem is volt szlovák vagy cseh nép.


Miért nem fogadják a dicséretet simán csendesen?



2023. okt. 23. 14:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A kettőskereszt pontosabban Bizánc irányából jött. Ennek semmiben nem mondtam ellent, hiszen ez csak egy része a bizonyos címernek.


Na jöhetnek a források, ahol mi vittük át Szlovákiától. Hiszen a kérdés is ezzel kapcsolatos, bármennyire próbáltátok ferdíteni.


Jöhetne egy valódi hozzászóló. Így olyan mint gránátot dobni egy szalma kunyhóra...

2023. okt. 23. 17:34
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

"Na jöhetnek a források, ahol mi vittük át Szlovákiától."

Senki nem állított ilyet. Te állítottad, hogy az egy magyar címer. Bizonyítani is tudod, vagy csak a levegőbe beszéltél?

2023. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%
En eleve nem értem azt a feltételezést, hogy miért akarja valaki minden áron belemagyarázni, hogy egyik vagy a másik fél "átvette" vagy "ellopta" a dupla keresztet. Minden korban léteztek divatok. Azokban a korokban a vallásosság dominált. Az volt a trend. A kreszt trend volt. Egyik is, és másik is választhatta szabad akaratbol a dupla keresztet, minden féle lopás nélkul. Neked is tetszik a nike, meg nekem is. De én hamarabb megveszem az YG-200-C modelt mint te, akkor már lopod az otletem? Nem. Ennyi erovel az oroszok lopták a csehektol a zsálo szint? vagy az olaszok a magyaroktol? Persze...
2023. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Majd valaki dobjon nekem egy privit, ha érkezett ide egy rátermett válasz is.
2023. okt. 23. 19:09
 15/22 anonim ***** válasza:
67%
De mit vársz, milyen választ? Felkel a sírbol Ciril meg Metod, vagy istván meg Mátyás és dob neked GYK-n egy uzit a valoságrol? :D A torténelem már csak ilyen.
2023. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
15: na mi van ezzel a Ciril és Metóddal. Mesélj. :)
2023. okt. 23. 19:17
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
Nyugi, amint felteszel egy kérdést, aminek értelme is van, meg is alapozott, rátermett választ is fogsz kapni ;)
2023. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Hát jó, marad a privi várás.


Majd ez a Ciril-Metód dolgot dobja át, aki itt felvetette, mert érdekel. Eddig csak soviniszta dákoromán színvonalú "tanulmányt" olvastam róla, de hátha azóta kiástak valamit, amiről nem tudok. :)

2023. okt. 23. 20:03
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Kíváncsi lennék rá hogy milyen nyelven szoktad dicsérni a szlovákoknak.

Ahh, meg se mernél mukkanni előttük ilyesmin, csak itt vered magad mindenki előtt, te kis kamu Jancsika!

2023. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
94%

"Nyilván más színekkel, stilizálva."

Ez alapjan a magyar zaszlo is nemet, csak nyilvan mas szinekkel. Es meg stilizalva sincs.

2023. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!