Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mossák össze a bevándorl...

Miért mossák össze a bevándorlókat és a terroristákat?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy érzem egyoldalúan eldöntötték sokan hogy már pedig ez a bevándorlás miatt van. Ez csak azért van mert sokan jönnek. Szó szerint mindenkit megbélyegeznek. A muszlim vallást okolják, pedig muszlimból nincs kevés Európában, pl. Törökök is muszlimok, de az fel sem merül sokakban hogy Török lett volna.

Aki járt Franciaországban az tudja hogy sok a muszlim, de ez már tény sok sok éve. Nem a bevándorlási hullám miatt van.

Szóval elég elkeserítő hogy minden muszlim és bevándorlót le "terroristáznak" mikor tudjuk hogy ez csak pár ember. És ez a bűncselekmény forma létezni fog még elég sokáig!

Arról nem beszélve lehet éppen az ISIS műve ami elől pl a bevándorlók-menekültek eljönnek...


2015. nov. 14. 07:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
91%
Ja igen, azt nem mondtam, hogy rajtam kívül mindenki hülye és csak kezemben a megoldás kulcsa, egyértelmű. Nyugodtan forgasd ki a szavaimat. De az igenis hülye, aki nem képes belátni, hogy migránsok-terrortámadás-bevándroló-ISIS-liberalizmus együtt járnak. Szerinted nem barom az a vezető, aki nemhogy beengedi a kontinensre a potenciális terroristákat, de még pénzeli, eteti, szállásolja, utaztatja is őket? Nem szeretem az agymosott szót, de van belőle pár ember. Gondolkodni elfelejtettünk, szánkba adják a szavakat és azt vesszük ténynek, igaznak. Szomorú, hogy ideáig süllyedt a világ.
2015. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

23-as

Hagyd a fenébe, a csóka nyilvánvalóan ballib, ezért veregeti a földhöz magát, miközben gőze sincs semmiről.

2015. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Na látom a kommentelők nagy része már csak a sértegetés módján tud válaszolni.


Most aki égbe kiált hogy mennyien meghaltak tegnap és ma, azoknak csak annyit hogy vegye elő a Germanwings-es esetet tavalyról. Ugyan akkora terrortámadás volt az az öngyilkos pilóta! És még sem terroristázta le senki! Ja, mert nem volt muszlim...

Vagy beszélhetünk Ukrajnában lelőtt gépről, de éppen a nemrég történt oroszról is...

Egyesek csak akkor érzik a vágyat meg a rasszista égbekiáltást ha muszlim tette.

2015. nov. 14. 09:07
 24/33 anonim ***** válasza:
Nem tudok már mit mondani. Sajnálom, hogy ennyire vak vagy. Megoldás találtam. Maradjon minden ugyan így, ha lesz még egy terrortámadás, akkor megint írjunk ki két kérdést gyk-ra és folytassuk a napjainkat. Ha minden nap lesz egy hasonló, majd mondogassuk, hogy dehát 84 évvel ezelőtt is egy full európai ember lelőtt egy full európait, akkor ő miért nem terrorista?
2015. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%

"...de éppen a nemrég történt oroszról is."


Megsúgom, épp tegnap derült ki, hogy időzített bomba robbant a gépen, és konkrétan már hetekkel ezelőtt magáravállalta az IS a merényletet. De nemérdekes

2015. nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%
Pontosításképp hadd mondjam el, hogy nem vagyok egy gyenge nő, főleg nem félénk típus.:-) Kész vagyok arra, hogy megvédjem magam, kímélj meg az ilyen szexista sztereotípiáktól. Az autóspihenőt pedig nem személyeskedésnek szántam, egyszerűen tény, hogy más keresztülautózni egy országon, más ott tölteni pár napot, és megint más hosszabb ideig ott élni - képalkotás, információgyűjtés szempontjából. Nem nyilatkozom se pl. Frankfurtról, vagy Velencéről, egyszerűen azért, mert bár voltam ott, de csak átutazóban, tehát nem relevánsak a tapasztalataim.
2015. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..


Ha Európa befogadja a síita menekülteket, az Iszlám Állam céljait szolgálja – mondta a Napi Gazdaságnak Kiszelly Zoltán politikai elemző. Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő hozzátette: amíg az ISIS rendelkezik globális stratégiával, a Nyugat nem.


Az amerikaiak geopolitikai stratégiája nem sokat változik: most éppen fel akarják darabolni az arab világot, és amint a Balkánon vagy Irakban tették, sok kisebb, egymás ellen fordítható állammá akarják változtatni a térséget – állítja Kiszelly Zoltán politikai elemző. Az Egyesült Államok érdeke, hogy még sokáig megkerülhetetlen globális játékos maradjon – emelte ki a szakértő, hozzátéve, Európa eközben rövid távú üzleti érdekeket néz, és nem gondolkodik hosszú távon. – Azért sem jó Európának egész népcsoportokat menekültként befogadni, mert ez csak a vallási ellentéteket erősíti, kvázi a vallási-etnikai tisztogatást segíti. Szakértők szerint ugyanis a menekültkérdés összefügg a muszlim világon belüli vallási feszültségekkel, röviden arról van szó, hogy a síita félholdat – Szíria, Irak, Irán, Kuvait, Bahrein – ki akarják pucolni, el akarják söpörni a szunnita szélsőségesek – állítja Kiszelly Zoltán. A szakértő kiemelte: azért oszt meg az Iszlám Állam az interneten olyan brutális videókat, amelyekben lefejezik a helyi keresztényeket vagy tarkón lövik az elfogott síitákat, hogy állandó rettegésben tartsák és menekülésre késztessék a nem szunnita lakosokat. Ha Európa befogadja ezeket az embereket, ezzel csak a terrorszervezetek, elsősorban a szunnita gyökerű Iszlám Állam céljait támogatja – szögezte le a szakértő. Ha ugyanis a síiták útnak indulnak új hazát keresni, ez példát nyújthat más terrorszervezetek számára is, amelyek mondjuk törzsi alapon akarják elüldözni az ellenfeleiket, hiszen végső soron Európa úgyis befogadja a menekülteket – fűzte hozzá Kiszelly.


Az Iszlám Állam stratégiai célja Marokkótól Indonéziáig szunnita kalifátusok létrehozása, amelyben senkinek sincs helye, aki nem szunnita – mondta el Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő. Ha a Nyugat szét akarná verni az Iszlám Államot, akkor nem szír demokratákat, kurd harcosokat és irakiakat küldene ellenük, hanem szárazföldi szövetséges hadsereget. A térségben csak Irán vagy Törökország tudna hatékonyan katonailag fellépni, de ezek az államok egyelőre kivárnak – tette hozzá a szakember.


Nógrádi György szerint ma az Iszlám Állam egyik legfőbb bevételi forrása, hogy váltságdíj fejében embereket rabol, illetve raboltat el. Mindez a gyakorlatban úgy működik, hogy az ISIS-hez kötődő bűnbandák elrabolnak síitákat, keresztényeket, velük egyet nem értő szunnitákat is, ezeket átadják az Iszlám Államnak, amely továbbértékesíti őket – húzta alá a szakértő, hozzátéve, az Iszlám Állam ezzel hatalmas üzletet csinál. Amíg 2013-ban 3500, tavaly 9500 emberrablás volt. Az ISIS részint ebből finanszírozza a terrorcselekményeket, amelyek száma egy év alatt 35 százalékkal nőtt. 2014-ben 13,5 ezer terrorcselekmény történt, 33 ezer halottal; ebből húsz olyan merénylet volt, ahol az áldozatok száma meghaladta a százat . Mivel ezeknek a terrorcselekményeknek a nagy része Pakisztánban, Irakban és Szíriában történt, a világ nem figyelt fel rá – húzta alá Nógrádi György. Az Iszlám Állam ma stratégiában gondolkodik, ennek eleme, hogy a világ legkülönbözőbb szélsőséges szervezeteit maga alá gyűjti. Ma legalább ötven terrorszervezet van Ázsiában és Afrikában, amelyek hűségesküt tettek az Iszlám Államnak. Ennek a stratégiának csupán egyik, nem is a legfőbb eleme a síiták elkergetése, menekültté válása.

2015. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Jeffrey Spender ***** válasza:
Hosszú éveken át az iszlámot és muszlimokat Európában és az USA-ban kritika, megvetés, de legalább szarkazmus illette. Soha egy pozitív kontextusban nem merült fel vallási, etnikai, politikai elemzésekben. Hogy van az, hogy mintegy varázsütésre egyik pillanatról a másikra a kommunikációt meghatározó emblematikus személyek, hírcsatornák, könnyes szemekkel, meghatottan éreztetik szolidaritásukat pont olyan iszlámba csomagolt akcióval, melytől a világot és az Iszlámot távol kell tartani?
2015. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Meg se kérdezem, hogy miért lett jelentve és kimoderálva a válaszom, ahol lépésről lépésre leírtam, hogyan lesznek a bevándorlókból a vallásuk és a környezeti behatások által olyan emberek, akik képesek ilyen cselekedetekre. Nem tudom kinek a pici lelkét sértette meg a gonosz és szívtelen igazságom, de őszintén szólva nem is érdekel.


Ez tökéletesen rámutat a tipikus európai hozzáállásra: hallgattassuk el azokat, akik fel mernek szólalni olyan agyatlan barbárok életmódja és viselkedése ellen, akik nyíltan, gyakorlatilag az összes megnyilvánulásukkal az európai értékek semmibevételét és a saját, középkori törvényeiket propagálják.


De oké, nektek van igazatok, én csak egy náci-fasiszta-horthysta gyűlöletkeltő vagyok, aki más, amúgy nagyon békés embereket gyaláz tudatlanságból.

2015. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az integrálódás itt van, elbukott. A Terrortámadások megkezdődtek.
2015. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!