Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mossák össze a bevándorl...

Miért mossák össze a bevándorlókat és a terroristákat?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy érzem egyoldalúan eldöntötték sokan hogy már pedig ez a bevándorlás miatt van. Ez csak azért van mert sokan jönnek. Szó szerint mindenkit megbélyegeznek. A muszlim vallást okolják, pedig muszlimból nincs kevés Európában, pl. Törökök is muszlimok, de az fel sem merül sokakban hogy Török lett volna.

Aki járt Franciaországban az tudja hogy sok a muszlim, de ez már tény sok sok éve. Nem a bevándorlási hullám miatt van.

Szóval elég elkeserítő hogy minden muszlim és bevándorlót le "terroristáznak" mikor tudjuk hogy ez csak pár ember. És ez a bűncselekmény forma létezni fog még elég sokáig!

Arról nem beszélve lehet éppen az ISIS műve ami elől pl a bevándorlók-menekültek eljönnek...


2015. nov. 14. 07:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%

"Franciaországban integrálódtak sokan. Ha egyszer is jártál kint tudod hogy az ország sokszínű. Na most hogy van pár hülye az meg más kérdés. Most 1 millióból van 1 oké."


Nos, Egyrészt, a kérdésedben írtál törökországról. Náluk évtizedekkel ezelőtt politikai program volt a nyugatosodás. Konkrétan BEVEZETTÉK a ynugati kultórális étrékeket. 8azt gondolták, ez a titka a nyugat gazdasági jólétének, és ők is jól akartak élni) Természetesen a vallásuk muszlim maradt, ám ezt szigorúan elválasztották a politikától. (ugy mint nyugaton) Ez hosszú folyamat volt, meg jellemzően most is tart, hosszó a sztori, igy nem részletezném.

"Na most hogy van pár hülye az meg más kérdés" Az a helyzet, hogy te nem érzed az események súlyát. Az, hogy időben és térben váratlanul előfordulhat, hogy több száz(!!!), fegyvertelen, ártatlan, gyanútlan embert utcán, kávézóban, szinházban, metrón, vonaton, (gyakorlatilag akárhol) vallási-politikai okokból lemészárolhanak, egyáltalán nem tréfa, és kicsit sem rendezhető el annyival, hogy "van pár hülye". Sőt, nem is nagyon értm, hogyan rendezheti le ennyivel egy átlagos érzelmi intelligenciával rendelkező ember. A mai konkrét esetben nem azok a migránsok az áldozatok, akiket emiatt megbélyegeznek. Akinek ez az első, és legfontosabb gondolata, az nem érti a saját maga által vallott ember jogi elveket sem. természetesen senki nem mondta (és mondja) hogy minden arab terroristrának tekinthető. DE (és itt erre reagálnék: ""Most 1 millióból van 1 oké."") Statisztikai adatok szerint sajnos nem az a helyzet, hogy 1 muillióból egy, hanem 1 millóból 100 ezer muszlim. Ugyanis a muszlimok 10-15 % a SAJÁT BEVALLÁSA szerint is radikális (szunnita) aki pontenciálisan fanatizálható. A világon 1,5 milliárd muszlim él. Ennek a 15 %-a több mint 200 millió. Ha jóhiszemű vagyok, és azt feltételezem, hogy a radikálisok közül sem vehető mindenki rá arra, hogy embert öljön (bár hozzá tenném, hogy egy nőt bármikor halálra köveznek) és ezeknek is csupán a 10%-át tekinteném veszélyforrásnak, akkor is 20 millió emberről beszélünk.

Szóval úgy tünik naív vagy, és legfőképp tájokozatlan.

2015. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 LazyJones ***** válasza:
61%
Mert gyakorlatilag EZ volt a terrortámadás célja. Ha csak pár százezer fanatikus lövöldözni kezd a semmi közepén, a világ tesz rá nagy ívben. Ha felrobbantanak pár ókori épületet, a világ egy része felfigyel, majd vállat von, hogy messze van. De ha európa közepén mészárolnak embereket, látványosan iszlamista módon, úgy egymásnak ugrasztják azokat, akik itt élnek, és azokat, akik itt szeretnének élni. Az eredménye pedig sajnos az lesz, hogy a fehérek elkezdik utálni az arabokat, az arabok pedig ezek miatt elkezdik utálni a fehéreket -> még több gyűlölet, még több erőszak, még több támadás, míg végül valami katasztrófa nem következik be. A gond az, hogy a gyűlölet gyűlöletet szül, megállítani pedig nehéz; senki nem akarja a maga bőrét vásárra vinni, az emberek fejébe pedig nem lehet belelátni. Mindig lesz pár olyan ember, aki látni akarja, ahogy lángba borul a világ...
2015. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%
Megoldás? Jelenleg ott tartunk, hogy van egy nagy házunk, amit valaki fellocsolt benzinnel. Sőt, még a tulaj segített is kilocsolni azt a benzint. És éppen van valaki, aki meggyújtott egy gyufát, és éppen eldobja. Nem ekkor kell megoldást keresni. Ki lehet mindenkit toloncolni Európából, aki nem európai? Nem, az embertelen lenne. Semmit nem érünk már vele, ha lezárjuk a határainkat, a potenciális gyilkosok már köztünk vannak régen. Most komolyan az a legnagyobb bajod, hogy egyként beszélek a tömegről? Általánosítok? Legyen 1 millió migráns közül 10000 aki befolyásolható. Legyen 1000 akit befolyásolnak. legyen 100 akit nem szűrnek ki a titkosszolgálatok és merényletet követ el. Ellened, ellenem, ellenünk. Ne azon lovagolj, hogy én most általánosítok vagy sem. Európának nem tesz jót a migránsáradat. Merkel egy gyökér. Az EU vezetői egytől egyig gyökerek. Nem mondom, hogy minden migráns rossz, nem mondom, hogy az elkövetők migránsok voltak. De nem is a szó szoros értelemben vett európaiak. Aki szerint a beáramló tömegek nem potenciális terroristák, az egy agyatlan barom. Kemény szavak, de sajnos nekem van igazam, bár ne lenne.
2015. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

#11: Értem miért 48%-on vagy és próbálsz okoskodni (ezen belül én vagyok a hülye burkoltan mondod) mikor nálad még az helyesírással is bajok vannak.

Arról nem beszélve nem hoztál forrást arról amit itt százalékokban "saját bevallása" szerint vázolsz. Milyen adatokat hozol ide? Honnan? 100 emberből megkérdezettet?


Törökországról csak annyit hogy nyugatosodott, és hány ilyen tegnap történt Párizsi támadás volt? Hmm? Mert amúgy millió bevándorló él ott is.

2015. nov. 14. 08:39
 15/33 A kérdező kommentje:

#12: Ezzel amit leírtál egyet tudok érteni nagyrészt.

#13: Végül is most mindenkit szépen szólva baromnak neveztél és a megoldás semmi. Ha mondjuk Merkel lemond megoldás? Ha az EU vezetői lemondanak, megoldás? Nem, Nem, Nem.

2015. nov. 14. 08:41
 16/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te mit láttál kamionosként ezekből az országokból, az autóspihenőkön kívül. Számomra megdöbbentő volt, amikor tavaly Párizsban jártam, hogy mennyire le van rohadva a város - nem az épületek, hanem a lakosság. A centrumban laktunk, jó szállodában, jó környéken, ennek ellenére figyelmeztettek bennünket a recepción (!!!), hogy sötétedés után mi nők ne mászkáljunk egyedül...Annyi rossz arcú lézengőt, mint ott, ritkán látni, az utcán vizelettócsák, kettes-hármas csoportokban a járókelőket méregető arabok, szemét (annak ellenére, hogy naponta többször láttuk arrafelé a takarítókocsikat)...Számomra nagyon nagy csalódás volt, az egésznek a hangulatát lerombolta, pedig a város egyébként szép lenne, de egyszerűen belengi az egészet ez a gettóhangulat. És ez még bőven a terrortámadások előtt volt.

Egyébként senki se mossa össze a terroristákat a bevándorlókkal, ha így lenne, az egész migrációs válságra nem került volna sor, mert már a görög-török határon megállították volna őket, NATO-erővel. Az viszont tény, hogy a jelenlegi migrációs hullám jelentősen fokozza a terrorizmusveszélyt, ennyi embert képtelenség ellenőrizni, pláne iratok, azonosítók nélkül, bemondásra, tulajdonképpen az jön el Európa közepére, aki akar. Még segítséget is kap hozzá.

2015. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
Igen, mert barmok. Nem érted. Olyankor már nincs megoldás, mikor meghal a pilóta, felrobbannak a hajtóművek és zuhan a repülő. Eddig kellett volna a megoldást keresni, nem most. Ne mondja már senki, hogy olyan meglepő ami történt. Idő kérdése volt. Lesz még több is. Ha lemondanak nem megoldás. Nem akarok személyeskedni, mert kivehető, hogy viszonylag jó szándékú és kedves vagy, de gondolkodás nem az erősséged és a szövegértelmezés sem. Van egy "vicc" mikor a zsidó, a pap, az apáca és a paraszt utazik a vonaton. Annak a végén van, hogy "na ezt már mindannyian baszhassuk" Ugyan ez van itt is.
2015. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

15--mi az hogy megoldás semmi? Egyrészt, baromira mindegy, hogy mi itt mi is megoldási javaslatokkal dobálózunk e vagy sem. Másrészt meg a megoldást mindenki tudja, csak világpolitikai, illetve belpolitikai okoból egyenlőre kivitelezhetetlen. Be kelld arálni az ISISt, a vallási radikálisokat kiszűrni, és soha be nem engedni.

Azt még hozzátenném, ha Németo-ban történne hasonló merénylet, Merkel megbukna mint a szél.

2015. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

#16: "Nem tudom, te mit láttál kamionosként ezekből az országokból, az autóspihenőkön kívül." Látom csak ilyen személyeskedő komment jön. Nem mesélem el mit láttam de elmondom 6 éve kamionozom, most fél éve nem mert nincs időm rá a vállalkozásom miatt.

Amúgy Párizsban nőként (ahogy értelmeztem az vagy) persze hogy féltél. De kell melléd egy férfi aki megvéd ha baj van, minden Európai nagy városban vannak rossz helyek. Budapestet sem kell bemutatni.


#17: "Nem akarok személyeskedni, mert kivehető, hogy viszonylag jó szándékú és kedves vagy, de gondolkodás nem az erősséged és a szövegértelmezés sem." Köszönöm elismerő szavaid. Én is személyeskednék...és néha szoktam mert idegesítő hogy fröcsög valaki de ugyan azt 6 kommentben hogy minden bevándorló rossz megoldás nincs. De mindenki barom. CSAK AZ NEM AKI MONDJA!

2015. nov. 14. 08:52
 20/33 A kérdező kommentje:
#18: "Másrészt meg a megoldást mindenki tudja, csak világpolitikai, illetve belpolitikai okoból egyenlőre kivitelezhetetlen." Vázold fel akkor....köszönöm előre is.
2015. nov. 14. 08:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!