Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok vidéki szidja Budapestet,...

Sok vidéki szidja Budapestet, de nélküle összeomolna a magyar gazdaság, nem?

Figyelt kérdés
tehát hogyha pl. Budapest kiválna Magyarországból (tudom, ilyen nem lesz:D), akkor a magyar gazdaság teljesen összeomlana, mert valami 21%-a a magyar GDP-nek Budapest, vagy valami ilyesmi.
2010. aug. 24. 09:06
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
56%
na ide figyelj öcsi!!!! felesd el hogy a vidék tönkre menne ha nem lenne "budapest".mert ha vidék nincs akkor buda sincs mi néküle is boldogulnánk sőt meg merem kockáztatni hogy budapest tette tönkre a vidéket.a jó profi politikusaival eddig is mi etettünk titeket és ezután is így lesz.ne agodj a magyar gazdaság már rég tönkre ment köszönd a vezetőidnek.hosszan lehetne vitázni róla de bizti ha a vidék szálna ki akkor menne még csak tönkre budapest
2010. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
53%
ja igen, mindenhol vannak bunkó emberek de képzeld el Mo. térképét, meg hogy abba hányszor férne bele Budapest. Ennyiszer több suttyó van mindenhol máshol? nem. :D
2010. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

egy: engem csak ne öcsizgessél, nem vagyok senkid szerencsére

kettő: érthető, hogy Budapesten "nagyobb a bunkók aránya", mivel kis területen él majdnem negyed magyarországnyi ember.

2010. aug. 24. 09:53
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bunkó ember mindenhol van, legyen az főváros, város, vidék, stb.

Együtt alkotunk egy egészet, és jó lenne már végre békében lenni.


Egy budapesti

2010. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy törne ki éhínség budapesten, miről beszélsz? Az egész várost elárasztják a külföldről importált olcsó szutykok, vidékről szart se veszünk (sajnos). Az igazság az, hogy a vidék csak elvonja a zsetont. Az egész rendszer egy hulladék jelenleg.


Pontosan arra kéne törekedni, hogy a vidék nélkül budapest nulla legyen, ne pedig fordítva.

2010. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
80%

"tehát aki nem pesti az egyből vidéki?"


a vidék egyik szótári jelentése, hogy ami nem a főváros. Le kéne már szállni erről, ez nem lenézés, ez egyszerű magyar nyelv.

Akkor mi pestiek is akadjunk ki, hogy az nem Pest, hanem Budapest, és miért pestiznek engem, mikor én budai vagyok? Ugyan.

2010. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
77%
Azért a pestiek nem halnának éhen a vidék nélkül, mert SAJNOS nem magyar vidéki termékekkel vannak tele az üzletek. És nem tudom miért kell megsértődni a vidéki kifejezésen. Debrecen, Szolnok, Pécs igenis vidéknek számít, ezek mind vidéki nagyvárosok.
2010. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy oda-vissza játék. A vidékiek szidják a budapestieket, mert lenézik őket, a pestiek meg szidják a vidékieket, hogy bunkónak titulálják őket. Szerintem aránytalanul koncentrálják a pénzeket Budapestre, és a vidéknek szinte semmi nem jut. Ráadásul hiába folynak a pénzek Pestnek, nem sok látszódik belőle (lásd. Európa legdrágább műkráterét a város közepén "alias" 4-es metró). Arányosan kéne mind Budapestet, mind pedig az ország többi részét fejleszteni, ezt az idióta acsarkodást pedig abbahagyni.

Egy Pesten tanuló vidéki egyetemista

2010. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%

Miért degradáló a vidék(i) szó?


Egyszerűen azt hivatott kifejezni, hogy nem a fővárosról vagy elővárosairól, hanem hogy egy eltérő, akár távoli megye városáról(!), nagyközségéről, falváról stb. van szó, akár helyhatározó minőségben.


Meg is válaszolom: pontosan azért, amiért a vidékieknek kisebbrendűségi komplexusuk van a pestiekkel szemben, csak azért, mert azt hiszik, hogy a bunkó, sznob pestiek lenézik őket.


El kell a népeket keserítsem, egy valamire való pesti (és ebből van a több), igenis tiszteli(!) a vidéki embert a kétkezi munkájáért, a mezőgazdasági kompetenciájáért, a hagyományt őrző gasztronómiáért, a népi gyógymódokért, mindenért, ami a vidékkel kapcsolatba hozható.


Egy pesti azt viseli nehezen, hogy előítélettel telve, utálkozva néznek rá, amikor meglátják a környéken.

2010. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
37%

Semmilyen szempontból nem előnyös hogy becses fővárosunkba építenek mindent, nem csak a kis vidéki lelkünknek rossz. A főváros nem támogatja az ország többi részét, de még csak nem is érdekli, pedig rengeteg pénz van benne.


Tartok tőle, hogy a pestiekből végül majd tényleg ez lesz:

http://www.youtube.com/watch?v=BeHACk_lZCs


"Debrecen, Szolnok, Pécs igenis vidéknek számít, ezek mind vidéki nagyvárosok."

"érthető, hogy Budapesten "nagyobb a bunkók aránya", mivel kis területen él majdnem negyed Magyarországnyi ember."


Akkor én Budapestet mától erdőnek fogom hívni. A kérdező is elismerte, hogy arányaiban tényleg ott a legtöbb tuskó és fafej :)

2010. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!