Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik jelölt lenne jó amerika...

Jeffrey Spender kérdése:

Melyik jelölt lenne jó amerikai elnöknek a jelenlegi felhozatalból?

Figyelt kérdés

Republikánusoknál John Kasich, Donald Trump és Ted Cruz vannak versenyben az elnökségért, Demokratáknál Bernie Sanders és Hillary Clinton.


Jó elnökség alatt a békésebb, kevésbe aggresszív, netán izolacionista külpolitikát értem, max. még a 3. világban való érdemi rendteremtés fér bele.


2016. ápr. 11. 15:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#787Dreamliner:


Izolacionizmus alatt nem a teljes elszigetelődést értettem, hanem a békésebb, háborúktól mentesebb külpolitikát, még akkor se háborúzzanak, ha csak a Közel-Keleten / Afrikában háborúznak, mert az ottani stabil, józan diktátorokat elmozdítva és káoszt hozva Európára szabadítják arabok és feketék tömegét, kik nem idevalók.


A cionizmus, a zsidó ideológia hogy jön ide, a te problémád, hogy az izolacionizmusból eljutsz a zsidó nemzeti ideológiáig ...


#10: És Irak, Líbia, Szíria szétcseszése hogy szolgálta az érdekeiket, az eddigi diktátorokkal nem lehetett boltolni ? Hogy volt, hogy régen jó volt nekik mind Szaddám, mind Kadhafi, mind Basszár el-Asszad, most meg meg kell dönteni őket ?

2016. ápr. 11. 20:53
 12/18 anonim ***** válasza:

Amire akartam utalni a cionizmus referenciaval az az hogy maga a teny hogy Israel elvezi a US teljes tamogatasat, kizarja a lehetoseget annak hogy Amerika elszigetelodjon akarmitol is a kozel keleten.

Benn marad a kozel keleti fiascoban, ugyanugy mint a vilag sok mas reszen is ahova belepett vagy berangattak.

2016. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ne legyél ennyire naiv már... attól még, hogy valamikor valaki az érdekét szolgálta, az idő múlásával simán előfordulhat, hogy akadályozótényezővé válik.

Azért ennyire alapvető dolgokon ne értetlenkedj.

2016. ápr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A Kozel Keleti kavarodast szerintem Obama okozta a ketbalkezes kulpolitikajaval. Beallt tamogatni az arab tavaszt, amirol halvany fogalma sem volt, hogy micsoda, miert indult es hova vezethet.

A jelen adminisztracio fo hibaja kulpolitikai szempontbol, hogy teljesen analfabetan elemeztek ki a varhato jovot, USA demokratikus fejjel gondolkodtak akkor is, amikor a szelsoseges iszlam fundamentalistak varhato tetteit vizsgaltak.


En attol felek, hogy Clinton vagy Sanders eseten UGYANEZ a naiv tarsasag fogja meghatarozni a kulpolitikajukat.

2016. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
John Kasich-tól és Ted Cruz-tól mik várhatók ?
2016. ápr. 12. 12:02
 16/18 anonim ***** válasza:

Mr # 14

"A Kozel Keleti kavarodast szerintem Obama okozta"


Nem o okozta , ott mar megvolt a kavarodas sokkal Obama elott is, Obamaek csak ratettek egy komoly lapattal.

Azt viszont nem vitatom hogy az elmult 2 terminust egy teljes geopolitikai naivitas es idetlenseg jellemezte, holott egy nagyon ertelmes Hillary Clinton volt a kulugynel a fonok.

Talan mint elnok komolyabban fel tud lepni, es helyrehozza egykori fonoke hibait :)

2016. ápr. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Trump
2016. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nem o okozta , ott mar megvolt a kavarodas sokkal Obama elott is, Obamaek csak ratettek egy komoly lapattal. "

Elfogadom a helyreigazitast.

2016. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!